Google Chrome'da Geçmişi ve Parolaları Silme | Sonsuz Teknoloji

Google Chrome’da Geçmişi ve Parolaları Silme

google_chrome

Google Chrome’da girdiğiniz sitelerin geçmişini, chrome’da kayıt olmuş parolalarınızı silme işlemi nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım. Chrome’un çerezlerini temizleyeceğiz.

1710202123

Google Chrome’u açtığınızda üste resimde sağ üstte gösterilen 1 numaralı alanı tıklıyoruz oradan sırasıyla “geçmiş” yazan 2 nolu alan ve yine geçmiş yazan 3 nolu alanı tıklıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki alan gelecektir.

tarama verisi

Bu alanda ekranın sol üst kısmında olan “tarama verilerini temizle” yi tıklıyoruz. Bu alanı Chrome açıkken  “CTRL+H” kısa yol tuşu ile de açabilirsiniz.

chrome verileri temizle

Bu alanda karşımıza seçenekli alan çıkacaktır. İşaretli alanları seçerek tarama verilerini temizle dediğinizde seçtiğiniz alanlara ilişkin tüm veri geçmişi temizlenmiş olacaktır. Üst kısımda “son saat” ile başlayan zaman seçenekleri vardır. Buradan belirtilen zamana kadar temizleyebilirsiniz. “Tüm zamanlar

“ı seçtiğiniz zaman seçili bütün işlemler temizlenmiş olacaktır.

şifre sıfırla

Gelişmiş” sekmesinde daha fazla ayrıntılı seçenekler vardır. Geçmiş sekmesinde “Şifreler ve oturum açma verileri“ni işaretleyerek Chrome’daki şifrelerinizi de silmiş olursunuz. Bu alan da da her şeyi işaretleyip verileri temizlerseniz Chrome ilk kurulum gibi olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*