Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar'a Aktarma | Sonsuz Teknoloji Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar'a Aktarma | Sonsuz Teknoloji

Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma

facebook google foto aktarma

Facebook, Google Fotoğroflar’a fotoğraflar ve videoları göndermenizi sağlayan bir araç geliştirdi. Bu özelliği kullanabilmek için, Facebook ve Google hesabınızın olması yeterlidir. Bu makalede Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma işleminin nasıl yapılacağına birlikte bakalım.

Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma

İster Windows 10 bilgisayarınız olsun isterse Mac bilgisayarınız yapacağınız işlem aynıdır. Windows 10 PC veya Mac bilgisayarınızda Facebook’un masaüstü web sitesini ziyaret edin. Facebook sayfas pencerenin sağ üst köşesinde bulunan açılır oku tıklayın ve ardından “Ayarlar” seçeneğini seçin.

facebook ayar

 

Açılan sayfadan sol listenin üst üçüncü sırasında yer alan “Facebook bildilerin” i seçin. “Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar” ifadesine karşılık gelen “Gör” düğmesini tıklayın.

facebook bilgilerin

“Gör” linkini tıkladıktan sonra Facebook sizden tekrar şifre girmenizi isteyecektir. Facebook şifrenizi girdikten sonra  başka bir sayfa yönlendirileceksiniz. Bu sayfadan “Yönlendirme hedefi seç” butonuna tıklayın açılan tek listeden “Google Fotoğraflar” ı tıklayın.

google fotoğraflar

Facebook’a yüklediğin fotoğrafların veya videoların bir kopyasını aktarmayı seçmek için “Fotoğraflar” ve “Videoalar” adında iki seçenek çıkacaktır. Her iki seçeneği maalesef seçemiyorsunuz. Aynı anda Fotoğraflar ve Videolar seçeneğini seçerek ilerleme yapamıyorsunuz. Aktarmak istediğiniz seçeneğini seçin ve “İleri butonu ile devam edin.  Her Seçenek için ayrıca bir işlem yapmalısınız. Fotoğraflar ve Videolar aktarma işlemleri ayrı ayrı yapılmalıdır.

google fotoğraflar yedekle

“İleri” butonuna tıkladıktan sonra tekrar facebook şifrenizi girmniz gerecek. Facebook şifrenizi girdikten sonra “Devam” düğmesi ile işleme devam edin.

hesabı seçin

Facebook fotoğraf veya videoyu aktarmak  istediğiniz  Google hesabınız ile tekrar giriş yapmalısınız. Bu aşamadan sonra Facebook’a Fotoğraflar kitaplığınıza Google için fotoğraflar ve videoları ekleme izni verin. “İzin ver” onaylarını verdikten sonra ve herşey hazır olduğunda mavi renkli “Aktarımı Onayla” düğmesini tıklayın.

İlgili: Facebook’da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme

Facebook fotoğraflarınızın veya videolarınızın bir kopyası artık Google Fotoğraflar’a aktarılmaya başlayacaktır. Transfer işleminin ilerlemesini “Etkinlik” bölümünde kontrol edebilirsiniz. Her şeyin Google’ın fotoğraf yedekleme hizmetine geçmesi için birkaç saat (veya gün) beklemeniz gerekebilir. Bu süre içerisinde Fotoğraf veya video transferiniz”Devam Ediyor” u gösterecek.

Bir yorum bırakınız...

*

Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...