Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Telefon hotspot

İPhone’ları ve Android’leri WiFi hotspot’lar haline getirmek çok kolaydır. Hem Apple hem de Google’ın kendi işletim sistemlerine WiFi hotspot desteği vermesi sayesinde bugünlerde çok daha basitleşti. Bu harika özelliği nasıl kullanacağınızı bilmek iPhone ve Android kullanıcılarını bir araya getirir. Wi-Fi hotspot’u etkinleştirmek için Hücresel verinin açık olması gerekir. Wi-Fi hotspot paylaşımı hücresel verinin paylaşımı için gereklidir. Bağlandığınız Wi-fi ağı paylaşamazsınız.

Ayarlar -> Hücresel” tıklayın ve açın. Ardından Hücresel içerisinde “Kişisel Erişim Noktası” menüsüne dokunun ve en üst kısımdan açık duruma getirin.  Kişisel  WiFi veya Bluetooth kapalıysa, tekrar açmanız istenir. Tercihiniz Bluetooth değil Wi-fi olsun. Wi-Fi parolası seçeneği ile şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Telefonunuz artık modem olarak kullanılabilir. Diğer cihazlar Wi-fi ağından sizin cihazı İnternet’e bağlanmak için modem olarak görecektir. Ağda modem adı telefonunuzun adı olacaktır. Başka cihazdan Wi-fiden kablosuz ağ arattığınızda telefonunuzun adı olan ağı seçin ve oluşturduğunuz şifreyi girerek İnternet’e bağlanın.

Ayarlar, kullandığınız Android sürümüne göre değişebilir. Nispeten yeni bir Android sürümü ise (5.0 ve sonrası), telefonlar arasında aynı genel kurallar geçerlidir. Aşağıda yaptığım işlem Android 6.0 sürümüne göre yapılmıştır.

Ayarlar > Ağlar’ın altında  “İnternet Paylaşım oluşturma“‘ buradan ” Wi-Fi hotspot “u etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra veya öncesinde, ağ adınızı, şifrenizi ve hatta zaman aşımını belirlemek için yine “Wi-Fi hotspot” bölümünden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Wi-Fi hot-spot’u kısa yoldan aktifleştirmek için telefonunuzun üst kısımdan hızlı menüsüyü aşağıya kaydırarak Wi-Fi simgesinin beyaz zemin içerinde olan ve altında “Erişim Noktası” yazan simgeye tıklayarak hızlıca etkinleştirebilirsiniz.

Uyarı

Hotspot’lar, iPhone’unuzun veya Android’in İnternet’inden yararlanmak için bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi, diğer telefonlarınızı vb. bağlamak için harika bir yoludur. Ancak dikkatli olun, çünkü diğer cihazlarınız Wi-Fi’ye (özellikle Windows 10) bağlandığında otomatik olarak güncellemeleri indirir ve veri kotanızı hızlı bir şekilde yok eder. Telefonunuza İnternet için bağlanan diğer cihazlarda otomatik uygulama güncellemelerinin kapatıldığından emin olmanız gerekir. Hotspot işlemi yaptığınız cihazın hızlı bir şekilde şarjının bitebileceği aklınızın bir köşesinde olsun.

Bir yorum bırakınız...

*

pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...
City Maps 2Go

Çevrimdışı Harita Uygulaması City Maps 2Go Pro Offline Maps Özellikleri

Android cihazlar için üretilmiş en gelişmiş harita uygulamalarından olan City Maps 2Go ...
Google files

Google Files, Dosyaları Korumak İçin PİN Güvenliği Ekliyor

Google files, Android telefonlarda dosya yönetmek  ve telefonda boş alan açmakiçin kullanılan ...