Facebook'tan Corona Virüs Adımı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Facebook’tan Corona Virüs Adımı

facebook corona

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook yaptığı duyuruda sistemlerindeki tüm yüz maskeleri ve ticaret listelerini revize ederek Corona Virüs ile ilgili yaşanan kaosun sınırlandırılmasına yardımcı olacağını belirtti. Söz konusu reklam yasakları aynı zamanda Instagram içinde uygulanacak.

Sosyal Medyada Savaş Açtı

Dünya genelinde 74 ülkeye yayılan Corona Virüs endişesinin artmasına neden olan Dünya Sağlık Örgütünün açıklamasından önce bazı reklamların sitelerindeki dönüşünü engelleyeceklerini duyuran Facebook yönetimi böylece yaşanan kaos ortamında kullanıcılarının virüs endişelerini az da olsa unutmalarına destek olacak.

Facebook Satış Ağını da Kapsıyor

Bildiğiniz üzere Facebook ağının bir de market bölümü var. Facebook Marketplace’de yer alan yüz maskeleri vb ürünlerinin reklam akışlarını durdurarak bir süreliğine engelleyen site yöneticileri ticari girişlerin de bu engellemeden nasibini aldığını da duyurdu. Bu şekilde yaşanan olumsuz virüs etkilerinin yaşanan ve yaşanacak endişe seviyelerinin azaltılmasına katkı sunacak. Ülkemizde dahil tüm dünyada yüzlerce insanın yaşamını kaybettiği Corona Virüsü tehdidi nedeni ile insanların mevcut yaşamlarında endişe duyması nedeni ile girdikleri sosyal medya platformunda dolaşırken bu tür ürünlerin reklamını gördükçe endişeye kapılmalarını istemeyen Facebook’un bu duyurusu beğeni ile karşılandı.

facebook virüs

Ticaret Listelerini Yasakladılar

Dünyanın en çok kazanan sosyal medya platformu olan Facebook hem dış hem de iç reklam politikalarını gözden geçirerek revize etti. Bu revize işlemleri neticesinde Facebook kapsamında şu an mevcutta yayınlanan tıbbi yüz maskeleri ve buna benzer diğer ürünlerin reklamlarını kaldırarak bir süre daha bu ürünlere ait reklamları almayacaklarını dile getirdiler. Buna ek olarak tüm ticaret akışı listelerini de güncellediklerini belirten reklam politikaları ekip lideri Leathern dünyayı tehdit altına alan Kovid-19’u reklam birimi olarak yakından takip ettiklerini söyledi.

Fırsatçılara Göz Yummayacaklar

Facebook Reklam Ağı Baş Sorumlusu Leathern tıbbi yüz maskeleri dışında stokçulara karşı da önlem almaya başladıklarını dile getirerek dünya halklarının bu durumundan yararlanmaya çalışan stokçularla ve halk sağlığına yönelik temel ürünlerin piyasadan kaldırılarak fahiş fiyatlarla Facebook sistemi üzerinden satılmaya çalışıldığını gördükleri an gerekli güncellemeleri yapacaklarını belirtti.

Tedavi – Önleyici Yalanlarına Yasak

Duyuruya ek olarak şu cümlelerin de yansıtıldığını gördüğümüz habere göre “ Aciliyet Hissi “ uyandıran tüm ürün ve hizmetlerin yasaklanacağı belirtildi. Ve yine Kovid-19’un tedavisini bulduklarını, bulacaklarını ya da engellenmesinin kesin ifadelerle garanti edilebileceğini ifade eden reklamlar var ise / olacak ise kaldırılacağının da bilgisini aktardılar.

Corona Virüsü Gruplarına İnceleme

Reklam yasaklama – engelleme haberine istinaden bir de Covid-19 olarak adlandırılan ölümcül virüs Corona Virüsü ile alakalı olarak kurulmuş ve kurulacak olan tüm sayfaları, temaları ve grupları da inceleme altına alan Facebook inceleme yetkilileri hızla bu tür sayfaları tek tek kontrol ettiklerini ve yanıltıcı bilgiler, önlemler, yanıltıcı tedaviler – aşılar ile alakalı olanları kaldırdıklarını ve kaldırmaya da devam edeceklerini söyledi.

Bir yorum bırakınız...

*

zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...
Xiaomi akıllı saat

Xiaomi’den Yeni Bileklik Mi Smart Band 4C Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Smart Band 4C tanıtıldı, Xiaomi son zamanlarda çıkarttığı teknolojik ürünler ...
motorola

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu SonundaTanıttı! Karşınızda Moto G 5G Plus

Akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeye başlayan Motorola şirketi, düzenlediği özel bir ...
ofis dili

Microsoft Office (Word, Excel) Dosyalarının Dili Nasıl Değiştirlir?

Microsoft Office, çok fazla dil seçneği mevcuttur, istediğiniz dili, dil paketini yükleyerek ...
windows 10

Windows 10’da Başlangıç ​​Gecikmesini Devre Dışı Bırakma

Windows 10 bilgisayar açılırken programları başlatmadan önce önyükleme sırasında 10 saniyelik bir ...
excel microsoft

Excel’de Tekrarlanan Veriler Nasıl Silinir?

Excel’de tekrarlanan veriler oldukça kolay bir yöntem sayesinde otomatik bir şekilde silinir ...
windows

Windows 10’da Görev Çubuğunu Otomatik Gizleme

Windows 10 görev çubuğu, bilgisayarda sık kullanılan programlara ulaşmak için kullanışlı bir ...