Huawei Nova 5İ Pro Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz | Sonsuz Teknoloji

Huawei Nova 5İ Pro Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz

nova 5i pro

 

Çin teknoloji pazarının yükselen devi haline gelen ve tüm dünyada yankılar uyandıran Huawei, yeni tasarımı Nova 5i Pro ile ilgili detaylı bilgileri teknoloji severlere sundu. Bir diğer adı Huawei Mate 30 Lite olan bu yeni akıllı telefon, firmanın en çok ilgi çeken modelleri arasında şimdiden yerini almış gibi duruyor. Bu yazıda da Nova 5i Pro hakkında resmileşmiş detayları bulabilirsiniz.

NOVA 5i PRO’NUN BİLİNEN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

6.26 inçlik IPS ekrana sahip olan bu yeni akıllı telefonda 8 çekirdekli Kirin 810 işlemcisi kullanılmıştır. 6 ve 8 GB olarak iki ayrı bellek özelliğine sahip olan Huawei Nova 5i Pro 128 ve 256 GB’lık harici bellek desteğine de sahip olarak piyasaya çıkmayı bekliyor.

Bu yeni modelin en çok dikkat çeken detayı ise arkasında bulunan dörtlü kamera sistemi. 48 megapiksellik arka ana kamerası ile fotoğraf kalitesini oldukça yükseltmeyi planlayan firma, bu alanda sınır tanımıyor. Dörtlü kamera sistemi 48 megapiksellik ana kameranın yanı sıra 8 megapiksellik geniş açı, 2 megapiksellik makro ve 2 megapiksellik derinlik özelliklerine de sahip. Ayrıca modelin ön kamerası da 32 megapiksel özelliğine sahip.

NOVA 5i PRO’NUN TASARIM VE FİYAT BİLGİSİ

Bu yeni model parmak izi sensörü ile de dikkat çekiyor. Parmak izi sensörünü arka kısmında barındıran yeni modelin siyah, mavi ve yeşil olmak üzere toplamda üç renk seçeneğine de sahip olması dikkat çeken detaylar arasında.

Huawei Nova 5i Pro fiyat performans açısından da oldukça dikkat çekiyor. 6 GB bellek özelliği taşıyan model 319 dolar üzerinden satışa sunulacak iken 8 GB bellek özelliğindeki model ise 363 dolar değerinde olacak. Ülkemizde de vergilendirme ve ekstra fiyat artışı sonucunda satışa sunulacak olan modelin net fiyatı henüz belli değil.

Bir yorum bırakınız...

*