Nioh 2 Oyunu Nedir? Çıkış Tarihi ve Fiyatı? | Sonsuz Teknoloji

Nioh 2 Oyunu Nedir? Çıkış Tarihi ve Fiyatı?

nioh 2

Nioh 2, Team Ninja tarafından geliştirilen bu oyun 13 Mart 2020 tarihinde PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Sony Interactive Entertainment ve Koei Tecmo tarafından yayınlanan bu oyun Aksiyon RPG ( Rol Yapma Oyunu) türündedir. Nioh 2 oyununu 114 TL ödeyerek PlayStation Store mağazalarından satın alabilirsiniz.

Nioh 2 Hikayesi

Nioh 2, Team Ninja tarafından Japon tarihinden esinlenerek yapılmış olan bir RPG oyunudur. 1500’lü yıllarda geçen ve Yokai kavramını işleyen bir oyundur. Bitmek bilmeyen savaşlar sonrasında Japonya topraklarının kurbanlardan beslendiği bir zamanda ana karakterinizle tanışacaksınız. Ana karakteriniz ile Mino adı verilen bölgede doğaüstü Yokai yaratıklarıyla mücadele edeceksiniz. Ana karakterimizin bir sırrı vardır. Bu sır, karakterimizin yarı insan yarı Yokai olmasıdır. Bu nedenle karakterimiz insanlar arasında yer edinememiştir ve tek başına maceraya atılmıştır.

Nioh 2 Oyunun Bazı Özellikleri

Karakter Oluşturma

Ana karakterinizi oluştururken karakterinizin ailesi sizin karakteri oluşturduğunuz yönde yorumlar yapıyor. Yani karakterinizi uzun saçlı oluşturmaya başladığınızda karakterin babası “Kız olacağını hissediyorum” diye yorumlar yapıyor. Bu yorumlar oyunun ilerleyiş sürecinde size bir katkısı olmuyor. Ancak günümüz oyunlarından farklı bir karakter oluşturma taktiği olduğundan dikkat çekiyor.

Karakterinizi oluştururken kendinize bir Yokai avatarı belirlemeniz gerekiyor. Seçeceğiniz avatarın size oyunun ilk başlarında bir katkı vermediğini düşünebilirsiniz. Ancak oyunun ilerleyen sürecinde farklı Yokai avatarları ve güçleri ediniyorsunuz ve bunları güçlendirebiliyorsunuz. Karakteriniz yarı insan yarı Yokai olduğundan sahip olduğu şeytani güçleri yine oyunda yer alan şeytanları yok etmek için kullanabiliyorsunuz.

nioh 2 çıkış tarihi

Silahlar

Nioh oyununda olduğu gibi Nioh 2’de de karakterinizi oluştururken kullanacağınız silahı seçiyorsunuz. Düşmanlarınızla mücadele ederken 4 farklı duruş şekli ile kombolar yaparak düşmanlarınızı alt ediyorsunuz.

Karakterinizin kullanacağı silahları tam potansiyeliyle kullanabilmesi için o silahı kullanmanız ve silaha alışmanız gerekmektedir. Oyunda seviye atladıktan sonra geliştireceğiniz beceri yeteneklerinizi hangi silahı kullanıyorsanız o doğrultuda geliştirmeniz gerekiyor. Oyunda yer alan her silahın kendine ait yetenek ağacı yer almaktadır. Bu doğrultuda kullanacağız silahın yetenek ağacına puanlarınızı vererek geliştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede karakterinizin tam potansiyelli bir şekilde silah kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Oyunun Haritası

Oyun düz bir çizgiden ziyade bir harita doğrultusunda ilerliyor. Harita doğrultusunda ilerleyerek verilen ana görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu görevleri yapmakta zorluk çekerseniz yan görevlere girebilir ve ana görevi bitirmek için tecrübe edinebilirsiniz.

Oyundaki canavarları alt ettikçe altın, ekipman ve Yokai Core’ları toplayabilirsiniz. Bu topladıklarınızla karakterinizi geliştirerek güçlendirebilirisiniz.

Oyunda yer alan Sunak bölgesine geldiğinizde oyunu kaydediyorsunuz. Bu Sunak’larda seviye atlayabilirsiniz, alışveriş yapabilirsiniz, yeteneklerinizi geliştirebilirisiniz. Ancak Sunak’a girdiğinizde bulunduğunuz bölümde olan canavarlar tekrar canlanmaktadır (Boss Canavarları hariç).

Karakterimizin Yokai tarafını genellikle Yokai türündeki düşmanları alt ettikten sonra düşen çekirdeklerle güçlendiriyorsunuz. Düşen çekirdekleri topladıktan sonra Yokai yeteneklerinizi güçlendirmek için ölmeden Sunak bölgesine gitmeniz gerekmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...