Mozilla Firefox'a Tor Güncellemesi Geliyor | Sonsuz Teknoloji

Mozilla Firefox’a Tor Güncellemesi Geliyor

MOZİLLA FİREFOX

Mozilla, karanlık webi ziyaret etmeye cesaret edenler için tercih edilen tarayıcı Toro’ browser dan ipuçları alarak Firefox’u daha özel bir deneyim haline getiriyor.

Tor Browser Nedir?

Tor, kim olduğunuzu ve internete nereden bağlandığınızı maskeleyerek gizliliğinizi ve anonimliğinizi koruyan, gönüllüler tarafından yürütülen bir servistir.

Kâr amacı gütmeyen Mozilla Vakfı Firefox’tan tuval parmak izi denilen “özellik” adını kaldıracak ve yaklaşmakta olan bu tasarımda kullanıcıların çerezleri olmadan iz bırakmadan webde gezinmeye  izin veriyor. Yakında gelecek olan bu özellikle izlemeyi engelleyen Firefox’un değiştirilmiş yapısı olan Tor tarayıcısını taklit ederek yapılacak.

Her tarayıcıda gerçekleşen iz bırakma web sitelerinin sizden izin istemeden sizin gezdiğiniz siteleri toparlıyor ve siz internete girdiğiniz zaman sizin ilgi alanlarınıza göre  ekranınızda reklamlar beliriyor.

Mozilla Firefox’a gelecek güncellemeyle webde gezintileriniz bilgisayarınızda hiç çerez bırakmadan gizli kalacak. Web gezintilerinizde VPN programı kurmadan kullanmış gibi olacaksınız.

 

Bir yorum bırakınız...

*