En Çok Beğenilen Açık Dünya Oyunları | Sonsuz Teknoloji

En Çok Beğenilen Açık Dünya Oyunları

Açık dünya oyunları

Açık dünya oyunları denilince hepimizin aklına şüphesiz ilk olarak GTA serileri geliyor. Tüm dünyada açık dünya oyunu kavramını ilk olarak tanıştıran ve her yeni çıkardığı oyunuyla diğerlerini gölgede bırakmayı başararak kendini hep bir adım daha ileri götüren bir oyun olan GTA serilerinden elbette ki yazımızda bahsedeceğiz. Ancak GTA’nın haricinde de çok ilgi gören açık dünya oyunlarına yazımızda yer verdik.

Açık dünya oyunlarının en çok ilgi görenlerinden GTA, pek çok oyuncu için şüphesiz en iyi bilgisayar oyunları arasında yer alıyor. GTA’yı sevdiyseniz listemizde yer vereceğimiz diğer oyunlara da şüphesiz bayılacaksınız.

Öncelikle açık dünya oyunu denildiğinde oyuncunun oyunda yer alan geniş haritada istediği her şeyi yapabileceği oyun türü demek olduğunu ekleyerek yazımıza bir giriş yapalım.

GTA Serisi

İlk oyunu 1998 yılında çıkan GTA serisinin bütün oyunları birbirinden daha fazla ilgi görmeyi başardı. Oyun için tasarlanan şehirlerde kâh araba sürdük, kâh uçak.

Son çıkan GTA oyunu GTA V oyunundaysa diğerlerinden farklı olarak 3 farklı karakter ile oyun devam ettiriliyor. Bu zamana kadar çıkan tüm GTA oyunlarında tek bir karakterin hikayesi işlenirken GTA V’te farklı bir yol izlenmiş. Ancak oyun severler için eminiz ki tüm GTA serilerinin damaklarında bıraktığı farklı bir tat vardır.

Batman: Arkham City

Şüphesiz bu oyunun başarısı bu zamana kadar çıkarılan süper kahraman oyunlarından oldukça farklı bir portreyi oyun dünyasının içerisine sokmasından dolayı olmuştur. Nitekim serinin ilk oyunu Batman: ArkhamAsylum oyununun tadı damakta bırakan tadı Gotham City’nin açık dünya haritasında Batman’i yönetmek ve Joker’in peşinden onun akıl dolu tuzaklarını atlatmak gerçekten muazzam bir oyun keyfi yaratıyor.

Farklı modlarıyla adeta ChristopherNolan’ınBatman’inin oyun dünyasındaki tadını almak isteyen oyuncular için Batman: Arkham City oyunu biçilmiş bir kaftan adeta.

TheLegend Of Zelda: TheOcarina of Time

Listemizde yer vereceğimiz en çok beğenilen açık dünya oyunlarından bir diğeri 90’ları kasıp kavuran ve Nintendo’nunMario efsanesinden sonraki en başarılı oyunu olan TheLegend of Zelda: TheOcarina of Time.

Belki de dünyanın ilk açık dünya oyun denemelerinden biri olan ve belki de bugün dahi genişliğine ulaşılamayacak ölçüde uçsuz bucaksız bir evrene sahip olan TheLegend of Zelda: TheOcarina of Time oyunu tüm oyuncular tarafından tereddütsüz kabul edilen bir açık dünya klasiği.

Assassin’sCreed: II

Elbette açık dünya oyunlardan bahsederken Assassin’sCreed’den bahsetmemek de olmazdı. Bu oyunda oyun içinde yer alan görevler hikâye modunda düzenli bir şekilde takip edilerek oyun tamamlanabileceği gibi açık dünya oyun haritasında geçmişte geçen bir oyun olan Assassin’sCreed ile tarihin derinliklerine bir yolculuk yapılarak geçmişin tozlu sayfaları aralanabilir.

Yan görevler ile birlikte oyunun keyfini sonuna kadar sürebileceğiniz Assansin’sCreed de benzer şekilde en çok ilgi gören açık dünya oyunları arasında yer almaktadır.

Deadrising

Deadrising serisi, temelde bir zombi oyunu. Ancak açık dünyada görevler yaparak bir yandan da zombileri katlettiğiniz görevler bütünü olan bir zombi oyunu.

Oyunun birbirinden farklı yan görevleriyle birlikte kısa süre içerisinde bitirilmesi çok da kolay değil gibi. 1, 2 ve 3’ü olan oyunun en sonuncusu olan Deadrising 4 ile birlikte tüm Deadrising serisi, gerçekten oyun severlerin son derece hoşlanacağı bir oyun olacak.

Bir yorum bırakınız...

*