Apple Kimliğine Para Nasıl Yüklenir? ∞ Sonsuz Teknoloji

Apple Kimliğine Para Nasıl Yüklenir?

Apple

Apple tarafından eklenen kredi veya banka kartıyla Apple kimliğine para yükleme özelliği getirildi.  Bu özellik sayesinde artık hediye kartları satın almaya gerek yok. Bundan sonra Apple hesabınıza para yüklem işlemi yapabileceksiniz.

Apple tarafından sessiz bir şekilde ortaya çıkarılan özellik Apple kullanıcılarına kolay bir şekilde para yüklemeyi hedefliyor. Türkiye önemli alışveriş mağazalarından iTunes gift cards hediye kartı satın alınabiliyor.Kartlar içerisinde bulunan tanımlanan hesaplara kredi yüklemesi yapılıyor. Sonrasında bu hediye kartları ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca internet üzerinde bulunan siteler üzerinde bulunan servis sağlayıcıları tarafından da yükleme yapılabiliyor. Yüklediğiniz bu krediler iTunes, App Store, iCloud gibi ücretli servislerde kredileri harcayabiliyorsunuz.

Mağazalardan satın alınan kodlar E-postaya gelen kod mantığı ile çalışıyor. Ancak bu kodları satın alma işlemi için girdiğiniz internet servis sağlayıcı konusunda dikkatli olunması gereklidir. Neyse ki artık Apple tarafından ortaya çıkarılan Apple kimliğine para yükleme özelliği sayesinde risklerden kurtulmuş oluyoruz. Aşağıda bulunan işlemleri yaparak Apple kimliğinize güvenle kredi yüklemesi yapabilirsiniz.

Apple Kimliğine Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple Kimliğine Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır

Apple kimliğine para yükleme işlemi aşağıdaki adımları takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Öncelikle telefon ana ekranda bulunan App Store uygulamasını giriş yapıyoruz.
  • App Store uygulamasına girdikten soran Güncellemeler sekmesine geliyoruz.
  • Üst tarafta profil resmimize tıklayarak bilgilerimizi buluyoruz
  • Açılan ekranda üst üste üç kısım bulunuyor.
  • Üç kısımdan biri olan “Apple Kimliğine Para Ekle” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Önümüze gelen miktarlardan birini seçip veya “Diğer” seçeneğine tıklayarak kendi belirlediğiniz miktarı girdikten sonra hesabınıza tanımlı kredi veya banka kartından Apple kimliğinize para aktarma işlemi

Ancak diğer işlemlerinizi yapabilmeniz için Apple kimliği hesabınıza kredi veya banka kartı tanımlamanız gerekiyor.   Apple tarafından atılan bu adımla milyonlarca kullanıcı daha hızlı ve kolay bir şekilde Apple kimliklerine para ekleme işlemi yapıyor.  Apple dev şirket olarak kullanıcılarına kolaylık sağlayacak adımlar atmaya devam edeceğine benziyor. Apple hesabına para ekleme ve hediye kartları hakkında detaylı bilgiler sizlere umarız yardımcı olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*