Adım Adım Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma (Resimli Anlatım) ∞ Sonsuz Teknoloji

Adım Adım Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma (Resimli Anlatım)

güvenlik duvarı

Eğer sizde Windows 10 güvenlik duvarı kapatma işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Antivirüs gibi programların bilgisayarınızda oluşabilecek birçok tehlikeyi önlediği su götürmez bir gerçek.

Bazı antivirüs programları her ne kadar birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilmiyor olsa da bu tür programlar birçok nokta da faydalar sağlayabiliyorlar. Bunların yanı sıra antivirüs programlarının haricinde Windows 10’da bulunan güvenlik duvarı da birçok tehlikeyi önleyebiliyor.

Ancak bazı durumlarda kullanıcıların bu tür programları devre dışı bırakmaları gerekebiliyor. Örneğin, bazı uygulamalar güvenlik duvarından dolayı çalışamayabiliyorlar. İşte bunun gibi durumlarda güvenlik duvarının geçici bir süre içinde olsa kapatılması gerekebiliyor.

Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma Programsız (Resimli Anlatım)

Kapatma işlemlerine geçmeden önce Windows 10 güvenlik duvarı kapatma programı bulunmadığını belirtmemizde fayda var. Ayrıca bu işlemi yapabilmeniz için herhangi bir programa ihtiyacınız bulunmuyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan adım adım Windows 10 güvenlik duvarı nasıl kapatılır? Birlikte öğrenelim.

  • İlk olarak Windows 10 başlat menüsünü açın ve arama kısmına ‘Denetim Masası’ yazın. Daha sonra karşınıza çıkan ‘Denetim Masası’ seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma

  • Karşınıza gelen pencerede sol üst kısımda bulunan ‘Sistem ve Güvenlik’ seçeneğine tıklayın.

sistem ve güvenlik

  • Daha sonra açılan kısımda ‘Windows Defender Güvenlik Duvarı’ seçeneğine tıklayarak güvenlik duvarına giriş yapın.

sistem ve güvenlik duvarı

  • Bu ekranda Windows 10 güvenlik duvarı kapatma tamamen işlemlerine devam edebilmek için karşınıza birçok seçenek gelecektir.

Windows Defender Güvenlik Duvarı

  • Bu seçenekler arasında ‘Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak’ diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak bir sonraki adıma ilerleyin.

windows defender devre dışı

  • Karşınıza gelen kısımda ‘Özel ağ ayarları’ ve ‘Ortak ağ ayarları’ olarak iki farklı ayar göreceksiniz. Her iki kısımda da ‘Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapat (önerilmez)’ seçeneğini işaretleyin.
  • Son olarak en altta bulunan ‘Tamam’ seçeneğine tıklayarak güvenlik duvarını devre dışı bırakabilirsiniz.

İlgili: Windows Defender’ı Kapatarak Devre Dışı Bırakma

Windows 10 Güvenlik Duvarı Nasıl Açılır?

Bu kısımda Windows 10 güvenlik duvarı kapatma 2020 adımlarından sonra güvenlik duvarını tekrar nasıl aktifleştireceğinizi anlatmak istiyoruz.

  • İlk olarak kapatma işleminde ki ilk dört adımı tekrar uygulayarak aşağıdaki resimdeki seçeneklerin olduğu kısma gelin.

Windows 10 Güvenlik Duvarı Nasıl Açılır

  • Daha sonra karşınıza iki tane seçenek gelecektir. Burada ‘Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı Açın’ seçeneğini işaretleyin.
  • Son olarak en altta bulunan ‘Tamam’ seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*