DLL Fixer Programı Kaldırıldı mı? Yerine Hangi Program Öneriliyor? | Sonsuz Teknoloji

DLL Fixer Programı Kaldırıldı mı? Yerine Hangi Program Öneriliyor?

dll files

DLL Fixer programı bilgisayarınızda eksik olan gerekli dosyaları indirmek ve onarmakla görevliydi. Onarılan dosyalar işletim sisteminiz için oldukça önemlidirler.

Sisteminiz için gerekli olan bazı dosyalar vardır. Bu dosyalar bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için eksiksiz ve hatasız olmalıdır. İşletim sistemini kurarken yüklenirler ve oyun, programın çalışması için belli bir sistemde çalışırlar.

Bu dosyalar ile daha önce karşılaştığınızı düşünüyoruz. Dosyalar .DLL uzantısı ile Windows klasöründe yer alırlar ve eksik olduklarında bir oyun, program üzerinde hata verirler. Hataya sebep olan dosyalar için onarım programı mevcuttur. Bu program sayesinde bilgisayarınızda ki eksik dosyalar otomatik olarak onarılabiliyordu.

DLL Fixer Programı Kaldırıldı mı?

DLL Fixer programının kendi sitesine girdiğinizde programın artık kullanılamayacağı belirtiliyor. Bu program için lisans verilmiyor ve bunun yerine farklı bir program öneriliyor.

dll fixer

Ancak Fixer programını kullanabilmeniz için hala bir yol mevcut. Bu programın full sürümünü satın almanıza imkan yok ancak bazı sitelerden ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. Programın ücretsiz versiyonunu indirdiğiniz takdir de izin verilen kısıtlı özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bu özellikler oldukça kısıtlı.

DLL Fixer Programı İşlevleri Nelerdi?

dll fixer program

Sistemle İlgili Genel Hataları Düzeltebiliyordu

Program bilgisayarınızı genel bir taramadan geçiriyor. Bu tarama sonucu çıkan sistem hatalarının sayısını size bildiriyordu. Bu sorunlar kullanıcı profillerini ve bilgisayarınızı doğrudan etkileyenler olarak tanımlanmış. Siz ise hataları düzelt tuşuna basarak sorunları giderebiliyordunuz.

Com ve ActiveX Hatalarını Onarabiliyordu

Com ve ActiveX Microsoft’un geliştirdiği bir bileşen modelidir. Başta Com tek başına bir yazılımken daha sonra ActiveX ile birleştirilmiştir. DLL Fixer programı ise bu hataları hızlı şekilde tarayabiliyordu. Daha sonra ise sizin isteğinizle onarabiliyordu.

Eksik ve Hatalı DLL Dosyalarındaki Sorunları Gideriyordu

Programın en çok işe yarayan özelliği ise DLL hatalarını gidermesiydi. Bilgisayarınızda bulunan eksik ve hatalı dosyaları tespit edip problemli dosyaları onarabiliyordu. Ayrıca program üzerinden manuel olarak da DLL dosyası aratıp indirebiliyordunuz.

Kayıt Defterini Yedekleyebiliyordu

Programın sevilen özelliklerinden birisi kayıt defterini onarmasının yanı sıra yedeklemesiydi. Kullanıcılar kayıt defteri problemleri yüzünden başka sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabiliyorlar. Bu program ile sorunları onarabiliyorlardı ve kayıt defterlerini de yedekleyebiliyorlardı.

DLL Fixer Yerine Hangi Program Öneriliyor?

Programın kaldırılmasının ardından birçok kullanıcının aklında bazı sorular mevcut. Bu sorular ise Fixer’ın yerine hangi programın kullanılabileceği yönünde.

advanced system

DLL Fixer programının resmi sitesi https://www.tr.dll-files.com kullanıcılara Advanced System Optimizer 3 adlı programı öneriyor. Programın yıllık fiyatı 354 TL olarak gözüküyor ve direk lisans satın alma ekranı karşınıza çıkıyor. Bu programın ne kadar etkili olduğu ise oldukça büyük bir merak konusu.

Bir yorum bırakınız...

*