Youtube'da Mola Vermeyi Hatırlatma | Sonsuz Teknoloji

Youtube’da Mola Vermeyi Hatırlatma

youtube mola

Youtebe’da video izlemeye başlandığında zamanın nasıl geçtiğinin farkına varılmaz. Özellikle çocuklar da youtube ile çok zaman geçirir. Mobil cihazlarda Youtube’da video izlemeyi kontrol altına alabilir ve hatırlatma peridoyu koyabilirsiniz.

youtube bildirim

Youtube’un bu özelliğinden faydalanmak için mobil cihazlarınızda YouTube uygulamanızı güncelleyin ve cihazınızda en sürümün yüklü olduğundan emin olun. Youtube uygulamanızın en son sürümünü yüklediğinize eminseniz, cihazınızdan youtube uygulamasını açın sağ üst köşeden hesabın resim simgesine dokunun açılan menüden sırasıyla Ayarlar> Genel sekmesine gidin. Yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, “Video izlemeye ara vermem gerektiğini hatırlat” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğin varsayılanı “Hiçbir zaman”dır. Kendinize gere zamanlama belirleyebilirsiniz. Zaman aralıkları “15 dakikada bir” ile “180 dakikada bir” arasında seçenekleri vardır. Bu zamanlardan birini seçtiğinizde seçtiğiniz zaman süresi dolduğunda uygulama size hatırlatmada bulunacaktır. Hatırlatmadan sonra video izlemeye devam ettiğiniz sürece uygulama size bu süre bitiminde tekrar hatırlatma yapacaktır. Zamanlamayı “Hiçbir zaman” yaparsanız hatırlatma duracaktır. Bu özellik yalnızca şimdilik mobil cihaz uygulamalarında mevcuttur.

Unutmayın uzun süre bilgisayar ve telefon ekranına bakmak göz sağlığına zararlıdır. Bilgisayar göz yorgunluğuna sebep olur. Bilgisayar ve telefon ekranlarına uzun süreli bakmanın oluşturduğu göz yorgunluğundan sakınmak için neler yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak için bu makaleye

göz atabilirsiniz.

  1. Avatar

    teşekkürler çocuğa kullanmak için güzel

Bir yorum bırakınız...

*