AirPower Nedir? | Sonsuz Teknoloji

AirPower Nedir?

AirPower

AirPower Nedir?

Air Power, Apple’ın iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Apple Watch ve Apple’ın gelecekte satışa sunacağı yeni kablosuz şarjlı AirPods kılıfı ile çalışacağını vaat eden oval şekilli kablosuz şarj cihazıdır.

AirPower aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilir. Diğer marka kablosuz şarj cihazları da bunu yapabilir. Burada farklı olan, AirPower’ın cihazların güç tüketimini yönetmek için birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olabileceğini iddia etmesi. Henüz bunun nasıl çalıştığından tam olarak emin değiliz, ancak Apple’ın bu ilgi çekici özelliğinin daha fazla ışık tutacağı umuluyor.

Ne kadar hızlı şarj edecek?

Apple, şarj hızıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı paylaşmadı, ancak Apple’ın site üzerinden satılan Mophie ve Belkin şarj cihazlarının 7,5 watt’a kadar çıkabileceğini iddia etti.

AirPower’ta Apple olmayan cihazları şarj edebilecek mi?

AirPower muhtemelen Qi standardını kullanan herhangi bir cihazı şarj edebilecektir,  sadece Apple’ın kendi cihazlarını tercih edip edemeyeceği belli değildir. Apple, AirPower teknolojisini Qi standartlar gövdesiyle (Wireless Power Consortium veya WPC olarak adlandırılıyor) paylaştığını söylüyor, böyle olması durumunda diğer satıcılar Apple’ın teknolojisini gelecekteki ürünlerle birleştirebilecekler.

AirPower’ı ne zaman Satışa Sunulacak?

Apple, 2018’de AirPower’ı görmeyi beklememiz gerektiğini söyledi. Apple’ın 27 Mart tarihinde açıklayacağı bekleniyor.  Apple’ın ön siparişleri veya perakende satış tarihlerini günler sonra duyurması mümkün. Apple cihazı Mart ayında piyasaya sürmezse, bunu 4 Haziran’da olma ihtimali yüksek.

Bir ihtimalde; Apple, AirPower’ları kablosuz şarj etme AirPods kılıfını piyasaya sürmesiyle birlikte AirPower’ı piyasaya sürebilir. İki cihaz birlikte gösterildi ve beraber çalışmak üzere tasarlandı. Burada bilinen tek şey var o da 2018 yılı içerisinde satışa sunulacağıdır.

AirPower Fiyatı Ne kadar Olacak?

Bu, cevapsız kalan başka bir sorudur. Söylentiler AirPower’ın 199 dolara  yakın olacağı iddia ediliyor.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*