YouTube Müzik ve Youtube Müzik Premium Nedir? | Sonsuz Teknoloji

YouTube Müzik ve Youtube Müzik Premium Nedir?

youtube preimium

YouTube Music, YouTube Music Premium ve YouTube Premium, Google’ın yeni duyurduğu yeni bir hizmetidir. Google, Spotify ya da Apple Muzik gibi markalara rekabet edebilmek için ücretsiz ve ücretli bir yayın hizmeti oluşturmaya çalışıyor. Google, kullanıcıların cihazlarında indirip çalıştırabilecekleri yeni hizmetler için yeni uygulamalar yayınlamayı planlamaktadır.

YouTube Music, reklamlar ile sunulan ücretsiz bir servistir. Ayrıca, YouTube Music Premium olarak ücretli reklamsız servisidir.

YouTube Music, Google’a göre “yeniden tasarlanmış bir mobil uygulama ve yepyeni bir masaüstü oynatıcı müzik için tasarlanmış” dır. Hizmet, “binlerce oynatma listesi, milyonlarca şarkının resmi sürümleri, albümler, sanatçı radyo ve daha fazlası” ve “kullanıcıların YouTube’dan beklediği tüm müzik videolarını” içerir.

Yeni YouTube Music ana ekranı, geçmişteki dinleme etkinliğine dayalı öneriler sunar. Öte yandan YouTube Premium, YouTube Red’in yeni adıdır. Google, YouTube Red müşterilerinin YouTube Premium’a taşınacağını duyurmuştu.

Öte yandan, yeni aboneler artık YouTube Music Premium’un teklife dahil olması nedeniyle daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacak.

Tüm şartlar için aşağıdaki listeye göz atın:

youtube premium youtube muzik video

 • YouTube – ücretsiz, reklam
 • YouTube Premium – aylık 11,99 ABD doları, YouTube Müzik Premium, reklamsız, arka planda oynatma, YouTube Orijinalleri, indirmeleri içerir.
 • YouTube Music – ücretsiz, reklam
 • YouTube Music Premium – Ayda 9,99 ABD doları, reklamsız, arka planda ve yüklemelerde dinleyin.
 • Google Play Music – “tüm erişim” için 9,99 ABD doları veya en fazla altı aile üyesi için “tüm erişim” için 14,99 ABD doları.
  YouTube Red kullanıma sunulduğunda YouTube Red müşterileri otomatik olarak YouTube Premium’a taşınır.

Google Play Music aboneleri, ek ücret ödemeden abonelerine YouTube Music Premium’u ekledi. Google, Google Play Müzik aboneleri için hiçbir şeyin değişmeyeceğine söz veriyor.

YouTube Premium, Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık pazarlarında kullanıma sunuluyor. Türkiye’de de hizmet veriliyor.

 1. Avatar

  Merakla bekliyorum premium olarak türkiye de çıkarılırsa bu özelliklerde hemen alırım

 2. Avatar
  kubramm
  15:58 5 Ocak 2019 15:58

  müzik dinlemek

Bir yorum bırakınız...

*