Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma | Sonsuz Teknoloji Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonlarda Bildirimleri Kapatma ve Açma

Android bildirimler

Bildirimler güzel bir özelliktir. Bir uygulama yüklediğinizde bildirimler varsayılan olarak açık olurlar. Uygulamalardan güncel olarak anında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Ama her uygulamadan bildirim gelmesi rahatsız edici olabiliyor. O nedenle Android telefonlarda istediğiniz uygulamanın bildirimlerini kapatabilir istediğiniz uygulamalardan bildirim almaya devam edebilirsiniz.Telefonunuzun Android sürümünü Ayarlar > Telefon Hakkında menüsüne giderek Android sürümü yazan yerin altında görebilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin özelliği

Android’de Rahatsız Etmeyin özelliği temel olarak; Rahatsız Etmeyin seçeneğini etkinleştirdiğinizde bildirimleriniz gelir, ancak ses çıkarmaz. Bildirimi devre dışı bırakmaz. Belirli kişileri “Yıldızlı” olarak ayarlayabilir ve ardından bu kişilere gönderilen mesajların veya çağrıların Rahatsız Etmeyin kısıtlamalarını atlamasına izin verebilirsiniz. Bunu yapmak için Kişiler menüsünden kişinin adını yanındaki yıldıza dokunmanız yeterlidir.

Ardından, Ayarlar> Sesler> Rahatsız Etmeyin> Yalnızca Öncelikli Özellikler Tümü menüsünde (Samsung cihazlarında “İzin Verme Durumlarına Göre”), Mesajlar ve Çağrılar seçeneklerini “Yalnızca yıldızlı kişilerden” olarak ayarlayın (samsung “Yalnızca favori kişiler”).

Android’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Bildirimler  çeşitli sürümler arasında farklılıklar gösterir. Bu nedenle en son android sürümlerine göre ele alacağız;

Android 8 (Oreo)’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Android Oreo sürümünde Ayarlar menüsüne erişmek için dişli simgesine dokunun. Oradan, “Uygulamalar ve Bildirimler” ayarını ve “Bildirimler” seçeneğini seçiniz. Üstteki giriş, büyük olasılıkla bildirimlerin “Tüm uygulamalar için açık” olduğunu gösterir. Bu, varsayılan değerdir. Her uygulamanın bildirim ayarları ile birlikte telefonunuzda yüklü her uygulamaya ait listeye erişmek için buna dokunun.

Her uygulamanın kendi bireysel bildirim seçenekleri vardır, bu yüzden kontrol etmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve sonra “Açık” kaydırıcısını “kapalı” konuma getirin. Bildirimleri kapatmak istediğiniz her uygulamada bunu tekrarlamanız yeterlidir.

Android 7’de Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Ayarlar menüsüne erişmek için dişli simgesine dokunun. Oradan aşağı kaydırın ve “Bildirimler” ayarını seçin. Bu noktadan, bildirim seçeneklerini ayarlamak için her uygulama girişine dokunmanız yeterlidir. Bir uygulamanın bildirimlerini tamamen devre dışı bırakmak için, “Tümünü engelle

” seçeneğini açık konuma getirin. Bildirimleri devre dışı bırakmak istediğiniz her uygulamada bunu tekrarlayın.

Android 6 Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

Ayarlar” menüsünde, “Ses ve Bildirim” seçeneğine dokunun ve ardından “Uygulama bildirimleri” girişini görene kadar aşağı kaydırın.  Bildirim seçeneklerini görmek için her uygulamaya dokunun. Bir uygulama için bildirimleri devre dışı bırakmak için, “Tümünü Engelle” yi açık konuma getirin.

Samsung Galaxy S7 ve S8 Cihazlarındaki Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Samsung, ayarlarını diğer Android cihazlarından biraz farklı bir şekilde ele alıyor. Bunun nedeni, Samsung’un işletim sistemindeki her şeyi markayla uyumlu hale getirmek için değiştirmesidir.Bu yayının amacı için, yalnızca Samsung’un Android 7 sürümüne  bakacağız. Şu anda Galaxy S7 ve S8 modellerinde mevcut. Bildirim gölgesini aşağıya çekin ve ardından dişli simgesine dokunun. “Ayarlar” menüsünde “Bildirimler” girişine dokunun.

Herhangi bir bildirim istemezseniz, “Tüm Uygulamalar” ı devre dışı bırakın. Tüm bildirimler devre dışıdır. Tüm uygulamalar için bildirimleri kapattıktan sonra devam edebilir ve yalnızca size bildirmek istediğiniz uygulamaları etkinleştirebilirsiniz. Bildirimleri etkinleştirmek için bir uygulamanın geçişini Açık konumuna kaydırmanız yeterlidir.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...