Facebook'da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Facebook’da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme

facebook arşiv indir

Facebook paylaşım konusunda en önde gelen sosyal paylaşım sitelerin başında gelmektedir. Özellikle özel fotoğraflarımızı paylaştığımız en yaygın platformdur. Facebook’u bazılarımız neredeyse Fotoğraf Albümü gibi kullanmaktayız. Peki fotoğraflara veya paylaşılan her şeye ihtiyacımız olduğunda bunları tek sefer de nasıl indiririz.

Face foto indir

Toplu indirme işlemine geçmeden önce bir fotoğrafın bilgisayarınıza nasıl indirileceğinden bahsedelim. Facebook’da “Fotoğralar” sekmesine giderek indirmek istediğiniz fotoğrafı tıklayarak büyük ekran olarak açınız. Açılan fotoğrafın sağ altında “Seçenekler“i tıkladığınızda bir çok seçenekli bir menü açılacaktır. Buradan “İndir“i tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz. Bu işlem bir fotoğraf için yapılan basit bir işlemdir. Eğer fotoğrafınız çok ise bu çok zamanınızı alacaktır. Bunun yerine toplu olarak fotoğrafları indirmeniz mümkündür.

Fotoğraflarını ve Arşivin Hepsini İndirme

face

Facebook sayfasının sağ üst köşesindeki ters üçgeni tıklayın oradan “Ayarlar“ı seçiniz. “Facebook bilgilerin” sayfasını tıklayın. Sağ taraftaki menüden “Bilgilerini indir” seçeneğini seçin. Açılan sayfadan indirmek istediğiniz fotoğraflar, yorumlar da dahil olmak üzere istediğiniz alanları seçin ve indirme işlemine başlayın.

face bilgilerini indirŞifrenizi girdikten sonra karşınıza “Arşivimi Başlat” adında bir ekran çıkacaktır. “Arşivimi Başlat“a tıklayarak işlemi başlatınız.

Facebook arşiv

Bu aşamadan sonra tekrar bir uyarı çıkacaktır. Uyarıda duvar yazılarınıza kadar her şey indireleceği için biraz zaman alacağını ve sonrasında tekrar kimlik doğrulması yapılacağı bilgisi verilecektir. Bu uyarıda da “Arşivimi Başlat“a tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. Size uyarıda da belirtildiği gibi hemen indirme linki verilmeyecektir. İndirme linki hazır olduğunda mail adresinize gönderilecektir.

facebook arşiv indir

Gmail’de gönderilen mail “Sosyal” sekmesine gelmektedir. “Birincil” sekmesine gelmeyeceği için bildirim almazsınız. Diğer mail adreslerinde de muhtemelen buna benzerdir. Bu nedenle mailinizi kontrol etmeniz gerekecektir. Mail gelmesi çok fazla zaman  almamaktadır. Tamamen Facebook’daki paylaşımlarınıza bağlıdır. Gelen maildeki link sizi yukarıdaki gibi bir alan yönlendirecektir. Bu  alanda “Arşivi İndir” i tıkladığınız da sizden tekrar şifre talep edecektir. Şifrenizi girdikten sonra Facebook arşiviniz bilgisayarınıza indirilecektir.

Facebook indirilenler

İndirilen “zip” dosyasını açtığınızda içerisinde yukarıdaki gibi klasörler çıkacaktır. Facebook’ta yaptığınız yazışmalar, paylaşımlar, fotoğrafla ve videolar hepsi inecektir. “Photos” içerisinde fotoğraflarınızı, “Videos” içerisinde videolarınızı görebilirsiniz. İndex‘i tıkladığınızda tüm bunları WEB arayüzünde daha rahat ve anlaşılır şekilde Zaman tünelinden arkadaş listesine kadar  tüm Facebook sayfanızı görebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...
Avira Optimizer

Avira Optimizer Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletler, kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak zamanla yavaşlayabilmektedir. Yavaşlayan cihazlar ...
stadia

Google Stadia Sonunda Güncellendi! İşte Yeni Gelen Özellikler

Google firması tarafından geçtiğimiz yıllar içerisinde geliştirilen ve oyun severlere sunulan bulut ...
a+ galeri

A+ Galeri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

A+ Galeri nedir, özellikleri nelerdir? Son dönemin en popüler mobil galeri uygulamasını ...
5g televizyon

5G Bağlantı Teknolojisine Sahip Akıllı Televizyon Viomi 21Face

Xiaomi firmasının alt markası olan Viomi, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında yeni ...
note-10

Uzun Süre Kullanabilecek En İyi Telefon Modelleri 2020

En iyi telefon modelleri konusunda insanların kafası karışık ve telefon üreten firmalar ...
nox cleaner

Nox Cleaner Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri de zamanla yavaşlayan sistemlerdir. Kullanıcılar ...