Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma

Android bildirimler

Bildirimler güzel bir özelliktir. Bir uygulama yüklediğinizde bildirimler varsayılan olarak açık olurlar. Uygulamalardan güncel olarak anında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Ama her uygulamadan bildirim gelmesi rahatsız edici olabiliyor. O nedenle Android telefonlarda istediğiniz uygulamanın bildirimlerini kapatabilir istediğiniz uygulamalardan bildirim almaya devam edebilirsiniz.Telefonunuzun Android sürümünü Ayarlar > Telefon Hakkında menüsüne giderek Android sürümü yazan yerin altında görebilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin özelliği

Android’de Rahatsız Etmeyin özelliği temel olarak; Rahatsız Etmeyin seçeneğini etkinleştirdiğinizde bildirimleriniz gelir, ancak ses çıkarmaz. Bildirimi devre dışı bırakmaz. Belirli kişileri “Yıldızlı” olarak ayarlayabilir ve ardından bu kişilere gönderilen mesajların veya çağrıların Rahatsız Etmeyin kısıtlamalarını atlamasına izin verebilirsiniz. Bunu yapmak için Kişiler menüsünden kişinin adını yanındaki yıldıza dokunmanız yeterlidir.

Ardından, Ayarlar> Sesler> Rahatsız Etmeyin> Yalnızca Öncelikli Özellikler Tümü menüsünde (Samsung cihazlarında “İzin Verme Durumlarına Göre”), Mesajlar ve Çağrılar seçeneklerini “Yalnızca yıldızlı kişilerden” olarak ayarlayın (samsung “Yalnızca favori kişiler”).

Android’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Bildirimler  çeşitli sürümler arasında farklılıklar gösterir. Bu nedenle en son android sürümlerine göre ele alacağız;

Android 8 (Oreo)’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Android Oreo sürümünde Ayarlar menüsüne erişmek için dişli simgesine dokunun. Oradan, “Uygulamalar ve Bildirimler” ayarını ve “Bildirimler” seçeneğini seçiniz. Üstteki giriş, büyük olasılıkla bildirimlerin “Tüm uygulamalar için açık” olduğunu gösterir. Bu, varsayılan değerdir. Her uygulamanın bildirim ayarları ile birlikte telefonunuzda yüklü her uygulamaya ait listeye erişmek için buna dokunun.

Her uygulamanın kendi bireysel bildirim seçenekleri vardır, bu yüzden kontrol etmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve sonra “Açık” kaydırıcısını “kapalı” konuma getirin. Bildirimleri kapatmak istediğiniz her uygulamada bunu tekrarlamanız yeterlidir.

Android 7’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Ayarlar menüsüne erişmek için dişli simgesine dokunun. Oradan aşağı kaydırın ve “Bildirimler” ayarını seçin. Bu noktadan, bildirim seçeneklerini ayarlamak için her uygulama girişine dokunmanız yeterlidir. Bir uygulamanın bildirimlerini tamamen devre dışı bırakmak için, “Tümünü engelle” seçeneğini açık konuma getirin. Bildirimleri devre dışı bırakmak istediğiniz her uygulamada bunu tekrarlayın.

Android 6 Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

Ayarlar” menüsünde, “Ses ve Bildirim” seçeneğine dokunun ve ardından “Uygulama bildirimleri” girişini görene kadar aşağı kaydırın.  Bildirim seçeneklerini görmek için her uygulamaya dokunun. Bir uygulama için bildirimleri devre dışı bırakmak için, “Tümünü Engelle” yi açık konuma getirin.

Samsung Galaxy S7 ve S8 Cihazlarındaki Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Samsung, ayarlarını diğer Android cihazlarından biraz farklı bir şekilde ele alıyor. Bunun nedeni, Samsung’un işletim sistemindeki her şeyi markayla uyumlu hale getirmek için değiştirmesidir.Bu yayının amacı için, yalnızca Samsung’un Android 7 sürümüne  bakacağız. Şu anda Galaxy S7 ve S8 modellerinde mevcut. Bildirim gölgesini aşağıya çekin ve ardından dişli simgesine dokunun. “Ayarlar” menüsünde “Bildirimler” girişine dokunun.

Herhangi bir bildirim istemezseniz, “Tüm Uygulamalar” ı devre dışı bırakın. Tüm bildirimler devre dışıdır. Tüm uygulamalar için bildirimleri kapattıktan sonra devam edebilir ve yalnızca size bildirmek istediğiniz uygulamaları etkinleştirebilirsiniz. Bildirimleri etkinleştirmek için bir uygulamanın geçişini Açık

konumuna kaydırmanız yeterlidir.

Bir yorum bırakınız...

*

marsa yolculuk

Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mars bileti nasıl alınır? Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geçtiğimiz günlerde ...
samsung galaxy m31s

Samsung Galaxy M31s Özellikleri ve Fiyatı

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, düzenlediği özel bir lansman ile orta ...
Realme V5 5G

Realme, Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu! Realme V5 5G Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Realme, düzenlediği özel bir etkinlik ile orta ...
driverbooster

Driver Yükleme Programı İobit Driver Booster Püf Noktaları

Dünyaca ünlü olup, bilgisayarın tüm driverlarını yükleme programı iobit driver booster alanında ...
Huawei tablet bilgisayar

Huawei Yeni Tablet Bilgisayarı Huawei Enjoy Tablet 2 Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz günlerde ...
microsoft windows 10

Microsoft, Windows 10 Bilgisayara CCleaner Kurulmasına Karşı Uyarıyor

CCleaner, Windows 10 güvenlik yazılımı Microsoft Defender’da ‘potentially unwanted software – potansiyel ...
google_chrome

Yeni Chorme Güncellemesi ile Biyometrik Kimlik Doğrulama Kullanılacak

Android cihazlarda, Google Chrome, satın alma işlemlerini doğrulamak için biyometri kullanılacak, Google, ...
Huawei Band B6

Huawei Yeni Akıllı Bilekliği Huawei Band B6 Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji firması Huawei, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile ...