Yandex Akıllı Asistanı Olan "Alisa"yı Türkçe Yaptı | Sonsuz Teknoloji

Yandex Akıllı Asistanı Olan “Alisa”yı Türkçe Yaptı

alice

Rus teknoloji şirketlerin biri olan yavaş yavaş hem ülkemizde hem de Dünya genelinde popüler olan Yandex kendi haritalarında kullandığı Alisa isimli asistanı Türkçe yaparak ülkemizde yayına aldı. Sesli yanıt sistemlerinden biri olan Alisa ülkemizde haritalar üzerinden hizmet vermeye başladı.

Yandex navigasyon uygulamasından bulunan Alisa ile adres bilgisi, rota bilgisi veya aradığınız mekanlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Henüz ülkemizde yeni yayınlanan Alisa sosyal medya da büyük ilgi gördü.

Yandex Ülkemize Önem Veriyor

Yandex navigasyon uygulaması ile kendi ülkelerinde kendi dilleri ile hizmet veren Alisa sonunda ülkemizde de Türkçe oldu. Alisa kullanım alanı oldukça fazla. İnsanlara yardımcı olması için geliştirilen Alisa rota oluşturabiliyor, adres sorgulayabiliyor, trafik yoğunluğu ile ilgili bilgi verebiliyor ayrıca konum bilgisi ‘de veren Alisa tüm bunları Türkçe yapıyor olması ile büyük ilgi görmüşe benziyor.

Yandex Türkiye müdürü yaptığı açıklamada Alisa’nın ülkemizde hizmet vermesi ile şirketin ülkemize verdiği önem bir kez daha ortaya çıktı. Dünya genelinde 4,5 milyondan fazla kişinin kullandığı uygulamada yapılan bu yenilik bu sene içerisindeki şirketin en büyük yeniliği olduğu biliniyor. Yandex Alisa ‘yı kullanmak da oldukça kolay. Zira yapmanız gereken tek işlem uygulamayı açtıktan sonra Alisa diye seslenip mikrofon uygulamasına basmanız yeterli olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*