Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

apple page

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci uygulaması olarak bilinir. Mac ve İOS işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen bu uygulama, tıpkı Windows işletim sisteminde yer alan Word programına benzer. Söz konusu uygulama sayesinde kullanıcılar metinler yazabilir, grafiksel çalışmalar yapabilir veya tablolar ile çalışabilir. Kısacası Word programında ne yapılıyorsa Pages uygulamasında da aynı işlemler son derece kolay bir şekilde yapılabilir. Peki, Pages uygulamasında grafik ekleme nasıl yapılır? Apple kullanıcıları tarafından son derece merak edilen bu sorunun cevabını gelin adım adım birlikte inceleyelim.

Adım Adım Grafik Ekleme İşlemi

Pages uygulamasında grafik ekleme işlemi son derece hızlı ve bir o kadar da profesyonel bir şekilde kolaylıkla yapılır. Grafik ekleme işlemi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, aşağıda yer alan görsel anlatımı takip edebilir.

apple page oluştur

Grafik ekleme işlemi için öncelikli olarak yeni ve boş bir sayfa açmanız gerekir. Bu işlemi yapabilmek için ilk önce uygulamayı açın ve hemen ardından yukarıda yer alan görseldeki işaretli alana tıklayın. Boş sayfa seçme işlemini başarı ile tamamladıktan sonra “Yarat” butonuna basın ve işlemi sonlandırın.

apple page grafik

“Yarat” butonuna bastıktan sonra karşınıza yukarıda yer alan görselde görüldüğü gibi bir alan gelecektir. Grafik ekleme işlemini yapabilmek için işaretli alana tıklayın ve istediğiniz bir tabloyu seçin.

Verileri düzenle apple page grafik

Grafik seçme işlemini başarı ile tamamladıktan sonra karşınıza yukarıda ki görsele benzeyen bir grafik gelecektir. Grafik içerisinde yer alan verileri değiştirebilmek için “Verileri düzenle” seçeneğine basın.

veri düzenleme

“Verileri düzenle” seçeneğine bastıktan sonra karşınıza yukarıda gibi bir arayüz çıkacaktır. Burada kendi verilerinize göre işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örnek olarak Bölge 1 ismini Samsung, Bölge 2 İsmini ise Apple koyabilirsiniz. İsim koyma işlemini tamamladıktan sonra kendi sayısal verilerinizi girebilir veya yanda bulunan “Ayarlar” kısmından tablonun renk değerlerini ayarlayabilirsiniz.

veri düzen

Tüm işlemleri yaptıktan sonra işaretli alana tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Yukarıda yer alan görsel anlatımları takip ederek sizde oldukça kolay ve bir o kadar da hızlı bir şekilde Pages uygulamasında grafik ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...