Edu ve Gov Backlink Nedir? | Sonsuz Teknoloji Edu ve Gov Backlink Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Edu ve Gov Backlink Nedir?

backlinks

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte icat edilen bilgisayarlar ve akıllı telefonlar sayesinde internet artık hayatımızın her alanına girdi. Çok sayıda insan bilgi edinmek, video ve dizi izlemek, akademik işlerini çözmek gibi amaçlarla internet kullanıyor.

Her internet sitesi farklı bir amaca hizmet eder. Haber siteleri aracılığı ile güncel haberlere ulaşabilir ve gündemi takip edebiliriz. Bilgi sitelerinde ise her konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliriz. Youtube, instagram ve twitter gibi sosyal mecralar üzerinden ise birçok insanla iletişim kurabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Her site farklı bir amaca hizmet ettiği için sitelerin isimleri de farklıdır. Peki hiç sitelerin sonunda gördüğümüz uzantılara dikkat ettiniz mi? Her sitenin sonunda .com, edu, gov gibi uzantılar bulunur. Bunların arasında en sık gördüğümüz uzantı ‘com’ uzantısıdır. Edu ve gov uzantılarının da kullanım sıklığı oldukça fazladır. Edu ve gov uzantılı siteler web sitesi sahipleri tarafından backlink oluşturmak için çok sık olarak kullanılır.

Edu ve Gov Uzantıları Nedir?

Edu uzantısı; lise, üniversite gibi eğitim kurumlarına ait sitelerin sonunda kullanılır. Yani bir sitenin sonunda ‘edu’ yani education uzantısı gördüğümüzde sitenin bir eğitim kurumuna ait olduğunu anlayabiliriz.

‘Gov’ uzantısı ise resmi kurumlar ve hükümet kurumlarına ait olan sitelerin sonunda kullanılır. ‘Government’ kelimesinin kısaltması olan bu uzantı devlete ait kurumların siteleri için kullanılır. Günümüzde çok sayıda insan bu uzantıları sürekli görmesine rağmen anlamını bilmez. Ancak bu uzantıların anlamını bilerek çok sayıda site hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Edu ve Gov Backlink

Her internet sitesinin ilk amacı arama motorlarında üst sıralarda çıkmaktır. Bunun için ilk kural sitenin kaliteli tasarlanmasıdır ancak bu kesinlikle yeterli değildir. SEO uyumlu içerikler hazırlamak ve siteyi daha büyük kitlelere duyurmak arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlar. Ancak internet üzerindeki site sayısının çok fazla olduğunu ve bu sayının her gün daha da arttığını unutmamalıyız. Seçeneklerin fazla olması adını duyurmak ve ön plana çıkmak isteyen sitelerin sayısını da artırıyor. SEO çalışmaları kapsamında bulunan backlink

sayesinde adınızı daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Peki backlink nedir?

Backlink nedir?

Backlink, herhangi bir site içinde bir diğer siteye ait bağlantı, metin veya görsel bulunmasıdır. Sitenin duyurulması, daha fazla insana ulaşması ve arama motorlarında üst sıralarda çıkması için kullanılan bu yöntem oldukça etkilidir. Backlink oluşturma arama motorları tarafından referanslı site olarak görülür.

Özellikle tıklanma sayısı çok fazla olan ve geniş kitlelere hitap eden büyük sitelerde vereceğiniz baclink ile birçok insana kolay ulaşabilirsiniz. Edu ve gov uzantılı siteler her gün binlerce hatta milyonlarca insan tarafından ziyaret edilir. Bu sitelere vereceğiniz backlinkler sayesinde her kitleden insana kolayca ulaşıp sitenizi duyurabilir ve aynı zamanda arama motorlarında üst sıralarda çıkabilirsiniz. Sitenin pagerank değerinin yükselmesi için oldukça önemli olan bu sistem günümüzde pek çok internet sitesi tarafından kullanılıyor.

  1. Avatar
    Selma
    01:05 13 Ekim 2020 01:05

    Sitenizi sosyallift.com da bir yazıyı tıkladım geldim okadar aradım sagolsun kim eklediyse ordan buraya burdan da aradığıma ulaştım. Güzel paylaşım emeğinize sağlık başarılar dilerim

Bir yorum bırakınız...

*

ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...
Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...