Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj ∞

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz.

Android telefonlarda ve IOS telefonlarda kullanabileceğiniz yöntemler sayesinde. Telefonunuzda hızlı şarj özelliği olmasa bile normalinden daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Güç tüketim oranını düşürerek yapabileceğiniz yöntemler. Evden çıkmadan önce telefonunuzu 5 dakika şarja takmanızda bile işe yarar pil kapasitesi elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Söz konusu yöntemler her ne kadar hızlı şarj özelliği olmayan telefonlar için kullanılabilir gibi gözüküyor olsa da hızlı şarj özelliği olan telefonlarda da kullanarak normalinden iki katı hızla şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak, yöntemlerden bazıları o an telefonunuzdan alacağınız performansı doğrudan etkileyecektir.

Hızlı Şarj Yöntemleri Nelerdir?

5 Farklı yöntem ile telefonunuzu hızlı şarj etmeniz mümkün. Ancak, telefonunuzun maksimum derecede şarj olabilmesini sağlayabilmek için kaliteli kablolar ve kaliteli şarj cihazları kullanmanız gerekmekte.

Kaliteli şarj cihazları, orijinal şarj cihazları telefonlarınızın hızlı şarj olmasını sağlamasının yanı sıra. Uzun vadede oluşabilecek olan elektronik sorunların da önüne geçebilmekte.

Özellikle gece şarjda bırakılan telefonların patlama ve yangına neden olmasındaki en büyük etken. Sahte, orijinal olmayan kablo ve şarj cihazı kullanımıdır. Orijinal şarj cihazınız varsa ve telefonunuz güvenli bir durumda ise işte Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri;

1 – Telefonunuzu Uçak Moduna Alın

Telefonunuzu şarj etmeden önce onu uçak moduna almak ya da tüm bağlantıları kapatmak şarj olma sırasında harcanacak olan tüm enerjiyi yarıya indirecektir.

Telefonlar, kullanılmadığı zamanlarda bile ufak miktarlarda güç tüketimi sağlar. Söz konusu güç tüketiminin temel sebebi sürekli olarak alınan ve gönderilen sinyaller olarak karşımıza çıkmakta. Öyle ki, telefonunuz tam olarak çektiği konumlarda daha az güç harcar ve şarjı daha uzun gider.

Ancak, aksi durumda. Telefonunuzun çekmediği anlarda ise telefonunuz çekebilmek için güç tüketimini arttırır ve şarj oranını ciddi anlamda düşürür. Telefonunuzu şarja takarken. Mobil veri ve Wi-Fi Bağlantısını kapatabileceğiniz gibi. Uçak moduna alarak tüm verilerin alış-verişini durdurabilir. Normalden daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

2 – Telefon Isınız Düşük Kalsın

Sıcağın elektronik cihazlar için birer düşman niteliği taşıdığını unutmamak gerekiyor. Telefonunuz şarj olacağı zaman serin bir ortamda bulunmalı. Sıcak düşman niteliği taşıdığı gibi soğuk da aynı niteliği taşır. Bu nedenle, telefonunuzu şarja bıraktığınız alanın sıcak ve soğuk arasında. Hafif serin bir alanda kalması gerekiyor.

Serin tutulan telefon ve batarya maksimum kapasiteyi gösterebileceği gibi verebileceği verimin de en iyisini vermektedir. Diğer yöntemler ile birlikte kullanıldığında telefonunuzun bir miktar hızlı şarj olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

3 – Telefonunuzu Kapatın ve Şarja Takın

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri arasında yer alan telefonu kapatma yöntemi eğer yapma imkânınız varsa iki katı kadar şarj olma şansı sunabiliyor.

Telefonunuzun çalışırken, boşta dururken bile bir miktar güç harcadığını söylemiştik. Telefonunuzun kapalı kalması harcanan miktarın neredeyse sıfıra inmesine yardımcı olduğu için daha hızlı bir şarj deneyimi sunabiliyor.

Telefonunuzu kapattığınızda gelen güç cihazınız için kullanılmadan ham hali ile bataryanıza aktarılacaktır. Bu da pratikte neredeyse yarı yarıya güç kaybının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Özellikle, evden aniden çıkmanızı gerektirecek durumlarda kullanabileceğiniz yöntem. Birkaç dakika şarja takma işleminden sonra normal şartta alacağınız şarj sonucundan daha iyi sonuç verecektir.

4 – Kablolu Şarj Yöntemlerini Kullanın

Her ne kadar teknoloji gelişmiş olsa da Telefon şarj etme konusunda hâlen atılması gereken adımlar bulunuyor. Kolay olması açısından kablosuz şarjlar tercih edilmeye başlanmış olsa da kablosuz şarj modellerinde hâlen kablolu şarj performansı alınabilmiş durumda değil.

Özellikle yeni nesil cihazların 240Watt’a kadar çıkabilen şarj etme kapasitelerini göz önünde bulunduracak olursak. Kablolu şarj her açıdan avantaj sağlayacaktır.

Eski nesil cihazlarda da kablolu şarjın tercih edilmesinin yanı sıra. Orijinal şarj cihazları ve kablolarının tercih edilmesi oldukça önemlidir.

5 – Telefonunuzu Prizlerden Şarj Edin

Kimi zaman telefonlarımızı bilgisayarlardan, taşınabilir şarj cihazlarından ve hatta otobüslerde/arabalarda şarj edebiliyoruz.

Ancak, söz konusu şarj yöntemleri asla ev tipi şarj aletlerinin verdiği performansı veremiyor. Özellikle toplu taşımlardaki şarj alanlarında telefonunu şarj etmeye çalışıp gelen dengesiz akım nedeni ile telefonunun bozulmasına neden olmuş yüzlerce kişi bulunuyor.

Kaliteli taşınabilir şarj cihazları, araç şarjları ve USB 3.0 Üzerinden akım verebilen şarj girişleri ile de şarj işlemleri sağlanabilir ancak en garantili ve Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri arasında yer alan yöntem. Direkt olarak Priz üzerinden şarj etmektir.

Telefonu Gece Şarjda Bırakmak Zararlı Mı?

Telefonu Gece Şarjda Bırakmak Zararlı Mı

Modern telefonlar için telefonları şarjda bırakmak zararlı değil ancak göz önünde bulundurulması gereken bazı durumlar bulunuyor;

  • Orijinal şarj aletleri kullanılmalı,
  • Kaliteli ve kopuk olmayan. Orijinal şarj kabloları kullanılmalı,
  • Telefon, şarj sırasına sıcakta kalmamalı,
  • Telefon, şarj sırasında yatak ve yastık altında bulundurulmamalı.

Söz konusu durumların yanı sıra, telefonunuzda kullandığınız bataryanın da orijinal olması oldukça önemli. Orijinal olmayan bataryalarda beklenmedik durumlar yaşanabilmekte.

Android ve IOS cihazlarda, teknik olarak yeni nesil teknolojilere sahip olan pek çok elektronik cihazda şarj dolumu sonrasında akım kesiciler devreye girmekte bu nedenle telefonunuz sabaha kadar şarjda durduğunda dahi otomatik olarak şarj olması duracaktır.

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...