Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır? ∞

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam aile paylaşımı

Steam aile paylaşımı özelliğini kullanarak sevdiğiniz oyunları son derece kolay bir şekilde yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde eğlenceli dakikalar geçirebilir ve Steam hesabınızı pratik bir şekilde geliştirebilirsiniz. Peki, Steam aile paylaşımı nasıl yapılır, paylaşım özelliği nasıl kapatılır? Dilerseniz, oyun severler tarafından son derece merak edilen bu sorunun yanıtını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Steam Aile Paylaşımı Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Steam aile paylaşımı özelliği son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Sizlerde aşağıda yer alan anlatımı takip ederek oyunlarınızı paylaşabilir ve keyifli dakikalar geçirmeye başlayabilirsiniz.

Steam Aile Paylaşımı Özelliği Nasıl Aktif Edilir

  • Aile paylaşım özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için mutlaka Steam Guard özelliğinin aktif olması gerekmektedir.
  • Steam Guard özelliği hesabınız da aktif ise kütüphanenizi paylaşmak istediğiniz bilgisayardan hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesabınıza girdikten sonra ekranın sol üst köşesinde yer alan Steam yazısına tıklayınız ve hemen ardından tercihler seçeneğine basınız.
  • Tercihler seçeneğine bastıktan sonra karşınıza gelecek olan ekran da aile sekmesine giriniz.
  • Aile sekmesine girdikten sonra karşınıza gelecek olan ekran da bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver seçeneğine tıklayarak onay veriniz.
  • Onay verme işlemini tamamladıktan sonra oyunlarınızı paylaşmak istediğiniz kişinin Steam hesabı karşınıza gelecektir. Karşınıza gelecek olan bu hesaba da onay verdikten sonra işlemi tamamlayınız.

İlgili: İki Aşamalı Doğrulama Steam Guard Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

Aile Paylaşım Özelliği Nasıl Kapatılır?

Steam platformunda aile paylaşım özelliği son derece kolay ve pratik bir şekilde kapatılabilmektedir. Sizlerde aile paylaşım özelliğini kapatabilmek için aşağıda anlatılan adımları uygulayabilirsiniz.

Aile Paylaşım Özelliği Nasıl Kapatılır

  • Aile paylaşım özelliğini iptal etmek için Steam hesabınıza giriniz.
  • Steam hesabınıza girdikten sonra ekranın sol üst köşesinde yer alan Steam yazısına basınız ve hemen ardından tercihler sekmesine tıklayınız.
  • Tercihler sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza ayarlar menüsü gelecektir. İşleme başarıyla devam edebilmek için bu menü de yer alan aile seçeneğine basınız.
  • Aile seçeneğine bastıktan sonra bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver seçeneğine tıklayınız ve hemen ardından bu seçeneğinin yanında yer alan onay işaretini kaldırarak işlemi tamamlayınız.

Aile Paylaşım Özelliğinde Bir Sınır Var mı?

Aile Paylaşım Özelliğinde Bir Sınır Var

Steam aile paylaşımı özelliği için 5 farklı hesaba ve aynı zamanda 10 farklı bilgisayara da yetki verebilirsiniz. Ayrıca, paylaşılan oyunlara erişmek ve oynamak için de mutlaka çevrimiçi olmanız gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz?

steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam aile paylaşımı özelliği VAC yasağında, üçünü parti anahtar ile etkileştirilen oyunlarda, Uplay, Origin platformlarında oturum açılması gereken oyunlarda, oynaması ücretsiz olan oyunlar da ve DLC paketlerinde ne yazık ki kullanılmamaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*