Sosyal Medyayı Doğru Kullanmak ve Takipçi Sayısını Arttırmak | Sonsuz Teknoloji

Sosyal Medyayı Doğru Kullanmak ve Takipçi Sayısını Arttırmak

Sosyal medya

Günümüzde her bireyin akıllı telefonunda olan sosyal medya uygulamaları olsa da bu uygulamaları doğru ve etkin kullanan kişi sayısının fazla olduğunu söylemek zor. Oysa sadece 6 adımda daha doğru ve etkili bir sosyal medya kullanıcısı olabilirsin. O zaman başlayalım.

  1. Doğru uygulamayı bulun

Google Play store’da veya App store’da milyonlarca sosyal medya uygulaması bulabilirsiniz ve bu rakam günden güne artmaktadır. Fakat sizin ihtiyacınız olan uygulama hangisi? Eğer bir pastane işletmecisi iseniz Instagram hesabı kullanarak ürünlerinizin fotoğrafını paylaşmak sizin için yararlı olabilir. Ya da dükkanınızdaki indirimleri Facebook sayfası açarak paylaşabilir ve daha fazla potansiyel müşteriyle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Paylaşım yapın

Doğru uygulamaları bulduk ve sıra şimdi paylaşım yapmakta. Sayfanızda veya hesabınızda düzenli olarak paylaşım yapmak size istikrar ve düzenli olarak artan etkileşim kazandıracaktır. Yani paylaşım yaptıkça takipçi sayınız, aldığınız yorumlar ve beğeniler artacaktır. 

  1. Çevrimiçi olun

Çevrimiçi yani online olmanız size sayfanızı aktif olarak yönetme yani gelen yorumları okuma ve onlara cevap verme, takipçilerinizden gelen sorulara cevap verme ve onlarla diyalog kurma şansı verecektir.

  1. Özgün olun

Hiçbir sosyal medya kullanıcısı ayni içerikleri ve paylaşımlar tekrar tekrar görmek istemez. Bu sebeple özgün olmanız ve eşsiz içerikler paylaşmanız hayati öneme sahip. Unutmayın Ne kadar özgün içerik o kadar yeni takipçi demek.

  1. Trendleri takip edin

Kullandığınız sosyal medya sitelerinde ve uygulamalarındaki trendleri takip etmek yapacağınız paylaşımları belirlemek için etkili bir yol olabilir. Düzenli olarak trendleri, hashtagleri ve popüler hesapları takip etmek size yeni paylaşım fikirleri verebilir ve o an neler olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. Kontrolü kaybetmeyin

Her platformda olduğu gibi çoğu sosyal medya uygulamasında anonim hesapların hedefi olabilir hatta onlardan negatif yorumlar alabilirsiniz. Bu durum sizi üzmesin veya sinirlendirmesin. Unutmayın her sosyal medya uygulamasında blok ve raporlama şansı size verilmiş. Bunları kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*