En İyi WordPress Reklam Eklentileri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

En İyi WordPress Reklam Eklentileri

Wordpress reklam eklentiileri

Reklamlar bazı siteler için sitenin can damarıdır. Temanıza elle reklam kodları ekleyebilirsiniz, ancak bir eklenti yardımıyla reklamları eklemek ve kaldırmak daha kolay ve esnektir. İşte bu işte size yardımcı olacak harika WordPress eklentileri.

Belki tüm WordPress reklam eklentilerinin en popüler olanı Ad Inserter. Şimdiye kadar başka bir reklam eklentisine ihtiyaç duyulmayacak kadar çok özelliğe sahiptir.

Reklamları nereye yerleştireceğinizi, yazının, başına sonuna ortasına,  rasgele, head, footer herhangi bir HTML öğesinin vb. Önce veya sonra yerleştireceğini seçebilirsiniz. Ücretsiz sürümünde on altılı reklam sütunu vardır. Ücretli sürümünde altmış dört, ancak çoğu site için on altı reklam alanı yeterli olur. Eksi bir özellik olarak çok yavaş çalışır. Reklam ayalarını yaparken biraz bekletir.

Advanced Ads, çok popüler bir WordPress reklam eklentisidir. Ad Inser gibi çok özelliği yoktur, ancak kullanımı daha kolaydır ve tüm temel bilgileri ve daha fazlasını sunar. Adsense başta olamak üzere hemen hemen her reklam ağıyla çalışır. Reklam rotasyonu, reklam taslakları ve reklam yayını zaman planlaması gibi bazı mükemmel özelliklere sahiptir yani reklamın ne zaman yayımlanacağını ayarlayabilirsiniz.

Özellikle AdSense reklamlarıyla ilgileniyorsanız, AdSense Eklentisi WP QUADS uygulamasını denemek isteyebilirsiniz. AdSense kodunu çeşitli yerlere ve farklı görünürlük kurallarına dayalı olarak yerleştirmenize, bir reklamın görünümünü özelleştirmenize, reklamlarınızın gösterildiği cihazların örneğin, telefon, tablet, masaüstü seçmenize,yardımcı olur.

Bu listedeki diğer eklentilerin çoğunun reklamları head, footer veya postaya yerleştirmenize izin vermesine rağmen bunlar reklam yerleştirmek için en iyi yerler arasındadır, bunun için ayrı bir eklenti isteyebilirsiniz. Head,Footer and Post İnjections yalnızca reklam amaçlı eklenti değildir, en iyi yerlere başlık, alt bilgi ve yayın gövdesi reklam ekleme ve yönetme konusunda mükemmel bir iş çıkartır.

Örneğin, sosyal medya bağlarının yanı sıra altbilgiye de reklamlar ekleyebilirsiniz ve her ikisini de bu eklentiyle iki ayrı ayri almak yerine yapabilirsiniz. Eklenti, çok hassas yerleştirme seçenekleri sunar, böylece reklamları istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Banner Ads Rotator, aktif yüklemeler açısından en popüler dönüş rotasyonu eklentisi değilse de, güzel bir eklenti. Bu eklenti kullanımı kolay  esnek ve harika istatistikler sunuyor. İsminden tahmin edebileceğiniz gibi, döndürülecek olan afişleri de giriyorsunuz. Bunu kısa kodların yardımıyla yaparsınız. Resim banner’larına ek olarak, video ve HTML banner’larını da döndürebilirsiniz.

Yalnızca AdSense için bir eklentiye ihtiyacınız varsa ve diğer eklentilerin sunduğu ekstra özelliklere ihtiyacınız yoksa, Easy Plugin for Adsense‘i deneyebilirsiniz. Bu, basit ve kullanımı kolay bir eklentidir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri vardır. Ücretsiz sürüm yalnızca reklam yerleştirme imkanı sunar, ancak buradaki seçenekler sayısızdır ve ücretli olan, analiz, raporlama gibi daha gelişmiş seçeneklerle birlikte gelir.

Açılır pencereler kullanıcıların favorisi değildir, ancak reklam envanteri arasında bulunur. Doğru eklentiyle, pop-up’ları görüntülemek için can sıkıcı olan daha az yol vardır. Popup Maker böyle bir eklentidir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürümü, çerez bildirimleri, pop-up’lar, slayt içerimleri ve slayt çıkışları, formlar, bildirimler, kayan yapışkanlar gibi özellikler sunar.

 

 1. Avatar

  ModaSky sitesine Adsense kodunu ekleyerek para kazanın

 2. Avatar
  ata tekin
  13:59 1 Mart 2019 13:59

  Easy Plugin for AdSense eklentisi artık kullanım dışı kalmış. Ad inserter eklentisi bana çok karışık geldi şimdi diğerlerini deneyeceğim.

 3. Avatar
  Dünya Haberleri
  00:21 30 Haziran 2019 00:21

  bana en mantıklısı popup maker gibi geldi deneyip göreceğiz

 4. Avatar

  Denedim açıkcası çok anlayamadım. Ama güzel yazı teşekkür ederim. En iyisi manuel eklemek olacak.

 5. Avatar
  nice servis
  00:22 24 Eylül 2019 00:22

  Denedim oldu teşekkürler hocam. Emeğinize sağlık

 6. Avatar
  kurumsal seo
  17:07 27 Eylül 2019 17:07

  Teşekkürler hocam. Denedim oldu

 7. Avatar
  Nice Yetkili Servis
  23:28 18 Aralık 2019 23:28

  paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim

 8. Avatar

  hocam merhabalar yorumların hemen üstünde modülde kullandığınız eklenti hangisi acaba ?

  • Avatar
   Sonsuz Teknoloji
   09:21 22 Şubat 2020 09:21

   O kullandığım eklenti değil Google adsense’in “Eşleştirilen içerik” reklam kodu Google adsense’e girin sol tarafta “Reklamlar” menüsünden “genel bakış” “Reklam birimine göre” sekmesine gidin orada “Eşleştirilen içerik” adlı reklam kodunu alarak sitenizin istediğiniz yerinde kullanın

Bir yorum bırakınız...

*

gmail-gizli-mod

Google Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Gmail hesabına tüm android kullanıcıları sahiptir. Gmail, iş hayatı için olsun özel ...
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Xiaomi, Yeni Kablosuz Kulaklığını Duyurdu! Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman kapsamında ...
c# programlama dilinin özellikleri

C# Programlama Dilinde Kullanılan Veri Tipleri Nelerdir?

C# programlama dili günümüzde devamlılığı sürdüren ve birçok alanda geliştirmelerde kullanılan popüler ...
microsoft

Microsoft Outlook Web’de Google Takvim Entegresi

Microsoft, uzun zamandır  Web’de Outlook kullanımında Gmail ve Google Takvim entegrasyonlarını test ...
pubg harita

PUBG Erangel Haritasının En İyi Bölgeleri

Pubg oyunu, değişken yapısıyla harmanladığı şans faktörünü iyi bir şekilde oyuncunun hizmetine ...
signal uygulama mesaj

En Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Signal Nasıl Kullanılır?

Signal, güvenli metin mesajlaşma ve şifreli ses iletişimi için ideal bir uygulamadır ...
oppo a12s

Oppo A12s Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında uygun ...
bytefence

Bytefence Programı Nedir Nasıl Kullanılır?

Genel olarak bilgisayarlara, yüklenmekte olan bazı program ya da uygulamaların beraberinde yüklenmesi ...