Android Telefonda Ön Bellek Nasıl Temizlenir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda Ön Bellek Nasıl Temizlenir?

ön bellek temizle

Android uygulamalarla bir şekilde sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Sorunu düzeltmek için uygulamadan çıkmak ve tekrar başlatmak gerekir. Bazen de güncelleme gerekebilir. Başlamayan, durdurulan, İnternet’e bağlanamayan veya içerik yüklemeyen bir Android uygulamanız varsa, söz konusu uygulama veya tüm telefon ön belleğini ön belleğini temizlerseniz, sorunu giderebilirsiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Ayarlar” uygulamasını açın ve “Uygulamalar ve Bildirimler” Android sürümüne göre sadece “Uygulamalar” dokunun. Hangi Android sürümünü kullandığınıza bağlı olarak, farklı bir şekilde adlandırılmış olabilir veya Uygulamalar Yönet bölümü altında olabilir.

 

android ön bellek depo

Uygulamalar listesinde, ön belleği silmek istediğiniz uygulamaya dokunun. Bu sizi bu uygulama için Uygulama Bilgisi ekranına götürür. Android’in eski sürümlerinde, Uygulama Bilgisi ekranında “Önbelleği Temizle” düğmesi görürsünüz. Ana Uygulama Bilgisi ekranındaki düğmeyi görmüyorsanız, “Depolama birimi” seçeneğine dokunun.

android ön bellek depo temizleÖnbelleği Temizle” düğmesini göreceksiniz. Bu düğmeye basarak uygulamanın ön belleğini temizleyebilirsiniz.  30 saniyelik bir süre içerisinde temizleme işlemi gerçekleşecektir. Önbellek alanın sağ tarafından uygulamaya ilişkin uygulamanın ne kadar ön bellek depoladığını görürsünüz. Temizleme işleminden sonra  bu alanda boşalma göreceksiniz.

android önbellek ve verileri temizle

Android sürümüne göre “Uygulamalar” seçeneğni seçtikten sonra karşınıza çıkan uygulama listesinden uygulamayı seçin ve “Depolama” alanına ginin bu alanda karşınıza “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçenekleri çıkacaktır. Buradan önbelleği temizle seçeneği ile uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz. “Verileri temizle” hem önbelleği temizler hem de uygulamanın kullanıcı girişi ve ayarlar gibi tüm verileri temizleyerek uygulamayı sıfırlar. Uygulamaya ilişkin tüm ayarları yeniden yapılandırmanız gerekir.

Cihazdaki Tüm Önbelleği Temizleme

Depolama veri temizle

Bu yapacağımız işlemlerde menülerin yerlerinde Android sürümüne göre değişiklikler olacağını unutmayın. Android telefonunuzdaki tüm uygulamalar için uygulamada ön belleği temizlemek için, yine cihazınızdan “Ayarlar” uygulamasına gidin Buradan Android sürümüne göre “Bellek ve USB” veya “Depolama birimi” gibi bir seçeneğe giderek aygıt depolama alanına gidin. Bu alanda depolama alanınızın uygulamaların, resimlerin ve videolar gibi öğelerin depolama alanınızda ne kadar depolama alanı kapladığını gösterir. Bu alanda “Ön belleğe alınmış veriler” seçeneği de vardır. Bu alanda cihazdaki tüm uygulama ve sistemin ön belleğe alınmış depolama alanını gösterir. Bu seçeneğin üzerini tıklayıp verileri temizle dediğinizde cihazdaki tüm ön bellek temizlenecektir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...