G Suite, Artık Gmail, Chat ve Dokümanlar'ı Birleştirerek Google Workspace Oldu | Sonsuz Teknoloji

G Suite, Artık Gmail, Chat ve Dokümanlar’ı Birleştirerek Google Workspace Oldu

Google workspace

Google, ofis uygulamaları paketi ile ilgili olarak yeniden markalaşma ve tasarlama duyurusu yapıyor. G Suite, artık Google Workspace adıyla Gmail, Dokümanlar, Meet, E-Tablolar ve Takvim’i kapsayan ürün için yeni marka oluyor. Tüm bu uygulamalar bir birine entegre şekilde tek çatı altında Google Workspace adıyla çalışacak.

Bu değişim elbette yeni özelliklerle geliyor. Yeni özelliklere örnek olarak, bir Sohbet penceresi, yeni bir sekmeye ihtiyaç duymadan gruptaki herkes için yeni bir belge oluşturabilir.  Google Dokümanlar’da aynı pencerede etkin olan herhangi biri için hemen bir video görüşmesi başlatabilirsiniz.

Google Workspace uygulamaları, kullanıcıların üzerinde çalıştıkları projenin gömülü dokümanlarının küçük önizlemelerini getirmelerine olanak tanır. Google ayrıca, bir belgede birinden @ -bahsettiğinizde ortaya çıkabilen küçük kişi kartları olan “akıllı çiplerin” kullanımını da genişletecek. Google’ın, Google Workspace’te üçüncü taraf uygulamaları için desteği azaltmayacağı belirtildi.

Doğrudan bir Sohbet penceresinden doküman oluşturma veya bir sunumun içinden bir video görüşmesi başlatma gibi daha iddialı özellikler, “önümüzdeki haftalarda” veya “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak.

Tüm bu özellikler şuan için masaüstü bilgisayarlarda çalıştırmak için tasarlanmaktadır. Google’ın Chrome gibi web tarayıcılarındaki uygulamalar ile entegre çalışan  bir sistemdir. Google’ın diğer mobil uygulamaları başlangıç ​​için ciddi anlamda bir entegre olmayacak.

Son olarak Google, Google Workspace uygulamaları için ikon değiştiriyor. Gmail simgesini tanıdık tamamen kırmızı M’sinden farklı bu yazının başında gördüğünüz çok renkli bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Bir yorum bırakınız...

*