Evde Egzersiz Yapmak için Mobil Uygulamalar | Sonsuz Teknoloji

Evde Egzersiz Yapmak için Mobil Uygulamalar

evde egzersiz

Spor salonuna gitmenize gerek kalmadan evde egzersiz için mobil uygulamalar kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Zamanını tamamen kendiniz ayarlayarak dilediğiniz zaman egzersiz yapabilirsiniz. Evde egzersiz uygulamaları ile her gün ya da hafta birkaç kez koordineli eğitimlere katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı uygulamalarda yer alan online koçlardan tavsiyeler de alabilirsiniz. Biz de bu uygulamalardan faydalanın diye sizler için bir liste derledik. İşte, ücretsiz ve mobil cihaza uygun egzersiz uygulamaları listesi:

1.     Freeletics

free letics

Evde egzersiz için mobil uygulamalar deyince akla ilk Freeletics geliyor. Hem Android hem d iOS için ücretsiz olan bu uygulama oldukça kapsamlı. Egzersiz esnasında başkaları ile de rekabet etmenizi sağlayan uygulamanın en çok da bu özelliği seviliyor. Haftalık ya da aylık hedefler doğrultusunda ilerleyen uygulamada topladığınız puanlar sıranızı belli ediyor. Ne kadar çok egzersiz o kadar çok puan için mutlaka bu uygulamayı denemelisiniz. Ev ortamında kendi bedeninize uygun egzersizler için de uygulama içi ayarlamaları yapabilirsiniz.

2.     Sworkitsworkit

 

Evde egzersiz uygulamaları içerisinde Sworkit de özel bir noktada duruyor. İçerisinde kardiyodanfitnessa, yogadan çeşitli egzersiz türlerine kadar pek çok kanalı barındıran bu uygulama da dünya çapında popüler. Özellikle de fitness ve diğer egzersizlere yeni başlayanlar için Sworkit oldukça uygun bir uygulama.

Egzersizlerin süresini de kendinize göre ayarlayabilir ve istediğiniz vakit devam edebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı da mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz. Evden çıkmaya gerek duymadan spor salonunuzu istediğiniz zaman evinize taşıyabilirsiniz.

3.     Body Boss

bodyboss

Evden çıkmadan yapabileceğiniz egzersiz uygulamaları arasında Body Boss da dikkat çekiyor. Body Boss, 12 haftalık çeşitli antrenmanlar ile sizin sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. Üstelik antrenmanların yanında uygulama içerisinde kalori önerisi alabileceğiniz kısımlar da mevcut. Hem sağlıklı beslenme hem de egzersiz için bu uygulamayı da deneyebilirsiniz.

Body Boss, ücretsiz egzersiz uygulamaları arasında yer alıyor.

4.     Fit 365

fit 365

Evde egzersiz yapmak isteyenler için dolu dolu bir uygulama da Fit 365. Uygulama içerisinde hem fitness egzersizleri hem de sağlıklı beslenme takibi yapabileceğiniz kısımlar bulunuyor. Son dönemin en başarılı egzersiz uygulamalarından olan Fit 365, birçok hizmeti de size sunabiliyor. Uygulama sayesinde fit kalmak için öneriler alabilir ve öğünlerinizi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Fit 365’i de AppStore ya da Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

5.     Nike Training Club

nike training

Evde egzersiz için mobil uygulamalar listesinde Nike Training Club’ın oldukça özel bir yeri var. Gelmiş geçmiş en başarılı egzersiz uygulamalarından biri olan Nike Training Club, tamamen ücretsiz hizmet veriyor. Uygulama içerisinde tamamı usta koçlardan oluşan kadronun hazırladığı programa uyarak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Her beden tipine uygun egzersizler için bu uygulamayı mutlaka edinmelisiniz.

Nike Training Club, Android ve iOS işlemcili mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

6.     PEAR Personal Fitness Coach

perar

Evde kalarak egzersiz yapmak isteyenler için PEAR PersonalFitnessCoach da oldukça etkili bir mobil uygulamadır. Üstelik uygulamanın en güzel kısmı da videoları gözünüzle takip etmenize gerek kalmamasıdır. Her biri oldukça açıklayıcı videolardan oluşan antrenman programları sayesinde yalnızca duyarak egzersiz yapabilirsiniz.

Evde egzersiz için mobil uygulamalar arasında oldukça popüler olan PEAR, seçtiğiniz antrenörler ile hizmet sunuyor. Üstelik uygulamayı indirirken de herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmuyor.

7.     CrunchLive

crunch

CrunchLive da en popüler ve başarılı fitness uygulamaları arasında yer alan bir mobil uygulama. Uygulama içerisinde çok fazla antrenör bulunuyor. Siz de spor yapma şeklinize ve sisteminize göre başarılı antrenörlerden birini seçerek egzersizlere başlayabilirsiniz. Aslında ücretli olan bu uygulamanın ilk kullanıcıları için 10 gün ücretsiz hizmeti de mevcut.

Evde egzersiz için mobil uygulamalar listesinde önemli bir yere sahip olan CrunchLive, AppStore üzerinden indirilebiliyor.

8.     Workout forWomen: FitnessApp

chrunch

Mobil fitness uygulamaları arasında yalnızca kadın bedenine uygun bir app de dikkatleri çekiyor. Workout forWomen: FitnessApp, kadın vücuduna yönelik çeşitli egzersizleri bünyesinde barındıran popüler bir uygulama. Çeşitli antrenmanlar ile egzersiz yapmanızı sağlayan bu uygulamanın kullanımı da oldukça kolay.

Uygulama içerisindeki videolar sayesinde kısa sürede istediğiniz vücuda kavuşmanız garanti ediliyor. Üstelik uygulamayı hem Android hem de iOS için indirebilirsiniz.

9.     Seven – 7 Minute Workout

seven

Evde egzersiz için mobil uygulamalar listemizde Seven – 7 Minutes Workout uygulaması da yer alıyor. Uygulama, adından da anlaşılacağı üzere yedi dakikalık egzersizler ile hizmet sunuyor. Özellikle de fitness uygulamalarını yeni kullananlar için uygun olan Seven, kısa süreli egzersizler ile yormuyor.

Uygulama içerisinde bulunan egzersizlerden dilediğinizi seçerek yedi dakikalık sporunuza başlayabilirsiniz. Bedeninize geliştikçe egzersiz sayısını yükselterek devam edebilirsiniz. Uygulamayı da tamamen ücretsiz olarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...
Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak

Windows Görev Çubuğunu (Başlat Çubuğu) Şeffaf Yapmak

Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak ya da başlat çubuğunu şeffaf yapmak işletim sisteminden alacağınız görsel zevki doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar düşük özelliklere sahip ...
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma yöntemi ile numarasının rehberinizde bulunmasını istemediğiniz kişilere mesaj gönderebilir, kişi listenizi kabartmanıza gerek kalmadan mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp, her ne ...
Windows Disk Bölme Nasıl Yapılır

Windows Disk Bölme ve Diski Yeniden Boyutlandırma

Windows disk bölme nasıl yapılır? Ya da daha önceden bölmüş olduğunuz Windows bölünmüş diski yeniden boyutlandırma nasıl yapılır? Kimi zaman işletim sistemlerinde formattan önce ...
Google Haritalar Sanal Gerçeklik

Google Haritalar Sanal Gerçeklik Güncellemesi

Google haritalar sanal gerçeklik güncellemesi ile pek çok özelliğe kavuşuyor! Haritalar tarafından yapılan açıklamalara göre; yol tarifi sistemi baştan aşağı değişiyor ve sanal gerçeklik ...
Front End Developer

Front End Developer Nedir ve Yol Haritası Ne Olmalı?

Front End Developer nedir? Front End Developer yol haritası nasıl olmalı? Gibi sorular, özellikle yazılım ve internet sektörüne artan yoğun ilgiden dolayı sıkça merak ...
MySQL

MySQL Nedir?, MySQL Nasıl Çalışır?, MySQL’in Özellikleri?

MySQL, günümüzde en çok kullanılan veri tabanı yönetim sistemlerinden biridir. MySQL veri tabanı, web uygulamaları geliştirme sürecinde sıklıkla tercih edilen bir veri tabanı yönetim ...
IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir

IMEI Kayıt Ücreti Nasıl Ödenir? IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir? IMEI Kayıt ücreti ne kadar? Gibi sorular, özellikle ülkemizde artan telefon fiyatları nedeni ile sıkça sorulmaya başlandı. Yurt dışından ...
Olimpiyat Oyunları

2024 Olimpiyat Oyunları Nerede Yapılacak?

2024 Yaz Olimpiyat Oyunları Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek. Etkinliğin Ağustos ayında yapılması planlanıyor. Paris yüz yıl sonra yeniden Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Başvuruda ...