Android Telefonlarda Unutulan "Desen Şifre" ve "PİN" Kilidi Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonlarda Unutulan “Desen Şifre” ve “PİN” Kilidi Nasıl Açılır?

desen kilit

 

Android telefonların hemen hemen hepsinde artık desen şifre ve PİN kilidi mevcuttur. Bu makalede, Android telefonlarda desen kilidinin veya PIN kodunun unutulması durumunda kilidi açmanın muhtemel yollarını göstereceğiz.

Burada açıklayacağımız yöntemler telefonu sıfırlamadan ve herhangi bir uygulama yüklemeden sorunu çözmeye çalışacağız.

Android Telefon Desen Kilidi

Desen kilidi, telefon güvenliğini sağlamanın en yaygın yollarından biridir. Deseni unutmanız durumunda, yeniden başlatsanız bile telefonu açamazsınız.

Alternatif olarak bir PIN tercihini seçebilirsiniz,  PİN numarasını unutmanız da muhtemel durumdur. Bu nedenle, bir yere yazmanız veya bir şifre yöneticisine kaydetmeniz gerekir .

Android telefonunuzun desen kilidi veya PIN’ini unutabilme durumuna karşın, aşağıdaki adımları öğrenerek önceden hazırlanmak daha iyidir.

Telefonun Desenini Android 4.4 ve Alt Cihazlar için sıfırlamak

Android 4.4 veya altında herhangi bir cihaza sahipseniz, birkaç başarısız denemeden sonra “Deseni unuttum” seçeneğini göreceksiniz. Bir sonraki adımda, bir güvenlik sorusuyla veya Google hesap bilgilerinizi kullanarak ekranın kilidini kolayca açabilirsiniz.

Google, daha yüksek sürüm Android cihazlar için bu seçenek olmasada, birçok cihazı için benzer yöntemler mevcuttur.

Google Cihazımı Bul’u kullanın

Telefonunuz kilitliyse, Google’ın Cihazımı bul uygulamasını kullanarak telefonunuzu başka bir cihazdan sıfırlayabilir veya kilidini açabilirsiniz . “Cihazımı bul” uygulaması telefonunuzda yüklü değilse Google Play Store’dan uygulamayı yükleyin veya bilgisayarda tarayıcı üzerinden cihazımı bul sayfasına gidin.  kilitli telefonda kullandığınız Google hesabı ile giriş yapın.

Kilitli cihazda mobil veriniz açıksa veya bir şekilde telefonunuz internet’e bağlıysa bir süre sonra, uygulama kilitli cihazınızı bulacaktır.

cihazımı bul

Telefonunuzda önemli verileriniz yoksa fabrika ayarlarını sıfırlamak için, “Cihazı sil” seçeneğini kullanabilirsiniz. Cihaz tamamen sıfırlanır. Elbette bu en son tercihiniz olacaktır.

Sizin sorununuza yardımcı olacak seçenek “Güvenli cihaz” seçeneğidir. Bu seçenek, başka bir telefon numarasına arama yaparak kilit ekranını kaldırabilirsiniz. Belirlediğiniz güvenilir cihazdan çağrı alındığında kilit ekranı açılır.

Bu yöntemin yanı sıra bazı üretici firmalarında kendine özgü kullanım avantajları vardır. İşte bazı cihazlarda kilidi açmanın yöntemleri;

Aşağıda bahsedilen cihazlarda üretici firmanın sistemlerine önceden kayıt olmanız gerekmektedir. Desen ve Pin kilidini unutma ihtimaline karşın bu cihazlardan birine sahipseniz, üretici firmanın sistemine kayıt olun. Bu cihazların sistemlerine kayıt olabilmek için cihaz ile birlikte yüklü gelen uygulamaları kullanabilirsiniz. Uygulamaları kullanarak veya resmi web sitelerine giderek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz

Samsung Telefonların Kilidini Açmak

Kilitli Samsung telefonları için, bu bağlantıyı ziyaret etmeniz ve Samsung ID ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir . Tüm yasal bilgi seçeneklerini kontrol ettikten sonra cihazın harita konumunu gösterecektir.

Haritada, çift tıklamanız gereken bir “kilit açma” seçeneğini bulacaksınız. Uzak telefonun kilidini açmak için seçiminizi onaylayın. Sonrasında cihazınızın kilidi açılacaktır.

Oppo, Acer, Sony, LG ve HTC’nin Kilidini Açmak

Oppo, Acer, Sony, LG veya HTC kullanıyorsanız, ortak bir “Deseni unuttum” yöntemini kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz Android 4.4 ve altındaki cihazlar için olan adımlara benzer. Birkaç başarısız denemeden sonra, cihazınız 30 saniyelik bir zamanlayıcı gösterecektir. Süre bitmeden “Deseni unuttum”u tıklayın. Cihazınızın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptığınızda, telefonunuzun kilidi açılır.

 

Bir yorum bırakınız...

*

windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...
explorer kaldırma

Internet Explorer Tamamen Kaldırma Windows 10 / 8 / 7

Internet Explorer bir zamanlar Windows kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktaydı. Fakat artık ...