Instagramda Etiketleme Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar? | Sonsuz Teknoloji

Instagramda Etiketleme Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar?

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Tüm dünya üzerinde diğer insanlarla bağlantı kurmak , sohbet etmek, pazarlama yapmak için kısacası sosyal amaçlar için Instagram muazzam bir platformdur. Ulaşmak istediğiniz kitleye ulaştırmak istediklerinizi kişilerinizi, iş ortaklarınızı, kurum ve konumları nasıl etiketlemeniz gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Hep beraber Instagram’da etiketleme nasıl yapılır, kişileri nasıl etiketleriz?  ve etiketlemenin ne faydası vardır? ve En önemlisi Instagramda Etiketlemede Dikkat Edilecek Hususlar? bunları basit bir şekide öğrenelim.

Instagramda Kişiler Nasıl Etiketlenir

Bunun için öncelikle instagram hesabınınızı açın ve Yeni bir Instagram paylaşımı yapın. Yeni bir instagram paylaşımı yapmak için;

Ekranın alt kısmında bulunan “+” görselini tıklayarak galerinizden resim veya video seçimi yapın. İsterseniz yeni bir foğraf yada video’da çekebilirsiniz. Yeni bir fotoğraf çekmek için “fotoğraf”, yeni bir video çekmek için “video” kelimesini seçerek seçiminizi yapın.

Daha sonra sağ üst köşede bulunan “ileri” kelimesini tıklayın. Eklemek istediğiniz görsel yeni bir ekranda karşınıza çıkacak burada görselinizle ilgili açıklamanızı yapabilirsiniz.

Etiket yapacağınız kişileri etiketlemek için, “İnsanları etiketle” seçeneğini seçerek işleminize devam edin. Etkiketleme işlemini yaptıysanız paylaşımı bitirebilirsiniz.

Etiketleme Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar Nelerdir?

  • Etiketleme yaparken unutmamanız gereken en önemli husus en fazla otuz kişi etiketleme yapabileceğiniz.
  • Instagram’da daha yeni olduğunuzu düşünün ve fotoğraf ve videolarınızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için otuz adet olan etiket hakkınızın tamamını kullanın.
  • Ne kadar çok etiket yaparsanız o kadar çok görünürsünüz ne kadar çok görünürsenizde o kadar çok geniş kitlelere ulaşırsınız ve popülariteniz artar.
  • Popülerliğiniz artınca artık aranan kişiler listesinde olursunuz ve siz etiketlenirsiniz bu sefer karşılıklı etiketlenmeye geçersiniz kazançlı olan yine siz olursunuz.
  • Bu arada unutmamanda fayda var sürekli aynı etiketleri kullanma, etiket listeni oluştur ve paylaşımına uygun kişileri etiketle.
  • Aynı etiketleleri kullanmamaya çalışınız, instagram hesabınızı spam olarak algılayabilir. Instagram hesabınızı spam olarak algılarsa paylaşımlarınız düşebilir hatta hesabınız bile kapatılabilir ve çabalarınız boşa gitmiş olur.

Bir yorum bırakınız...

*