Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar'a Aktarma | Sonsuz Teknoloji

Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma

facebook google foto aktarma

Facebook, Google Fotoğroflar’a fotoğraflar ve videoları göndermenizi sağlayan bir araç geliştirdi. Bu özelliği kullanabilmek için, Facebook ve Google hesabınızın olması yeterlidir. Bu makalede Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma işleminin nasıl yapılacağına birlikte bakalım.

Facebook Fotoğraflar ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarma

İster Windows 10 bilgisayarınız olsun isterse Mac bilgisayarınız yapacağınız işlem aynıdır. Windows 10 PC veya Mac bilgisayarınızda Facebook’un masaüstü web sitesini ziyaret edin. Facebook sayfas pencerenin sağ üst köşesinde bulunan açılır oku tıklayın ve ardından “Ayarlar” seçeneğini seçin.

facebook ayar

 

Açılan sayfadan sol listenin üst üçüncü sırasında yer alan “Facebook bildilerin” i seçin. “Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar” ifadesine karşılık gelen “Gör” düğmesini tıklayın.

facebook bilgilerin

“Gör” linkini tıkladıktan sonra Facebook sizden tekrar şifre girmenizi isteyecektir. Facebook şifrenizi girdikten sonra  başka bir sayfa yönlendirileceksiniz. Bu sayfadan “Yönlendirme hedefi seç” butonuna tıklayın açılan tek listeden “Google Fotoğraflar” ı tıklayın.

google fotoğraflar

Facebook’a yüklediğin fotoğrafların veya videoların bir kopyasını aktarmayı seçmek için “Fotoğraflar” ve “Videoalar” adında iki seçenek çıkacaktır. Her iki seçeneği maalesef seçemiyorsunuz. Aynı anda Fotoğraflar ve Videolar seçeneğini seçerek ilerleme yapamıyorsunuz. Aktarmak istediğiniz seçeneğini seçin ve “İleri butonu ile devam edin.  Her Seçenek için ayrıca bir işlem yapmalısınız. Fotoğraflar ve Videolar aktarma işlemleri ayrı ayrı yapılmalıdır.

google fotoğraflar yedekle

“İleri” butonuna tıkladıktan sonra tekrar facebook şifrenizi girmniz gerecek. Facebook şifrenizi girdikten sonra “Devam” düğmesi ile işleme devam edin.

hesabı seçin

Facebook fotoğraf veya videoyu aktarmak  istediğiniz  Google hesabınız ile tekrar giriş yapmalısınız. Bu aşamadan sonra Facebook’a Fotoğraflar kitaplığınıza Google için fotoğraflar ve videoları ekleme izni verin. “İzin ver” onaylarını verdikten sonra ve herşey hazır olduğunda mavi renkli “Aktarımı Onayla” düğmesini tıklayın.

İlgili: Facebook’da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme

Facebook fotoğraflarınızın veya videolarınızın bir kopyası artık Google Fotoğraflar’a aktarılmaya başlayacaktır. Transfer işleminin ilerlemesini “Etkinlik” bölümünde kontrol edebilirsiniz. Her şeyin Google’ın fotoğraf yedekleme hizmetine geçmesi için birkaç saat (veya gün) beklemeniz gerekebilir. Bu süre içerisinde Fotoğraf veya video transferiniz”Devam Ediyor” u gösterecek.

Bir yorum bırakınız...

*