Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Telefon hotspot

İPhone’ları ve Android’leri WiFi hotspot’lar haline getirmek çok kolaydır. Hem Apple hem de Google’ın kendi işletim sistemlerine WiFi hotspot desteği vermesi sayesinde bugünlerde çok daha basitleşti. Bu harika özelliği nasıl kullanacağınızı bilmek iPhone ve Android kullanıcılarını bir araya getirir. Wi-Fi hotspot’u etkinleştirmek için Hücresel verinin açık olması gerekir. Wi-Fi hotspot paylaşımı hücresel verinin paylaşımı için gereklidir. Bağlandığınız Wi-fi ağı paylaşamazsınız.

Ayarlar -> Hücresel” tıklayın ve açın. Ardından Hücresel içerisinde “Kişisel Erişim Noktası” menüsüne dokunun ve en üst kısımdan açık duruma getirin.  Kişisel  WiFi veya Bluetooth kapalıysa, tekrar açmanız istenir. Tercihiniz Bluetooth değil Wi-fi olsun. Wi-Fi parolası seçeneği ile şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Telefonunuz artık modem olarak kullanılabilir. Diğer cihazlar Wi-fi ağından sizin cihazı İnternet’e bağlanmak için modem olarak görecektir. Ağda modem adı telefonunuzun adı olacaktır. Başka cihazdan Wi-fiden kablosuz ağ arattığınızda telefonunuzun adı olan ağı seçin ve oluşturduğunuz şifreyi girerek İnternet’e bağlanın.

Ayarlar, kullandığınız Android sürümüne göre değişebilir. Nispeten yeni bir Android sürümü ise (5.0 ve sonrası), telefonlar arasında aynı genel kurallar geçerlidir. Aşağıda yaptığım işlem Android 6.0 sürümüne göre yapılmıştır.

Ayarlar > Ağlar’ın altında  “İnternet Paylaşım oluşturma“‘ buradan ” Wi-Fi hotspot “u etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra veya öncesinde, ağ adınızı, şifrenizi ve hatta zaman aşımını belirlemek için yine “Wi-Fi hotspot” bölümünden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Wi-Fi hot-spot’u kısa yoldan aktifleştirmek için telefonunuzun üst kısımdan hızlı menüsüyü aşağıya kaydırarak Wi-Fi simgesinin beyaz zemin içerinde olan ve altında “Erişim Noktası” yazan simgeye tıklayarak hızlıca etkinleştirebilirsiniz.

Uyarı

Hotspot’lar, iPhone’unuzun veya Android’in İnternet’inden yararlanmak için bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi, diğer telefonlarınızı vb. bağlamak için harika bir yoludur. Ancak dikkatli olun, çünkü diğer cihazlarınız Wi-Fi’ye (özellikle Windows 10) bağlandığında otomatik olarak güncellemeleri indirir ve veri kotanızı hızlı bir şekilde yok eder. Telefonunuza İnternet için bağlanan diğer cihazlarda otomatik uygulama güncellemelerinin kapatıldığından emin olmanız gerekir. Hotspot işlemi yaptığınız cihazın hızlı bir şekilde şarjının bitebileceği aklınızın bir köşesinde olsun.

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...