Chrome'da Yanıt Vermeyen Sayfa Hatalarını Düzeltme | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Chrome’da Yanıt Vermeyen Sayfa Hatalarını Düzeltme

chroma sayfa hatası

Bugünün tarayıcıları oldukça iyidir ve öyle kolay kolay hata vermezler, bu yüzden sorun yaşamaya başladıklarında şaşırtıcı olur. Bir sayfanın yanıt vermediğini ve sayfaları ya da bekleme hatalarını gösteren Chrome pop-up hatalarını sık sık görüyorsanız, bunları gidermenize yardımcı olabiliriz.

Tarayıcınızın bu hataları yalnızca belirli sitelerde veya her zaman gösterip göstermediği, tarayıcınızı tekrar sağlığa yönlendirmek için bu ipuçlarını deneyin.

Ön belleği temizle

tarama temizle

Chrome, web sitesi yüklemesini hızlandırmak için yerel ön belleğe alınmış verileri kullanır. Bu bozulursa, bilgileri okumayı denediğinde Chrome çökebilir.

Chrome önbelleğinizi temizlemek için Tarama verilerini temizle seçeneğini açmak üzere Chrome açıkken ve kullanımdayken Ctrl + Shift + Del kısa yoluna basın. Temel sekmesinde, Yalnızca Ön belleğe alınmış resimler ve dosyaları işaretleyin veya tarayıcınızda şifreler dahil her şeyi sıfırlamak istiyorsanız her seçeneği de seçebilirsiniz. Sorun yakın zamanda olduysa, Son 24 saatin bir zaman aralığı seçebilir veya tam temizlik için tüm zamanları seçebilirsiniz. “Verileri temizle“yi tıklayın, ardından etkilenen web sitesini tekrar yüklemeyi deneyin.

Kötü Uzantıları Kaldır

Chrome uzantıları, tarayıcınıza çok sayıda işlev ekleyebilir, ancak sorunlara da neden olabilir. Yüklü uzantılara göz atmak için Chrome tarayıcısında Sağ üsten üç nokta> Diğer araçlar> Uzantılar’a gidin veya URL’ye “chrome://extensions/

” yazarak direkt olarak gidebilirsiniz. Karşınıza tarayıcınızda yüklü tüm uzantılar gelecektir. Son zamanlarda yüklediğiniz veya kullanmadığınız ve bilmediğiniz uzantıları Devre dışı bırakın. Uzantıları tek tek devre dışı bırakarak sorunun çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz.

Kullanıcı Veri Klasörünü Sıfırla

chrome varsayılan

Chrome belirli yapılandırma bilgilerinizi belirli bir klasörde tutar. Bu klasörü yeniden adlandırmak, Chrome’u sorununuzu çözebilecek yeni bir oturum oluşturmaya zorlar.

Bunu yapmak için önce çalışıyorsa Chrome’u kapatın. Ardından, Başlat menüsünde arama çubuğuna %localappdata% değerini girin. Bu dizinde, “Google\Chrome\User Data“ya gidin ve “Default” adlı klasörü bulun. “Old Default” veya “Varsayılan Yedekleme” gibi bir şeyle kendinize göre yeniden adlandırın, ardından Chrome’u tekrar başlatın ve sorunların devam edip etmediğine kontrol edin.

Chrome’u sıfırla

Bu ipuçlarından hiçbiri işe yaramıyorsa, Chrome’u sıfırlamaya değer. Elbette, bu tüm tercihlerinizi silecek, dolayısıyla devam etmeden önce Yer imleri gibi Chrome verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

chrome sıfırla

Sağ üsten üç nokta > Ayarlar’a gidin ve “Gelişmiş ayarlar“ı genişleterek sayfanın sonuna kadar ilerleyin. “Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin“i seçin ve onaylayın. Açılan pencereden “Ayarları Sıfırla” diyerek onaylayın.

Bu sorunu düzeltmek hâlâ başarısız olursa, chrome’u bilgisayarınızdan tamamen kaldırın ve Chrome resmi web sitesinden en son sürümünü tekrar indirin ve yükleyin.

Bir yorum bırakınız...

*

footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...