Facebook’tan Corona Virüs Adımı | Sonsuz Teknoloji

Facebook’tan Corona Virüs Adımı

facebook corona

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook yaptığı duyuruda sistemlerindeki tüm yüz maskeleri ve ticaret listelerini revize ederek Corona Virüs ile ilgili yaşanan kaosun sınırlandırılmasına yardımcı olacağını belirtti. Söz konusu reklam yasakları aynı zamanda Instagram içinde uygulanacak.

Sosyal Medyada Savaş Açtı

Dünya genelinde 74 ülkeye yayılan Corona Virüs endişesinin artmasına neden olan Dünya Sağlık Örgütünün açıklamasından önce bazı reklamların sitelerindeki dönüşünü engelleyeceklerini duyuran Facebook yönetimi böylece yaşanan kaos ortamında kullanıcılarının virüs endişelerini az da olsa unutmalarına destek olacak.

Facebook Satış Ağını da Kapsıyor

Bildiğiniz üzere Facebook ağının bir de market bölümü var. Facebook Marketplace’de yer alan yüz maskeleri vb ürünlerinin reklam akışlarını durdurarak bir süreliğine engelleyen site yöneticileri ticari girişlerin de bu engellemeden nasibini aldığını da duyurdu. Bu şekilde yaşanan olumsuz virüs etkilerinin yaşanan ve yaşanacak endişe seviyelerinin azaltılmasına katkı sunacak. Ülkemizde dahil tüm dünyada yüzlerce insanın yaşamını kaybettiği Corona Virüsü tehdidi nedeni ile insanların mevcut yaşamlarında endişe duyması nedeni ile girdikleri sosyal medya platformunda dolaşırken bu tür ürünlerin reklamını gördükçe endişeye kapılmalarını istemeyen Facebook’un bu duyurusu beğeni ile karşılandı.

facebook virüs

Ticaret Listelerini Yasakladılar

Dünyanın en çok kazanan sosyal medya platformu olan Facebook hem dış hem de iç reklam politikalarını gözden geçirerek revize etti. Bu revize işlemleri neticesinde Facebook kapsamında şu an mevcutta yayınlanan tıbbi yüz maskeleri ve buna benzer diğer ürünlerin reklamlarını kaldırarak bir süre daha bu ürünlere ait reklamları almayacaklarını dile getirdiler. Buna ek olarak tüm ticaret akışı listelerini de güncellediklerini belirten reklam politikaları ekip lideri Leathern dünyayı tehdit altına alan Kovid-19’u reklam birimi olarak yakından takip ettiklerini söyledi.

Fırsatçılara Göz Yummayacaklar

Facebook Reklam Ağı Baş Sorumlusu Leathern tıbbi yüz maskeleri dışında stokçulara karşı da önlem almaya başladıklarını dile getirerek dünya halklarının bu durumundan yararlanmaya çalışan stokçularla ve halk sağlığına yönelik temel ürünlerin piyasadan kaldırılarak fahiş fiyatlarla Facebook sistemi üzerinden satılmaya çalışıldığını gördükleri an gerekli güncellemeleri yapacaklarını belirtti.

Tedavi – Önleyici Yalanlarına Yasak

Duyuruya ek olarak şu cümlelerin de yansıtıldığını gördüğümüz habere göre “ Aciliyet Hissi “ uyandıran tüm ürün ve hizmetlerin yasaklanacağı belirtildi. Ve yine Kovid-19’un tedavisini bulduklarını, bulacaklarını ya da engellenmesinin kesin ifadelerle garanti edilebileceğini ifade eden reklamlar var ise / olacak ise kaldırılacağının da bilgisini aktardılar.

Corona Virüsü Gruplarına İnceleme

Reklam yasaklama – engelleme haberine istinaden bir de Covid-19 olarak adlandırılan ölümcül virüs Corona Virüsü ile alakalı olarak kurulmuş ve kurulacak olan tüm sayfaları, temaları ve grupları da inceleme altına alan Facebook inceleme yetkilileri hızla bu tür sayfaları tek tek kontrol ettiklerini ve yanıltıcı bilgiler, önlemler, yanıltıcı tedaviler – aşılar ile alakalı olanları kaldırdıklarını ve kaldırmaya da devam edeceklerini söyledi.

Bir yorum bırakınız...

*

ssd ve hdd

İkinci El SSD veya HDD Alınır Mı?

Bilgisayar toplamak isteyen veya bilgisayar donanımlarını yükseltmek isteyen kullanıcılar bütçelerinin kısıtlı olması ...
gmail

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir ...
vram

Bilgisayarda VRAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların iyi bir performans için işlemci (CPU) gibi, ekran kartının (GPU) da ...
youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...