Google Hesabından Tek Seferde Tüm Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Google Hesabından Tek Seferde Tüm Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır?

chrome cihazdan çık

İnternet’te en sık kullandığımız İnternet hizmeti Google hizmetleridir. Google hizmetlerinin Gmail, Drive, Youtube, Haritalar vs. tümü tek hesaba bağlıdır. Çoğunlukla farklı cihazlardan Google hesabımızla giriş yapma ihtiyacı duyarız. Bazen İnternet kafeden bazen arkadaşımızın bilgisayarından çoğunlukla iş yeri ve evde hesabımız hep açık durumdadır. Güvenlik tedbiri almak amacıyla tüm hesapları tek seferde tüm cihazlarda çıkış yapabilirsiniz.  Bu işlemi yapmak sizi güvende tutacaktır.

Google hesabından tek seferde tüm cihazlardan çıkış yapmak için izlenecek adımlar

1- https://mail.google.com/mail/u/0 linkine giderek hesabınızı açın ve hesabınıza girdikten sonra link sizi Gmail gelen kutusuna yönlendirecektir.

goog gmail hesap

2-Gelen kutusunda, postalarınız listelerinin olduğu alanın en altına doğru çubuğu kaydırın. E-posta listenizin sonunda sağ altta “Son hesap etkinliği” yazan kısmın altına “Ayrıntılar“ı tıklayın.

google hesapları cihazlar

3- Ayrıntıları tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda 10 sıralık bir liste ile karşılaşacaksınız. Bu listede “Mobil“, telefonda Gmail oturumu açtığınızı ifade eder. “Tarayıcı” olarak yazan kısımlar oturumun bilgisayardan ve hangi tarayıcı ile açıldığını belirtir. Devamındaki satırda hangi Ülkeden ve hangi IP adresinden bağlantı yapıldığını ve Tarih/Saat ise oturum açılma zamanını göstermektedir.

4-Google hesabınızı tüm cihazlardan kapatmak için “Diğer tüm web oturumlarını kapat” butonuna basarak yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra başka cihazlarda açık unuttuğunuz Google oturumunuz kapatılacaktır. Parolanızı biliniyorsa veya çıkış yapılan bilgisayarın tarayıcısında  parolanız kayıtlıysa, kullanıcıların yeniden giriş yapabildiğini unutmayın. Hesabınızı sizin izniniz olmadan kullanan biri için endişeleniyorsanız, lütfen şifrenizi değiştirin ve bundan sonra giriş yaparken tarayıcılardan gelen bildirimlerde “Kaydet” i seçmeyin. “Kaydetme” seçeneğini tercih edin. Tarayıcıların sizin şifrenizi hatırlamasına izin vermeyin.

Bir yorum bırakınız...

*