Edu ve Gov Backlink Nedir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Edu ve Gov Backlink Nedir?

backlinks

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte icat edilen bilgisayarlar ve akıllı telefonlar sayesinde internet artık hayatımızın her alanına girdi. Çok sayıda insan bilgi edinmek, video ve dizi izlemek, akademik işlerini çözmek gibi amaçlarla internet kullanıyor.

Her internet sitesi farklı bir amaca hizmet eder. Haber siteleri aracılığı ile güncel haberlere ulaşabilir ve gündemi takip edebiliriz. Bilgi sitelerinde ise her konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliriz. Youtube, instagram ve twitter gibi sosyal mecralar üzerinden ise birçok insanla iletişim kurabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Her site farklı bir amaca hizmet ettiği için sitelerin isimleri de farklıdır. Peki hiç sitelerin sonunda gördüğümüz uzantılara dikkat ettiniz mi? Her sitenin sonunda .com, edu, gov gibi uzantılar bulunur. Bunların arasında en sık gördüğümüz uzantı ‘com’ uzantısıdır. Edu ve gov uzantılarının da kullanım sıklığı oldukça fazladır. Edu ve gov uzantılı siteler web sitesi sahipleri tarafından backlink oluşturmak için çok sık olarak kullanılır.

Edu ve Gov Uzantıları Nedir?

Edu uzantısı; lise, üniversite gibi eğitim kurumlarına ait sitelerin sonunda kullanılır. Yani bir sitenin sonunda ‘edu’ yani education uzantısı gördüğümüzde sitenin bir eğitim kurumuna ait olduğunu anlayabiliriz.

‘Gov’ uzantısı ise resmi kurumlar ve hükümet kurumlarına ait olan sitelerin sonunda kullanılır. ‘Government’ kelimesinin kısaltması olan bu uzantı devlete ait kurumların siteleri için kullanılır. Günümüzde çok sayıda insan bu uzantıları sürekli görmesine rağmen anlamını bilmez. Ancak bu uzantıların anlamını bilerek çok sayıda site hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Edu ve Gov Backlink

Her internet sitesinin ilk amacı arama motorlarında üst sıralarda çıkmaktır. Bunun için ilk kural sitenin kaliteli tasarlanmasıdır ancak bu kesinlikle yeterli değildir. SEO uyumlu içerikler hazırlamak ve siteyi daha büyük kitlelere duyurmak arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlar. Ancak internet üzerindeki site sayısının çok fazla olduğunu ve bu sayının her gün daha da arttığını unutmamalıyız. Seçeneklerin fazla olması adını duyurmak ve ön plana çıkmak isteyen sitelerin sayısını da artırıyor. SEO çalışmaları kapsamında bulunan backlink sayesinde adınızı daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Peki backlink nedir?

Backlink nedir?

Backlink, herhangi bir site içinde bir diğer siteye ait bağlantı, metin veya görsel bulunmasıdır. Sitenin duyurulması, daha fazla insana ulaşması ve arama motorlarında üst sıralarda çıkması için kullanılan bu yöntem oldukça etkilidir. Backlink oluşturma arama motorları tarafından referanslı site olarak görülür.

Özellikle tıklanma sayısı çok fazla olan ve geniş kitlelere hitap eden büyük sitelerde vereceğiniz baclink

ile birçok insana kolay ulaşabilirsiniz. Edu ve gov uzantılı siteler her gün binlerce hatta milyonlarca insan tarafından ziyaret edilir. Bu sitelere vereceğiniz backlinkler sayesinde her kitleden insana kolayca ulaşıp sitenizi duyurabilir ve aynı zamanda arama motorlarında üst sıralarda çıkabilirsiniz. Sitenin pagerank değerinin yükselmesi için oldukça önemli olan bu sistem günümüzde pek çok internet sitesi tarafından kullanılıyor.

Bir yorum bırakınız...

*

Sar değeri

SAR Değeri Nedir? SAR Değeri Düşük Olan En İyi Telefonlar Hangileridir?

Günlük hayatta sürekli olarak kullanılan akıllı telefonların çok sayıda özelliği bulunmaktadır. “Specific ...
avast batary saver

Avast Antivürüs Programı Bilgisayardan Nasıl Silinir ve Nasıl Kurulur?

“Avast antivirüs programı nasıl silinir?” sorusu, pek çok insanın kafasına takılmakta olan ...
nba 2k21

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri Resmi Olarak 2K Sports Tarafından Açıklandı!

Basketbol hayranları tarafından uzun zamandır beklenen oyun NBA 2K21, bu sene hem ...
windows-10-manager

Genel Bakım Programı Yamicsoft Windows 10 Manager Özellikleri

Yamicsoft Windows 10 manager programı ile aklınıza gelebilecek tüm bakımları yapabilirsiniz. Sisteminiz ...
vivo ys1

Vivo Y1s Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, düzenlediği özel bir etkinlikle teknik donanımıyla giriş ...
bilgisayar topla

İnternet Üzerinden Bilgisayar Nasıl Toplanır? Bilgisayar Toplama Sitesi!

İnternet üzerinden bilgisayar toplama sitesi son zamanlarda en çok arananlar arasında. Her ...
bilgisayar gece açık

Bilgisayarı Gece Boyunca Açık Bırakmak Zararlı Mı?

Bilgisayarı sabaha kadar açık bırakmak zararlı mı? Bilgisayarı gece boyunca açık bırakmak ...
whatsapp plus nedir

Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Plus, orjinal Whatsapp programına ek özellikler içeren farklı bir programdır. WhatsApp ...