IPTV Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

IPTV Nedir Nasıl Kullanılır?

ıptv

Televizyonlar, onlarca yıldır dünyadaki en büyük eğlence kaynağı olmuştur. Buluşlarından bu yana, yeni ekran teknolojileri ve TV kanalları kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştiriyor. 21. yüzyılda, internet teknolojileri ve akıllı telefonlar tüm medeniyette devrim yarattı. Ayrıca Televizyonun İnternet Teknolojisi tarafından etkilenmesini sağlamıştır. Kablolar ve uydu gibi televizyon programlarına hizmet vermek için standart yöntemler, internet geniş bant kabloları ve İnternet tabanlı yayın hizmetleri ile başarılı olmaktadır. IPTV oynatıcı bu geçiş aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Genellikle müşteriler, içeriğe erişmeyi umdukları kadar içeriğe sahip olmayı umursamazlar. IPTV hakkında her şeyi bilmek için makalenin tamamına göz atın.

IPTV Ne Anlama Gelmektedir?

IPTV, TV programlarını ve videolarını  İnternet üzerinden kullanıcılara sunan İnternet Protokolü Televizyonu anlamına gelir. İnternet protokol teknolojisi sayesinde IPTV, dijital televizyon hizmetini abonelere sunar. IPTV oynatıcı, Netflix ve YouTube gibi ağlardaki milyonlarca insan tarafından erişilen dijital videodan biraz farklıdır. Standart kablo ve uydu bağlantı servisinden farklı olarak, birkaç TV seti tek bir IPTV aboneliği kullanabilir. IPTV, TV kanallarını kullanıcıların alıcı kutusuna teslim etmek için İnternet Protokolü tabanlı bir ağ kullanır. Ayrıca, kullanıcılara istedikleri zaman ve yerde izlemek istedikleri programı seçmelerini sağlar.

İnternet ağları, e-postayı, web sitelerini ve diğer İnternet tabanlı hizmetleri veren aynı istemci-sunucu modeliyle içerik sunarak uydu ve kablodan farklıdır. İnternet Protokolü, veri paketlerini internet ağına bağlı bilgisayarlar arasında aktarmak için kullanılan dildir. Kablo ve uydu servislerinden farklı olarak IPTV, programlamayı iletici uçtaki sunuculara kaydetme olanağına sahiptir, bu da kullanıcıların içeriğe istedikleri zaman İnternet üzerinden, Android, Windows, Smart TV, iOS gibi platformlarda erişebilmelerini sağlar.

IPTV Kullanmak Yasal mı?

Hiç kimse bugün televizyonu kullanma şeklimizin 15 ila 20 yıl önce televizyonu tüketme şeklimizden daha farklı olduğu gerçeğini inkar edemez. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile daha fazla insan daha ucuz alternatifler arıyor ve çok sayıda şirket IPTV abonelik hizmetleri satıyor. IPTV birçok şeyi temsil edebilir ve bugün piyasada mevcut olan bazı yasal IPTV hizmetleri vardır. Örneğin, Hulu, Netflix, VUDU ve benzeri IPTV akış servisleri, geleneksel kablo ve uydu servislerine alternatif olarak tamamen yasaldır. Elbette piyasada yasal olamayan IPTV hizmetleri de mevcuttur.

Not: IPTV, dijital videonun yüksek ağ gereksinimleri nedeniyle yüksek hızlı internet bağlantısı gerektirir

IPTV Ücretsiz mi?

Hayır. IPTV veya İnternet Protokolü Televizyonu ücretsiz değildir. Canlı TV kanallarını HD kalitesinde oynatmak için abonelik tabanlı M3U bağlantısına ihtiyacınız vardır. İnternette bazı düşük kaliteli M3U dosyaları var ve bu da daha az kalitede TV kanalı sunuyor. IPTV’de kaliteli içerik izlemek için iyi bir M3U sağlayıcısına veya IPTV abonelik servisine ihtiyacınız olacaktır.

IPTV Hizmetlerinin Türleri

Klasik TV kanallarının yayınlanmasının yanı sıra, IPTV başka hizmetler de sağlar.

  • Talep Üzerine Video (VoD)
  • Talep Üzerine Yakın Video
  • Zaman Kaydırmalı TV
  • Talep Üzerine TV
  • Canlı TV

Talep Üzerine Video (VoD): IPTV, kullanıcıların IPTV VoD’nin medya kütüphanesindeki tüm videoları (filmler, TV şovları ve diğerleri) izlemelerine olanak sağlar.

Talep Üzerine Yakın Video: Talep Üzerine Yakın Video, nVoD hizmetine abone olan birden fazla kullanıcıya yönelik olarak görüntülenen bir ödeme başına video hizmetidir.

Zaman Kaydırmalı TV: Abonelerin canlı yayını daha sonra görmelerini sağlar. Kullanıcılar, videoyu uygun şekilde oynatabilir, geri sarabilir ve devam ettirebilir.

Talep Üzerine TV: Bu özellik ile seçilen TV kanallarını kaydedebilir ve istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Canlı TV: IPTV, tüm Canlı TV kanallarını istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde izlemenizi sağlar.

IPTV Aboneliği Nereden Alınır?

Size en iyi IPTV aboneliklerini sunmak için Internet’te çok sayıda IPTV sağlayıcısı bulunmaktadır. Google’da hızlı bir şekilde “IPTV Aboneliği” araması yapın; böylece en iyi IPTV sağlayıcılarını bulabilirsiniz. Herhangi bir IPTV aboneliği satın almadan önce, deneme sürümünü farklı kullanıcılar için farklı performans gösterdiğinden kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, aboneliğin tüm favori kanallarınızı içerdiğinden emin olun.

IPTV Oynatıcı Nasıl Edinilir?

Smart TV: IPTV servisini doğrudan almak için dahili IP (İnternet protokolü) destekli televizyon doğrudan ev ağlarına bağlanabilir.

Akıllı Olmayan TV: IPTV yayın hizmetine erişmek için set üstü kutular kullanılabilir.

Bilgisayarlar ve Oyun Konsolları: Gerekli yazılım ile en iyi IPTV akış servisine erişebilirsiniz.

Tabletler ve Akıllı Telefonlar: IPTV akış servisine erişmek için IPTV oynatıcısını cihaz mağazasından indirebilirsiniz.

En İyi 2019 IPTV Hizmeti

IPTV kanallarını uygun bir fiyatla sunmak için çok fazla IPTV servisi mevcuttur. IPTV çevrimiçi olarak yayınlandığından, daha hızlı ve daha iyi akış deneyimi için kararlı internet servisine ihtiyacınız vardır. En iyi IPTV hizmeti, servisi her türlü platformda yürütebilecek uygulamaları içermelidir. En iyi IPTV servisini bulmak her zaman zor bir iştir. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hizmet seçmeniz önemlidir.

IPTV İnceleme ve Son Düşünceler

IPTV, teknolojiden çok, dünya çapında bir video eğlencesi oluşturmak için telekomünikasyon ve medya endüstrisinde geniş kapsamlı bir çaba sunuyor. IPTV, yeni nesil tüketiciler için ana video görüntüleme kaynağı haline geldi ve geleneksel kablo ve uydu yayın hizmetlerinden uzaklaşmayı temsil etti.

Bir yorum bırakınız...

*

internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...