İnternet Üzerinden Bilgisayar Nasıl Toplanır? Bilgisayar Toplama Sitesi! | Sonsuz Teknoloji İnternet Üzerinden Bilgisayar Nasıl Toplanır? Bilgisayar Toplama Sitesi! | Sonsuz Teknoloji

İnternet Üzerinden Bilgisayar Nasıl Toplanır? Bilgisayar Toplama Sitesi!

bilgisayar topla

İnternet üzerinden bilgisayar toplama sitesi son zamanlarda en çok arananlar arasında. Her ne kadar dolar ve Euro fırlamış olsa da teknolojiye ayak uydurmak için çabalıyoruz. Hazır kurulu sistemlerin son dönemlerde ortadan yavaş yavaş kalktığını göz önünde bulunduracak olursak bu sitelerin aratılması oldukça normal.

İnternet üzerinden bilgisayar toplama siteleri son zamanlarda çıkış yapmış en gelişmiş yapımlardan sadece birisidir. Nerdeyse bilmeyen birisinin bile uygun parçaları alarak bilgisayar toplayabilmesi mümkün. Seçtiğiniz parçalar diğer parçalara göre sıralanıyor bu sayede uyumsuz hiçbir parça olmadan toplama işlemini başarı ile sonuçlandıra biliyorsunuz.

Toplama sihirbazları üzerinden alınan sistemler hazır toplu olarak da satın alınabiliyor de monte şekilde de. Seçeceğiniz ekstra işlemler ek ücrete tabiidir. Bunlardan uzak kalmak daha ucuza sistem toplamak istiyorsanız toplama sihirbazındaki bazı seçeneklere dikkat etmeniz gerekiyor.

bilgisayar toplama

Hazır Bilgisayar mı Toplama Bilgisayar mı?

Hazır bilgisayar mı toplama bilgisayar sistemi mi? Bilgisayar toplama siteleri konusuna giriş yapmadan önce bu konu hakkında bir açıklama yapmakta fayda var. Hazır bilgisayar, toplama bilgisayarlara göre daha pahalı olabiliyor. Bazı bilgisayar sistemlerinde parça ekleme ve çıkartma şansımız da maalesef bulunmuyor.

Alacağınız parçaların daha ucuz olarak bir üst modelini sunan bilgisayar toplama sihirbazları sizi bu konuda mutlaka tatmin edecektir.

Tek yapmanız gereken listeden seçim yapmak. Her bir seçiminiz sonraki seçiminizi etkiliyor. Seçeceğiniz ürünler dar boğaz ve benzeri problemler olmaması adına otomatik olarak düzenleniyor. Parça başına alabileceğiniz ekstra indirimler de yanınıza kar.

İnternet Üzerinden Bilgisayar Toplama Sitesi

Son zamanlarda ortaya çıkan internet üzerinden bilgisayar toplama sitesi furyası içerisinde iş gören birkaç site bulunuyor. Öyle ki bu siteler bilgisayar toplamanıza yardım etmekle kalmıyor satın almanıza da yardımcı oluyor. Gönül rahatlığı ile satın alım ve toplama yapabileceğiniz sitelerin listesi şu şekilde:

PC Toplama Sihirbazından Sistem Nasıl Toplanır?

PC Toplama sihirbazından siste nasıl toplanır? Öncelikle belirtmekte fayda var, sitelerin neredeyse tamamı birbirine benzer özelliklerde. Bu nedenle anlatacağımız yöntemlerin hepsini siteler üzerinde uygulayabilirsiniz. Gerek ara yüz gerekse mantık açısından farksız olan siteler kısa sürede çalışır bir sistem toplamınıza olanak tanıyacaktır.

Bilgisayar toplama sihirbazı üzerinden seçeceğiniz pek çok bileşen var. Bu bileşenleri ihtiyacınıza göre seçmeniz daha ucuza bir sistem almanıza olanak sağlayacaktır. Bilgisayar kasasından Monitöre, Yazıcıdan Modeme aklınıza ne gelirse tek bir site üzerinden satın alabilirsiniz. Öyle ki ben kasaya para vermek istemiyorum uzay montaj kullanmak istiyorum diyorsanız bilgisayarınızı kasa olmadan da satın alabilme imkânınız bulunuyor.

kendin bilgisayar topla

Sitelere giriş yaptıktan sonra karşınıza kendin topla paneli gelecektir, bu panel üzerinden parçaları seçerek listeye ekle demeniz bilgisayar toplamanız için yeterlidir. Bu konuda korkmanız gereken hiçbir nokta bulunmuyor.

Akıllı yazılımlar ile birlikte desteklenen bilgisayar toplama sihirbazları bir parçanın diğeri ile uyumlu olması için elinden geleni yapıyor. Seçtiğiniz Ana kart modeline uygun olarak sıralanan parçalar hiçbir şekilde dar boğaz ve uyumsuzluğa yol açmıyor. Son zamanlarda çıkan internet üzerinden bilgisayar toplama kolaylığı pek çok bilgisayarcı ve bu konulara meraklı olan insanın hayatını kurtarmış durumda.

kendin bilgisayar toplama sitesi

Tamamen kendinize ve bütçenize uygun olarak seçtiğiniz parçalardan istediğiniz fiyat aralığında bir bilgisayar toplayabilirsiniz. Parça ekleyerek ve çıkartarak yapabileceğiniz bu işlemlerde en ucuz parçaları listele seçeneği de işlerinizi kolaylaştırmakta.

İnternet üzerinden toplanan bilgisayarlarda her parçanın tek tek garantisi bulunmakta. Bu sayede tek bir parçanız arıza verdiği zaman tüm kasayı değil tek bir parçayı gönderme kolaylığı ile de karşı karşıyasınız. Hazır toplu gelen sistemlerde bu durum çoğu zaman muaf bırakılmakta. Hatta durum öyle ki bazı kasalarda garanti koruma bandı halen durmakta.

Bir yorum bırakınız...

*

Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...