Android Arama Kaydedici Özelliği Geliyor | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Arama Kaydedici Özelliği Geliyor

android kayıt etme

Android arama kaydedici bir özelliğin yakın zamanda Android işletim sistemine ekleneceği bilgisi Google tarafından duyuruldu. Mevcut durumda Android işletim sistemi üzerinden direkt olarak konuşma kaydı yapmak, bazı modeller dışında pek mümkün değildi. Ancak hali hazırda Huawei ya da Meizu marka cep telefonların bazı modellerinde direkt olarak konuşma kaydetme özellikleri zaten bulunmaktaydı.

Bu ve bazı modeller dışında, arama kaydı yapmak için ek uygulamaların kullanılması gerekiyordu. Yeni açıklanan özellik sayesinde herhangi bir uygulama kullanmadan Android işletim sistemine sahip telefonlar aracılığı ile arama kaydı yapılmasının mümkün hale geleceği haberi, büyük bir heyecan uyandırdı.

Android Arama Kaydedici İle Konuşma Sırasında Ses Kaydetme Özelliği Olacak

Telefonla konuşurken ses kaydetme özelliğine sahip bir telefon, herkes tarafından tercih edilebilmekte. Çünkü bazı durumlarda, yapılan konuşmaların kayıt altına alınması gerekmekte. Pek çok ülke mevzuatının telefon konuşmalarını kayıt altına almaya müsaade etmemesinden dolayı, bu özellikler, bazı telefonlarda direkt olarak yer almamakta.

Android işletim sistemlerine eklenecek olan bu yeni özellikle birlikte konuşma sırasında arama kaydedici bir özellik olarak konuşma kaydı almak mümkün hale geliyor. Konuşma sırasında telefonda yer alan menülerden kaydet butonu seçildiğinde kayıt işlemi başlayacak. Kaydetmeyi durdurmak için de aynı şekilde, konuşma sırasında açılan menülerin kullanılması gerekecek.

Android Arama Kaydedici Telefon Görüşmesi Kayıt Programı Gerektirmiyor

kayıt programı yok

Android arama kaydedici özellik sayesinde tüm konuşmaların tek bir hamle ile kaydedilmesinin önü açılıyor. Bu yeni özelliği kullanırken telefon görüşmesi kayıt programı kullanmak da gerekmeyecek. Telefon konuşması kayıtları telefonun hafızasında depolanacak ve arama kayıtlarında yer alan kaydın üstüne tıklandığında, kayıtlı olan konuşma kolaylıkla dinlenebilecek. Bu şekilde ulaşılan ses kaydını maile göndermeimkanı da yeni özellikle birlikte sunulacak.

Android Arama Kaydedici Çağrı Kaydedici Özelliği İle Şeffaflık da Sunuyor

konuşma sırasında kayıt etme

Android telefonlara gelecek olan bu yeni özellik sayesinde telefon konuşmaları kaydedilirken şeffaflık kuralı geçerli olacak. Yani Android çağrı kaydedici konuşmayı yapan taraflardan biri aracılığı ile devreye sokulduğunda karşı tarafa bir uyarı gidecek. Uyarı ile birlikte konuşmanın kayıt altına alındığı karşı tarafa bildirilecek. Konuşma kaydı sonlandırdığında da konuşmanın kayıt altına alınma işlemenin sonlandırıldığı bilgisi diğer tarafa verilecek. Böylelikle kayıt işlemleri için şeffaflık sunulacak.

Telefon Arama Kaydedici Özelliği Yalnızca Bazı Modellerde Bulunacak

google kayıt etme bekleniyor

Telefon arama kaydedici özelliğinin yalnızca bazı telefon modellerinde olacağı Google’ın açıklamaları arasında yer almakta. Ancak hangi model olursa olsun Android arama kaydedici özelliği için işletim sisteminin Android 9 ve üstü olması ve güncel işletim sistemi versiyonlarının kullanması zorunlu tutuluyor.

Android 9 Arama Kaydetme Özelliği Merakla Bekleniyor

Android 9 arama kaydetme özelliğinin sadece Android 9 ve üstü sistemlerde bulunacağının açıklanması eski sürümde de bu özelliğin neden dahil edilmediği sorusunu akıllara getirmekte. Google tarafından Android arama kaydedici özelliği için çalışmalara 2020 yılının başlandığı açıklanmıştı. Bu durumda özelliğin ne zaman ekleneceğine dair kesin tarih merakla bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...