Google Chrome’ da Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Google Chrome’ da Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Google Chrome’da Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

chrome masaüstü

Google Chrome’ da bölge değiştirme nasıl yapılır sorusu, son dönemlerde oldukça fazla sorulmakta ve bir o kadar da araştırılmaktadır. Söz konusu bölge değiştirme işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Yapacağınız birkaç adımlık işlem sayesinde sizlerde hızlı bir şekilde tarayıcınızın bölgesini değiştirebilir ve daha farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Peki, Google Chrome’ da bölge değiştirme işlemi neden yapılır? Dilerseniz önce ilk sorumuzu yanıtlayalım daha sonra bölge değiştirme işleminin nasıl yapıldığını gelin adım adım birlikte inceleyelim.

Google Chrome’ da Bölge Değiştirme İşlemi Neden Yapılır?

Google

Google Chrome’ da bölge değiştirme işlemi neden yapılır

sorusu, birçok kişi tarafından araştırılmakta ve merak edilmektedir. Söz konusu işlem sayesinde kullanıcılar oldukça farklı bilgilere, haberlere veya görsellere ulaşabilmekte ve işlerini oldukça hızlı şekilde yapabilmektedir. Özellikle ülkemizde yer almayan görselleri ve haberleri, bu yöntem sayesinde oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Son derece pratik olan bu yöntemi uygulayarak aynı zamanda zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Peki, Google Chrome’ da bölge değiştirme nasıl yapılır? Dilerseniz, gelin birlikte görsel anlatımı adım adım takip ederek söz konusu işlemi oldukça hızlı ve pratik bir şekilde birlikte yaparım.

Google Chrome’ da Bölge Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Chrome’ da bölge değiştirme işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için, aşağıda yer alan görsel anlatımı takip edebilirsiniz.google ayarlar

 

 

Yukarıda bulunan görselde görüldüğü üzere, Google Chrome tarayıcımız Türkiye bölgesindeki sonuçları karşımıza getirmektedir. Chrome ülke değiştirme işlemini yapabilmek için sorgulama ekranında yer alan ayarlar sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

google arama ayarları

 

Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda bulunan görseldeki gibi bir arayüz çıkacaktır. Karşınıza gelen bu arayüz de “Arama ayarları” sekmesine tıklayınız.

bölge seç

 

Arama ayarları sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa açılacaktır. Sayfanın hemen aşağısında yer alan bölge ayarları kısmına inerek istediğiniz bir ülkeyi seçebilir ve seçtiğiniz ülke ile ilgili sonuçları karşınızda görebilirsiniz. Örneğin, Almanya bölgesini seçelim ve Google Chrome üzerinden arama yapalım.

google arama sonucu

 

Almanya bölgesini seçtikten sonra karşımıza yukarıda ki gibi o ülkenin içeriği gelecektir. Yukarıda bahsedilen anlatımı takip ederek sizde oldukça kolay ve bir o kadar da hızlı bir şekilde Google ülke değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...