YouTube Politikaları İhlal Ettiği için 58 Milyon Videoyu Kaldırdı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

YouTube Politikaları İhlal Ettiği için 58 Milyon Videoyu Kaldırdı

youtube film

YouTube, politika ihlalleri nedeniyle son üç ayda kaldırdığı video sayısını açıladı. YouTube, raporda kanal ve yorum kaldırmalarıyla ilgili ek bilgilere de yer veriyor. Temmuz-Eylül ayları arasında şirket, 7,8 milyon video, yaklaşık 1,7 milyon kanal ile ilgili 224 milyonun üzerinde yorum aldı ve YouTube, makine öğreniminin önemli bir rol oynamaya devam ettiğini kaydetti.

Şirketimiz, “Platformumuzdaki ihlal içeriklerine hitap etmek için her zaman insan yorumcuları ve teknolojilerinin bir karışımını kullandık ve 2017 yılında ekiplerimiz tarafından incelenmek üzere içeriği işaretlemek için daha gelişmiş makine öğrenimi teknolojisini uygulamaya başladık.” Dedi. “Akıllı algılama teknolojisinin ve yüksek eğitimli insan araştırmacıların bu birleşimi, politikalarımızı sürekli olarak artan hızlarla uygulamaya geçirmemizi sağladı.”

YouTube’un topluluk kurallarını ihlal ettiği düşünülen 7.8 milyondan fazla videodan, şirketin otomatik sistemler tarafından yüzde 81’i tespit edildi. Bu videoların çoğunluğu – yüzde 74.5 – tespit edilmeden önce tek bir görüntüleme bile almadı. Kaldırılan videoların yaklaşık dörtte üçü spamken, çocuk güvenliği ve yetişkinlere uygun içerik kuralları ihlal eden videolar her birinin yüzde 10’unu aldılar. Kaldırılan videoların yalnızca yüzde 0,4’ü, şiddeti veya şiddet yanlısı aşırılığı destekleyen içerikleri içeriyordu.

YouTube kanalları, ciddi kurallara aykırı davrananlar veya YouTube’un yönergelerini ihlal edenler ve  topluluk kurallarını ihlal ettikleri için üç ihtar aldıktan sonra kaldırıldılar. 1,7 milyon çıkarılmış kanalın yaklaşık yüzde 80’i spam içerikli tanıtım amaçlı olarak dağıtıldı, yüzde 12’nin üzerinde yetişkinlere yönelik içerik barındırdığı için kaldırıldı ve yüzde 4,5’i çocuk güvenliği kurallarının ihlali nedeniyle kaldırıldı. Ayrıca, bir kanalın videolarının tamamı yasaklanmasıyla, son üç ayda  50,2 milyon ek video kaldırıldı.

YouTube tarafından reddedilen 224 milyondan fazla yorum, platformun topluluk yönergelerini ihlal eden yorumları ve YouTube’un “olası spam” olarak etiketlediği ve kanallarının yayınlandığı içerik oluşturucular tarafından onaylanmadığı yorumları içeriyordu. YouTube’un otomatik sistemler kaldırılan yorumların % 99.5’ini yakaladı.

YouTube, uygunsuz ve rahatsız edici çocuk videolarının yanı sıra aşırılıkçılıkla ilgili geçmişte de sorunlar yaşadı. Sorunun üstesinden gelmek için Google, makine öğrenimi çabalarını artırmayı ve geçen yıl YouTube’un Güvenilir İşaretçi programına daha fazla kullanıcı eklemeyi taahhüt etti.

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...