Facebook'da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme | Sonsuz Teknoloji

Facebook’da Fotoğrafları ve Arşivi İndirme

facebook arşiv indir

Facebook paylaşım konusunda en önde gelen sosyal paylaşım sitelerin başında gelmektedir. Özellikle özel fotoğraflarımızı paylaştığımız en yaygın platformdur. Facebook’u bazılarımız neredeyse Fotoğraf Albümü gibi kullanmaktayız. Peki fotoğraflara veya paylaşılan her şeye ihtiyacımız olduğunda bunları tek sefer de nasıl indiririz.

Face foto indir

Toplu indirme işlemine geçmeden önce bir fotoğrafın bilgisayarınıza nasıl indirileceğinden bahsedelim. Facebook’da “Fotoğralar” sekmesine giderek indirmek istediğiniz fotoğrafı tıklayarak büyük ekran olarak açınız. Açılan fotoğrafın sağ altında “Seçenekler“i tıkladığınızda bir çok seçenekli bir menü açılacaktır. Buradan “İndir“i tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz. Bu işlem bir fotoğraf için yapılan basit bir işlemdir. Eğer fotoğrafınız çok ise bu çok zamanınızı alacaktır. Bunun yerine toplu olarak fotoğrafları indirmeniz mümkündür.

Fotoğraflarını ve Arşivin Hepsini İndirme

face

Facebook sayfasının sağ üst köşesindeki ters üçgeni tıklayın oradan “Ayarlar“ı seçiniz. “Facebook bilgilerin” sayfasını tıklayın. Sağ taraftaki menüden “Bilgilerini indir” seçeneğini seçin. Açılan sayfadan indirmek istediğiniz fotoğraflar, yorumlar da dahil olmak üzere istediğiniz alanları seçin ve indirme işlemine başlayın.

face bilgilerini indirŞifrenizi girdikten sonra karşınıza “Arşivimi Başlat” adında bir ekran çıkacaktır. “Arşivimi Başlat“a tıklayarak işlemi başlatınız.

Facebook arşiv

Bu aşamadan sonra tekrar bir uyarı çıkacaktır. Uyarıda duvar yazılarınıza kadar her şey indireleceği için biraz zaman alacağını ve sonrasında tekrar kimlik doğrulması yapılacağı bilgisi verilecektir. Bu uyarıda da “Arşivimi Başlat“a tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. Size uyarıda da belirtildiği gibi hemen indirme linki verilmeyecektir. İndirme linki hazır olduğunda mail adresinize gönderilecektir.

facebook arşiv indir

Gmail’de gönderilen mail “Sosyal” sekmesine gelmektedir. “Birincil” sekmesine gelmeyeceği için bildirim almazsınız. Diğer mail adreslerinde de muhtemelen buna benzerdir. Bu nedenle mailinizi kontrol etmeniz gerekecektir. Mail gelmesi çok fazla zaman  almamaktadır. Tamamen Facebook’daki paylaşımlarınıza bağlıdır. Gelen maildeki link sizi yukarıdaki gibi bir alan yönlendirecektir. Bu  alanda “Arşivi İndir” i tıkladığınız da sizden tekrar şifre talep edecektir. Şifrenizi girdikten sonra Facebook arşiviniz bilgisayarınıza indirilecektir.

Facebook indirilenler

İndirilen “zip” dosyasını açtığınızda içerisinde yukarıdaki gibi klasörler çıkacaktır. Facebook’ta yaptığınız yazışmalar, paylaşımlar, fotoğrafla ve videolar hepsi inecektir. “Photos” içerisinde fotoğraflarınızı, “Videos” içerisinde videolarınızı görebilirsiniz. İndex‘i tıkladığınızda tüm bunları WEB arayüzünde daha rahat ve anlaşılır şekilde Zaman tünelinden arkadaş listesine kadar  tüm Facebook sayfanızı görebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...