E-İş Nedir? E-İş Uygulaması Ne Zaman Aktif Olacak? ∞ Sonsuz Teknoloji

E-İş Nedir? E-İş Uygulaması Ne Zaman Aktif Olacak?

ebusiness

Teknoloji dünyasında gerçekleştirilen iş alanlarında kolaylık sağlamak ve veri elde edebilmek adına e-iş uygulaması yürürlüğe giriyor. E-business olarak da adlandırılan bu sistem sayesinde e-devlet uygulamasında olduğu gibi birçok işlem kolaylıkla halledilebilecektir. Bunun yanı sıra ticaret alanında yer alan firmaların işlemleri doğrultusunda sayısal veri kontrolü sağlanacaktır.

E-ticaret ile bağlantısının yanı sıra daha geniş bir kapsam alanına sahip olmaktadır. Farklı sektörlerde bulunan bireylerin gerçekleştireceği birçok işlemin online olarak internet üzerinden gerçekleştireceği bir platform oluşumu gündeme gelmiştir. Daha önce ortaya atılan e-devlet formülü ile elde edilen sayısız işlemin kolaylıkla halledilebilmesi iş alanında da bu tarz bir yeniliğin çıkmasında etkili olmuştur.

E-İş Uygulaması Nedir?

Ülkemiz sınırlarında gerçekleştirilen ve birçok kurum ve kuruluşun faaliyet içerisinde olduğu işlemlerin kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlayacak olan e-iş uygulaması olarak adlandırılır. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi öncülüğünde ortaya atılan fikir hem zamansal açıdan hem de ekstra bir evrak yükümlülüğünden kurtulmayı sağlayacaktır. Ortaya koyulan uygulama geniş kapsamlı bir faaliyet alanını bünyesinde barındırmaktadır.

Ticaret alanında destekleme yapmak aynı zamanda mevcut firmalarında işini kolaylaştırmak adına teşvik çalışmaları devam etmektedir. Ülke olarak kalkınmayı sağlamak adına düzenli olarak yapılan planlamaların daha gerçekçi sonuçlara hizmet etmesi ve süreci daha kolay ortaya koymak adına uygulama geliştirilmiştir. Sayısal veri elde etmek isteyen firmaların işlemlerini bu sayede kolaylıkla aktif kılması bekleniyor.

E-İş Uygulaması: Kimler Faydalanacak?

Kısa süre içerisinde ortaya fikir olarak atılan ve aktif olarak kullanılmaya başlayan e-iş uygulaması başta kamu kuruluşları için düşünülmüştür. Ancak elde edilecek verileri büyütmek aynı zamanda ülke genelinde bir kolaylık sunmak amacıyla özel sektörü de içerisine aldığı bilinmektedir. Kamu ve özel sektör kapsamında yer alan firmaların kolaylıkla uygulamadan yararlanması söz konusudur.

Bir diğer başlık altında ise KOBİ’ler bulunmaktadır. Devlet tarafından oluşturulmuş olan KOBİ’lerin e-iş ve e-devlet uygulamasına yönlendirileceği biliniyor. Aynı zamanda bu uygulamanın kullanılmasının yanı sıra mevcut olan yapılara destekleme çalışmaları da sunulacaktır. Sistem üzerinde aktif olarak bulunmak ve elde edilen sonuçlardan daha iyi verim almak amacıyla özel eğitimler verileceği bilinmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*