Google Play Store Mağazasına Uygulama Paylaşma Özelliği Alıyor | Sonsuz Teknoloji

Google Play Store Mağazasına Uygulama Paylaşma Özelliği Alıyor

Google Play Store Mağazası uygulama Paylaşma Özelliği

Play Store uygulama paylaşma özelliğine sonunda kavuşuyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dosya gönderme ve alma teknolojisinde de oldukça büyük yollar kat edilmiş durumda.

İstenilen dosyaları Whatsapp ve benzeri platformlar üzerinden anında gönderme şansınız bulunuyordu. Bundan önceki zamanlarda ise dosyaları yanınızdaki birine göndermek için Bluetooth teknolojisini kullanıyordunuz. Artık bu gibi şeylere gerek kalmadan yanı başınızdaki birine istediğiniz uygulamayı anında gönderebilme şansınız bulunuyor.

Bu konuda geliştirmeler yapan Google, sonunda üçüncü bir uygulama gerektirmeden uygulama paylaşma özelliğini Play Store sistemine eklemeyi başarmış durumda.

Yanınızdaki Kişiye Anında Uygulama Gönderimi Yapmak Mümkün

Yanınızdaki Kişiye Anında Uygulama Gönderimi

Yanınızdaki kişiye anında uygulama gönderimi yapmak mümkün. Daha önceden de bu gibi bir özellik kullanılabiliyordu ancak söz konusu özelliği kullanabilmek için üçüncü parti bir uygulama yüklemeniz gerekiyordu.

Play Store aldığı güncelleme ile birlikte artık istenilen uygulamaların cihazlar arasında paylaşımına izin verecek. Şu an için sadece ücretsiz uygulamalarda geçerli olacak özellik bir uygulamayı sadece bir kişinin indirmesine olanak sağlıyor. Daha sonrasında süper hızlı yerel bağlantı kurularak kısa bir süre içerisinde uygulama gönderimi sağlanıyor.

Gönderilen uygulamalar doğrudan Play Store üzerinden kurulmuş olarak sayılıyor ve sorunsuz bir şekilde güncelleme almaya devam edebiliyor.

Uygulama Paylaşma Özelliği Nedir?

Uygulama Paylaşma Özelliği

Uygulama paylaşama özelliği nedir? Gelişen teknoloji ile birlikte evrakları ve önemli belgeleri artık internet üzerinden gönderme imkânı herkes için sunulmuş durumda.

Uygulamalar için de iş aynı şekilde ilerliyor olsa da yanı başınızdaki birisi için internet üzerinden gönderim sağlamak oldukça büyük zaman kaybına yol açacaktır. Bu gibi durumlarda devreye uygulama paylaşma özelliği giriyor.

Bu özelliğin diğer paylaşım sistemlerinden farkı direkt olarak uygulamanın paylaşılabilir durumda olması. Paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz ve söz konusu paylaşılacak kişiye göndermeniz dakikalar içerisinde gerçekleşecek.

3GB büyüklüğünde bir oyunu sadece bir dakika içerisinde diğer cihaza yükleme şansı da bu uygulama paylaşma özelliği sayesinde sunulmuş durumda.

Google Play Uygulama Paylaşma Özelliği Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Google Play Uygulama Paylaşma Özelliği

Play Uygulama paylaşma özelliği ne zaman kullanıma sunulacak? Üçüncü parti uygulamalardan kurtulmanızı sağlayacak olan uygulama paylaşma özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıma açıldı.

Her ne kadar testleri şu an için yurt dışında yapılıyor olsa da ilerleyen zamanlarda ülkemize de sunulacak duruma gelecek. Önümüzdeki aylarda yavaş yavaş bazı kullanıcılara gönderilecek olan güncelleme gelecek olan geri dönüşlere göre düzenlenmeye devam edecek. Tüm düzenlenmeler bittiğinde ise herkes tarafından kullanılabilir olacak.

Özelliğin tahmini olarak 2021 yılının şubat ayında herkes için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*