Cisco Webex Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Cisco Webex Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Cisco Webex nedir

Belki yurtdışında bir çok ülke Home Office çalışma düzenine hakim olsa da Coronavirüs salgını sebebi ile Türkiye yepyeni bir olgu ile karşılaştı. Bu zamana kadar tam zamanlı ofis çalışmasına alışkın olan büyük bir kitle Home Office çalışma ortamında iş ve sorumluluklarını yürütmeye çalışıyor. Bu aşama da özellikle toplantı, görüşme ya da uzaktan eğitim için en çok tercih edilen video/ konferans platformu olan Cisco Webex Nedir? Cisco Webex özellikleri nelerdir? soruları ise sık sık gündemde.

Cisco Webex Nedir?

Bulut tabanlı video platformu olarak hizmet sunan Cisco Webex, video konferans görüşmeleri yapma imkanı sunmaktadır. Özellikle uzaktan çalışan ya da uzaktan eğitim gören kişiler tarafından etkili ve kolay kullanım imkanı sunan Cisco Webex ile toplantılarınızı ya da eğitimlerinizi planlayabilir, anlık görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Home Office yani evden çalışanlar ya da uzaktan eğitim süreçlerini devam ettirmek zorunda olanlar için kullanım kolaylığına sahip olan Cisco Webex Meetings uygulaması ile video konferansları çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Cisco Webex, bulut tabanlı bağlantı sağlamasının avantajı ile kaliteli ses, video ve içerik aktarımı sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok kurumsal firma tarafından video konferanslarında Cisco Webex tercih edilmektedir.

Cisco Webex Özellikleri Nelerdir?

Cisco Webex Özellikleri

Video konferans hizmeti ile ön plana çıkan Cisco WebexMeetings uygulaması binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Pek çok video platformu arasından öne çıkmasını sağlayan Cisco Webex özellikleri nelerdir gelin hep beraber inceleyelim.

  • Cisco Webex Uygulamasının ilk olarak öne çıkan özelliği bulut tabanlı bağlantı hizmeti sunmasıdır. Bulut tabanlı çalışıyor olması nedeni ile ses, video ve dosya paylaşımları hem çok kaliteli hem de çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.
  • Kullanıcıların Cisco Webex üzerinden gerçekleştirilecek olan video konferanslara katılımları pek çok cihaz tarafından desteklenmektedir. Bu da Cisco Webex uygulamasına erişim kolaylığı sağlıyor.
  • iOs ve Android cihazlar üzerinden Webex Meetings uygulaması sayesinde video konferans yapılabilmektedir. Ayrıca masaüstü uygulaması da mevcuttur. Masaüstü uygulamasında geri arama özelliği bir çokanatajı da beraberinde getirmektedir.
  • Cisco Webex ile Kişisel toplantı haricinde planlanmış ya da toplantıyı şimdi yap özellikli video konferans toplantıları yapılabilmektedir. Planlanmış video konferanslar iş planı açısından pek çok yükü ortadan kaldırırken toplantıyı şimdi yap özelliği sayesinde anlık ve acil video konferans görüşmeleri de sağlanabilmektedir.
  • Cisco Webex video konferans uygulamasında oluşturulacak özel toplantılar için istenirse parola oluşturularak toplantıya parola ile erişim sağlanabilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...