Android Arama Kaydedici Özelliği Geliyor | Sonsuz Teknoloji

Android Arama Kaydedici Özelliği Geliyor

android kayıt etme

Android arama kaydedici bir özelliğin yakın zamanda Android işletim sistemine ekleneceği bilgisi Google tarafından duyuruldu. Mevcut durumda Android işletim sistemi üzerinden direkt olarak konuşma kaydı yapmak, bazı modeller dışında pek mümkün değildi. Ancak hali hazırda Huawei ya da Meizu marka cep telefonların bazı modellerinde direkt olarak konuşma kaydetme özellikleri zaten bulunmaktaydı.

Bu ve bazı modeller dışında, arama kaydı yapmak için ek uygulamaların kullanılması gerekiyordu. Yeni açıklanan özellik sayesinde herhangi bir uygulama kullanmadan Android işletim sistemine sahip telefonlar aracılığı ile arama kaydı yapılmasının mümkün hale geleceği haberi, büyük bir heyecan uyandırdı.

Android Arama Kaydedici İle Konuşma Sırasında Ses Kaydetme Özelliği Olacak

Telefonla konuşurken ses kaydetme özelliğine sahip bir telefon, herkes tarafından tercih edilebilmekte. Çünkü bazı durumlarda, yapılan konuşmaların kayıt altına alınması gerekmekte. Pek çok ülke mevzuatının telefon konuşmalarını kayıt altına almaya müsaade etmemesinden dolayı, bu özellikler, bazı telefonlarda direkt olarak yer almamakta.

Android işletim sistemlerine eklenecek olan bu yeni özellikle birlikte konuşma sırasında arama kaydedici bir özellik olarak konuşma kaydı almak mümkün hale geliyor. Konuşma sırasında telefonda yer alan menülerden kaydet butonu seçildiğinde kayıt işlemi başlayacak. Kaydetmeyi durdurmak için de aynı şekilde, konuşma sırasında açılan menülerin kullanılması gerekecek.

Android Arama Kaydedici Telefon Görüşmesi Kayıt Programı Gerektirmiyor

kayıt programı yok

Android arama kaydedici özellik sayesinde tüm konuşmaların tek bir hamle ile kaydedilmesinin önü açılıyor. Bu yeni özelliği kullanırken telefon görüşmesi kayıt programı kullanmak da gerekmeyecek. Telefon konuşması kayıtları telefonun hafızasında depolanacak ve arama kayıtlarında yer alan kaydın üstüne tıklandığında, kayıtlı olan konuşma kolaylıkla dinlenebilecek. Bu şekilde ulaşılan ses kaydını maile göndermeimkanı da yeni özellikle birlikte sunulacak.

Android Arama Kaydedici Çağrı Kaydedici Özelliği İle Şeffaflık da Sunuyor

konuşma sırasında kayıt etme

Android telefonlara gelecek olan bu yeni özellik sayesinde telefon konuşmaları kaydedilirken şeffaflık kuralı geçerli olacak. Yani Android çağrı kaydedici konuşmayı yapan taraflardan biri aracılığı ile devreye sokulduğunda karşı tarafa bir uyarı gidecek. Uyarı ile birlikte konuşmanın kayıt altına alındığı karşı tarafa bildirilecek. Konuşma kaydı sonlandırdığında da konuşmanın kayıt altına alınma işlemenin sonlandırıldığı bilgisi diğer tarafa verilecek. Böylelikle kayıt işlemleri için şeffaflık sunulacak.

Telefon Arama Kaydedici Özelliği Yalnızca Bazı Modellerde Bulunacak

google kayıt etme bekleniyor

Telefon arama kaydedici özelliğinin yalnızca bazı telefon modellerinde olacağı Google’ın açıklamaları arasında yer almakta. Ancak hangi model olursa olsun Android arama kaydedici özelliği için işletim sisteminin Android 9 ve üstü olması ve güncel işletim sistemi versiyonlarının kullanması zorunlu tutuluyor.

Android 9 Arama Kaydetme Özelliği Merakla Bekleniyor

Android 9 arama kaydetme özelliğinin sadece Android 9 ve üstü sistemlerde bulunacağının açıklanması eski sürümde de bu özelliğin neden dahil edilmediği sorusunu akıllara getirmekte. Google tarafından Android arama kaydedici özelliği için çalışmalara 2020 yılının başlandığı açıklanmıştı. Bu durumda özelliğin ne zaman ekleneceğine dair kesin tarih merakla bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*

Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...
Excel Tablo Oluşturma

Excel’de Satırları Sütunlara – Sütunları Satırlara Dönüştürme

Excel’de yaptığınız bir çalışmada verileri dikey sütunlar halinde girmeye başladıysanız ve daha ...
Facebook Canlı Yayın

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 

Facebook canlı yayın özelliği, son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Söz ...