Android Telefonda Ön Bellek Nasıl Temizlenir? | Sonsuz Teknoloji Android Telefonda Ön Bellek Nasıl Temizlenir? | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda Ön Bellek Nasıl Temizlenir?

ön bellek temizle

Android uygulamalarla bir şekilde sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Sorunu düzeltmek için uygulamadan çıkmak ve tekrar başlatmak gerekir. Bazen de güncelleme gerekebilir. Başlamayan, durdurulan, İnternet’e bağlanamayan veya içerik yüklemeyen bir Android uygulamanız varsa, söz konusu uygulama veya tüm telefon ön belleğini ön belleğini temizlerseniz, sorunu giderebilirsiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Ayarlar” uygulamasını açın ve “Uygulamalar ve Bildirimler” Android sürümüne göre sadece “Uygulamalar” dokunun. Hangi Android sürümünü kullandığınıza bağlı olarak, farklı bir şekilde adlandırılmış olabilir veya Uygulamalar Yönet bölümü altında olabilir.

 

android ön bellek depo

Uygulamalar listesinde, ön belleği silmek istediğiniz uygulamaya dokunun. Bu sizi bu uygulama için Uygulama Bilgisi ekranına götürür. Android’in eski sürümlerinde, Uygulama Bilgisi ekranında “Önbelleği Temizle” düğmesi görürsünüz. Ana Uygulama Bilgisi ekranındaki düğmeyi görmüyorsanız, “Depolama birimi” seçeneğine dokunun.

android ön bellek depo temizleÖnbelleği Temizle” düğmesini göreceksiniz. Bu düğmeye basarak uygulamanın ön belleğini temizleyebilirsiniz.  30 saniyelik bir süre içerisinde temizleme işlemi gerçekleşecektir. Önbellek alanın sağ tarafından uygulamaya ilişkin uygulamanın ne kadar ön bellek depoladığını görürsünüz. Temizleme işleminden sonra  bu alanda boşalma göreceksiniz.

android önbellek ve verileri temizle

Android sürümüne göre “Uygulamalar” seçeneğni seçtikten sonra karşınıza çıkan uygulama listesinden uygulamayı seçin ve “Depolama” alanına ginin bu alanda karşınıza “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçenekleri çıkacaktır. Buradan önbelleği temizle seçeneği ile uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz. “Verileri temizle” hem önbelleği temizler hem de uygulamanın kullanıcı girişi ve ayarlar gibi tüm verileri temizleyerek uygulamayı sıfırlar. Uygulamaya ilişkin tüm ayarları yeniden yapılandırmanız gerekir.

Cihazdaki Tüm Önbelleği Temizleme

Depolama veri temizle

Bu yapacağımız işlemlerde menülerin yerlerinde Android sürümüne göre değişiklikler olacağını unutmayın. Android telefonunuzdaki tüm uygulamalar için uygulamada ön belleği temizlemek için, yine cihazınızdan “Ayarlar” uygulamasına gidin Buradan Android sürümüne göre “Bellek ve USB” veya “Depolama birimi” gibi bir seçeneğe giderek aygıt depolama alanına gidin. Bu alanda depolama alanınızın uygulamaların, resimlerin ve videolar gibi öğelerin depolama alanınızda ne kadar depolama alanı kapladığını gösterir. Bu alanda “Ön belleğe alınmış veriler” seçeneği de vardır. Bu alanda cihazdaki tüm uygulama ve sistemin ön belleğe alınmış depolama alanını gösterir. Bu seçeneğin üzerini tıklayıp verileri temizle dediğinizde cihazdaki tüm ön bellek temizlenecektir.

 

  1. Avatar
    Yakup Atçı
    19:16 22 Ağustos 2020 19:16

    Bunu yaparsak resim video ve mesajlar ve gruplar da silinir mi

Bir yorum bırakınız...

*

Mekanik klavye

Mekanik Klavye Nedir, Avantajları Nelerdir, Normal Klavyeden Farkı Nedir?

Mekanik klavye, adını son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz ve genellikle oyun severler tarafından ...
web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...