Adobe Flash SWF Dosyaları Nasıl İndirilir? | Sonsuz Teknoloji

Adobe Flash SWF Dosyaları Nasıl İndirilir?

adobe
Web tarayıcılar Flash desteğini çok yakında tamamen bırakacak. Google Chorme’un son güncellemesi ile  Flash çalıştırma varsayılan olarak devre dışı bırakıldı. Flash’ı çalıştırmak için manuel olarak etkinleştirmeniz gerekmektedir.  2020 yılının Ocak ayında tamamen desteğini kesecek ve artık Flashlar taraıyıcılarda çalışmayacak en azından Google Chrome’da. Ancak halen SWF flashları çalıştıran bir çok site mevcuttur. Özellikle flash oyun siteleri. Gelecekte kendinize güzel bir arşiv yapmak için SWF dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.  Adobe, Windows, Mac ve Linux için gizli bir Flash Player indirmesi sunar. Tarayıcınızın dışında bir SWF dosyasını açabilirsiniz.

debug

Adobe’nin Flash Player web sitesindeki İndirilen Hata Ayıklama sayfasını ziyaret edin . Hangi işletim sistemini kullandığınıza bağlı olarak Windows, Mac veya Linux altındaki “Download the Flash Player projector content debugger” bağlantısını tıklayın.Windows’ta kurulum gerektirmeyen bir EXE dosyanız olacaktır. Çalıştırmak için sadece çift tıklayın.

Basit bir Adobe Flash Player penceresi göreceksiniz. Bir SWF dosyasını açmak için pencereye sürükleyip bırakın veya sol üst kısımdan “Dosya> Aç”ı tıklayın. Yerel sisteminizdeki bir SWF dosyasına göz atabilir veya web üzerindeki bir SWF dosyasının URL yolunu girebilirsiniz.

flash swf

Oynattığınız Flash görüntüsü çok küçük görünüyorsa yakınlaştırmak için pencereyi yeniden boyutlandırın. Yakınlaştırma ayarları, görüntü kalitesi ve tam ekran modunu açıp kapama gibi standart seçenekleri kontrol etmek için Flash nesnesini sağ tıklayabilir veya menü çubuğunu kullanabilirsiniz.

Bu Flash Player, web tarayıcıları Flash’ı tamamen devre dışı bıraktıktan sonra bile çalışmaya devam edecek. Geliştiriciler için sadece bir hata ayıklama aracı değildir; Flash kullanmak isteyen herkes için son derece yararlı bir araçtır.

Bir yorum bırakınız...

*