Excel'de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Excel'de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

excel hızlı

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, zamandan tasarruf ederek birçok karışık veriyi oldukça kolay bir şekilde düzenleyebilmekte ve farklı hücrelere girebilmektedir. Özellikle bu teknik düzensiz verilerde kullanıldığında oldukça etkili ve faydalıdır. Peki, Excel’de hızlı doldurma özelliği nasıl kullanılır? Office kullanıcıları tarafından merak edilen ve araştırılan bu sorunun cevabını gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Adım Adım Hızlı Doldurma Özelliği

Excel’de hızlı doldurma özelliği oldukça hızlı ve bir o kadar da pratik bir şekilde kullanılır. Bu özelliğin kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar aşağıda yer alan görsel anlatımı takip edebilir.

excel hızlı doldurma

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere hızlı doldurma özelliğinin kullanımı için örnek bir tablomuz mevcuttur. Söz konusu özelliği pratik bir şekilde kullanabilmek için öncelikli olarak Excel programında yer alan “Veri” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

hızlı doldurma excel

“Veri” sekmesine tıkladıktan sonra ilk olarak ilk kişinin adını ve soyadını sütunlara yazın. Adı ve soyadı adımını yaptıktan sonra yukarıda yer alan menüdeki hızlı doldurma simgesine basın.

hızlı doldurma excel veri

Hızlı doldurma simgesine bastıktan sonra yukarıda da görüldüğü üzere isimler otomatik bir şekilde ad bölümünün altına yazılacaktır. Aynı işlem adımlarını soyad bölümüne de uygulayabilirsiniz.

Yöntem 2

excel eğik çizgi

Yukarıda bulunan görsel de görüldüğü üzere eğik çizgi işareti konulmuş içerikler mevcuttur. Hızlı doldurma özelliğinden yararlanarak söz konusu içerikleri adım adım gelin birlikte düzenleyelim.

Hızlı doldurma özelliğinden yararlanabilmek için öncelikli olarak ilk kişinin bilgilerini yazın. Yazma işlemini tamamladıktan sonra yukarıda yer alan sekme de “Veri” seçeneğine basın.

Veri sekmesine bastıktan sonra tıpkı az önceki gibi bir alan açılacaktır. Karşınıza açılan alanda yine hızlı doldur simgesine basın.

veri il

Hızlı doldurma simgesine bastıktan sonra yukarıda da görüldüğü üzere seçilen alanı otomatik bir şekilde program dolduracaktır. Aynı adımları ad ve soyad bölümüne de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Yukarıda bulunan görsel anlatımı takip ederek sizlerde Excel’ de hızlı doldurma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Oldukça pratik olan bu yöntemler sayesinde işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...