IPTV Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

IPTV Nedir Nasıl Kullanılır?

ıptv

Televizyonlar, onlarca yıldır dünyadaki en büyük eğlence kaynağı olmuştur. Buluşlarından bu yana, yeni ekran teknolojileri ve TV kanalları kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştiriyor. 21. yüzyılda, internet teknolojileri ve akıllı telefonlar tüm medeniyette devrim yarattı. Ayrıca Televizyonun İnternet Teknolojisi tarafından etkilenmesini sağlamıştır. Kablolar ve uydu gibi televizyon programlarına hizmet vermek için standart yöntemler, internet geniş bant kabloları ve İnternet tabanlı yayın hizmetleri ile başarılı olmaktadır. IPTV oynatıcı bu geçiş aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Genellikle müşteriler, içeriğe erişmeyi umdukları kadar içeriğe sahip olmayı umursamazlar. IPTV hakkında her şeyi bilmek için makalenin tamamına göz atın.

IPTV Ne Anlama Gelmektedir?

IPTV, TV programlarını ve videolarını  İnternet üzerinden kullanıcılara sunan İnternet Protokolü Televizyonu anlamına gelir. İnternet protokol teknolojisi sayesinde IPTV, dijital televizyon hizmetini abonelere sunar. IPTV oynatıcı, Netflix ve YouTube gibi ağlardaki milyonlarca insan tarafından erişilen dijital videodan biraz farklıdır. Standart kablo ve uydu bağlantı servisinden farklı olarak, birkaç TV seti tek bir IPTV aboneliği kullanabilir. IPTV, TV kanallarını kullanıcıların alıcı kutusuna teslim etmek için İnternet Protokolü tabanlı bir ağ kullanır. Ayrıca, kullanıcılara istedikleri zaman ve yerde izlemek istedikleri programı seçmelerini sağlar.

İnternet ağları, e-postayı, web sitelerini ve diğer İnternet tabanlı hizmetleri veren aynı istemci-sunucu modeliyle içerik sunarak uydu ve kablodan farklıdır. İnternet Protokolü, veri paketlerini internet ağına bağlı bilgisayarlar arasında aktarmak için kullanılan dildir. Kablo ve uydu servislerinden farklı olarak IPTV, programlamayı iletici uçtaki sunuculara kaydetme olanağına sahiptir, bu da kullanıcıların içeriğe istedikleri zaman İnternet üzerinden, Android, Windows, Smart TV, iOS gibi platformlarda erişebilmelerini sağlar.

IPTV Kullanmak Yasal mı?

Hiç kimse bugün televizyonu kullanma şeklimizin 15 ila 20 yıl önce televizyonu tüketme şeklimizden daha farklı olduğu gerçeğini inkar edemez. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile daha fazla insan daha ucuz alternatifler arıyor ve çok sayıda şirket IPTV abonelik hizmetleri satıyor. IPTV birçok şeyi temsil edebilir ve bugün piyasada mevcut olan bazı yasal IPTV hizmetleri vardır. Örneğin, Hulu, Netflix, VUDU ve benzeri IPTV akış servisleri, geleneksel kablo ve uydu servislerine alternatif olarak tamamen yasaldır. Elbette piyasada yasal olamayan IPTV hizmetleri de mevcuttur.

Not: IPTV, dijital videonun yüksek ağ gereksinimleri nedeniyle yüksek hızlı internet bağlantısı gerektirir

IPTV Ücretsiz mi?

Hayır. IPTV veya İnternet Protokolü Televizyonu ücretsiz değildir. Canlı TV kanallarını HD kalitesinde oynatmak için abonelik tabanlı M3U bağlantısına ihtiyacınız vardır. İnternette bazı düşük kaliteli M3U dosyaları var ve bu da daha az kalitede TV kanalı sunuyor. IPTV’de kaliteli içerik izlemek için iyi bir M3U sağlayıcısına veya IPTV abonelik servisine ihtiyacınız olacaktır.

IPTV Hizmetlerinin Türleri

Klasik TV kanallarının yayınlanmasının yanı sıra, IPTV başka hizmetler de sağlar.

  • Talep Üzerine Video (VoD)
  • Talep Üzerine Yakın Video
  • Zaman Kaydırmalı TV
  • Talep Üzerine TV
  • Canlı TV

Talep Üzerine Video (VoD): IPTV, kullanıcıların IPTV VoD’nin medya kütüphanesindeki tüm videoları (filmler, TV şovları ve diğerleri) izlemelerine olanak sağlar.

Talep Üzerine Yakın Video: Talep Üzerine Yakın Video, nVoD hizmetine abone olan birden fazla kullanıcıya yönelik olarak görüntülenen bir ödeme başına video hizmetidir.

Zaman Kaydırmalı TV: Abonelerin canlı yayını daha sonra görmelerini sağlar. Kullanıcılar, videoyu uygun şekilde oynatabilir, geri sarabilir ve devam ettirebilir.

Talep Üzerine TV: Bu özellik ile seçilen TV kanallarını kaydedebilir ve istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Canlı TV: IPTV, tüm Canlı TV kanallarını istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde izlemenizi sağlar.

IPTV Aboneliği Nereden Alınır?

Size en iyi IPTV aboneliklerini sunmak için Internet’te çok sayıda IPTV sağlayıcısı bulunmaktadır. Google’da hızlı bir şekilde “IPTV Aboneliği” araması yapın; böylece en iyi IPTV sağlayıcılarını bulabilirsiniz. Herhangi bir IPTV aboneliği satın almadan önce, deneme sürümünü farklı kullanıcılar için farklı performans gösterdiğinden kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, aboneliğin tüm favori kanallarınızı içerdiğinden emin olun.

IPTV Oynatıcı Nasıl Edinilir?

Smart TV: IPTV servisini doğrudan almak için dahili IP (İnternet protokolü) destekli televizyon doğrudan ev ağlarına bağlanabilir.

Akıllı Olmayan TV: IPTV yayın hizmetine erişmek için set üstü kutular kullanılabilir.

Bilgisayarlar ve Oyun Konsolları: Gerekli yazılım ile en iyi IPTV akış servisine erişebilirsiniz.

Tabletler ve Akıllı Telefonlar: IPTV akış servisine erişmek için IPTV oynatıcısını cihaz mağazasından indirebilirsiniz.

En İyi 2019 IPTV Hizmeti

IPTV kanallarını uygun bir fiyatla sunmak için çok fazla IPTV servisi mevcuttur. IPTV çevrimiçi olarak yayınlandığından, daha hızlı ve daha iyi akış deneyimi için kararlı internet servisine ihtiyacınız vardır. En iyi IPTV hizmeti

, servisi her türlü platformda yürütebilecek uygulamaları içermelidir. En iyi IPTV servisini bulmak her zaman zor bir iştir. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hizmet seçmeniz önemlidir.

IPTV İnceleme ve Son Düşünceler

IPTV, teknolojiden çok, dünya çapında bir video eğlencesi oluşturmak için telekomünikasyon ve medya endüstrisinde geniş kapsamlı bir çaba sunuyor. IPTV, yeni nesil tüketiciler için ana video görüntüleme kaynağı haline geldi ve geleneksel kablo ve uydu yayın hizmetlerinden uzaklaşmayı temsil etti.

Bir yorum bırakınız...

*

Instagram Reels

Instagram Reels Nedir ve Püf Noktaları Nelerdir?

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasına izin veren sosyal medya uygulamasıdır. Efekt, ...
realme c17

Realme C17 Resmi Olarak Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme, Bangladeş de düzenlediği özel bir etkinlik ile ...
bilgisayar oyunları

Bilgisayar Oyunlarının Kısa Tarihçesi

Bilgisayar oyunları genç neslin vakit geçirmek için en önemli hopileri arasında yerini ...
laptop güç düğmesi

Windows 10’da Güç Düğmesiyle Dizüstü Bilgisayar Ekranı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 dizüstü bilgisayarı kapatmak için genelde güç düğmesini kullanırız veya bilgisayarın ...
zip android

Android Telefonda veya Tablette ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZİP sıkıştırılmış dosya türleri bilgisayarlarda alışıla gelmiş dosya türlerindendir, ancak bir telefon ...
Logitech SE332

Oyuncu Kulaklığı Logitech SE332 İnceleme

Bilgisayar ekipmanları üreten teknoloji markalarının oldukça fazla ürünü olduğu için oyuncu kulaklığı ...
oneplus 8t 5g

OnePlus, OnePlus 8T 5G’nin Yakında Piyasaya Çıkacağını Duyurdu

OnePlus, OnePlus 8T 5G akıllı telefonunu yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Telefon büyük ...
Elephone Px

Elephone Px Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Elephone Px, Elephone firmasının ürettiği son model telefonlardan birisi. Dolar kuru sebebiyle ...