İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

İnstagram bilgisayar

İnstagram bilgisayarda nasıl kullanılır sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü bazı zamanlarda instagrama bilgisayardan girmek gerekebilmektedir. Telefonun bozulması, tamire gitmesi gibi durumlarda sosyal medya hesaplarına bilgisayardan ulaşmak isteyenler olmaktadır. Twitter, facebook gibi uygulamalara bilgisayar üzerinden girilebilse de instagrama bilgisayar üzerinden ulaşım sağlamak güç olabilmektedir.

İnstagram genellikle akıllı telefonlar üzerinden kullanılan fotoğraf ve video paylaşma platformudur. İnsanlar bu uygulama ile günlük hayatlarında çektikleri fotoğrafları ve yaşadıkları olayları takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Akıllı telefon üzerinden kullanımda büyük kolaylıkla bu paylaşımlar yapılabilmektedir. Fakat bazı zamanlarda bilgisayar üzerinden instagrama giriş yapmak istenmektedir. Böyle bir durumda çoğu kişi web site üzerinden giriş yapılamaktadır. Fakat web sitesi üzerinden giriş yapıldığında instagramın bazı özellikleri kullanılamamaktadır. Kısıtlı kullanım imkânı ile web sitesi üzerinden instagrama girilmektedir.

Windows 10 Uygulama Mağazasıyla İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

instagram bilgisayara aktarma

Windows 10 uygulama mağazası birçok faydalı uygulamayı bünyesinde bulundurmaktadır. Bu uygulamalar arasında instagramı bilgisayarda kullanmak için tasarlanmış “İnstagram” uygulaması da bulunmaktadır.

İnstagram uygulamasını mağazadan indirdikten ve yükledikten sonra bilgisayarınızda telefon ara yüzüne benzer bir görüntü ile karşılaşmaktasınız. Bu uygulama içerisinde hikâye ekleme, hikâyeleri görme, takip ettiklerinize yorum ve dm atma gibi özellikleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Fakat fotoğraf ekleme konusunda yardımcı olamamaktadır. Bu uygulama ile fotoğraf eklemesi yapılamamaktadır. Onun dışında ki tüm özellikleri kullanabilmektesiniz. Fotoğraf eklemek için ayrıca bir Windows 10 mağazasından uygulama yüklemeniz gerekir. Örnek olarak App for Instagram View, Upload Photo

Web Sitesi Üzerinden İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Bilgisayardan web tarayıcısı üzerinden instagrama giriş yapmak mümkündür. Fakat bu şekilde instagram çok kısıtlı şekilde kullanılmaktadır. Örneğin dm atma özelliği web tarayıcısı üzerinden kullanılamamaktadır. Farklı ayarlar yaparak bu özelliği açmanız gerekmektedir. Fotoğraf ekleme, hikâye görüntüleme gibi özellikleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Andorid Emülatörleri İle İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

ınstagram emulatör

Android emülatörleri, bilgisayarlarınızı bir android cep telefonu gibi kullanmanıza olanak sağlamaktadırlar. Bu uygulamalar bilgisayarınızın işletim sistemini değiştirmemektedir. İstediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu emülatörlerden birisini bilgisayarınıza yüklemek ve çalıştırmak. Daha sonra yüklediğiniz emülatör üzerinden instagrama girerek sanki cep telefonundan instagram kullanıyormuş gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. İndirebileceğiniz emülatörler aşağıda listelenmiştir.

  • BlueStacks: En çok tercih edilen uygulamadır. Kurulum dosyasını internette bulmanız mümkündür. Kuruduktan sonra instagram uygulamasını açarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Andy: Bilgisayarınızı android telefon gibi kullanmanıza olanak sağlayan bir diğer kullanışlı programdır. Birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kurulumu ve kullanışı son derece kolaydır. Kurduktan sonra instagramın her özelliğini bilgisayardan kullanabilirsiniz.
  • Nox App Player: Andorid telefonlarınızda kullandığınız her uygulamayı bu emülatör sayesinde bilgisayarınızda kullanabilmektesiniz. İnstagramı bilgisayardan sıkıntısız kullanabilmek için yükleyebilirsiniz.
  • Genymotion: Bilgisayarınızı akıllı telefon gibi kullanarak, sorunsuz şekilde instagrama girmenizi sağlayacak güçlü bir emülatördür.

Bu dört uygulamadan istediğinizi indirerek ve instaragram uygulamasını kurarak instagram hesaplarınızı bilgisayarda kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde de tüm özellikleri aktif olarak kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...