Windows 10'da Bir Programın En Son Ne Zaman Kullanıldığı Nasıl Görüntülenir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Bir Programın En Son Ne Zaman Kullanıldığı Nasıl Görüntülenir?

Windows 10, bilgisayarda yapılan etkinliği günlüğe kaydeder. Bilgisayarda bir programa en son ne zaman erişildiğini görüntülemek istiyorsanız, bunu muhtemelen Olay Görüntüleyicisi’nden yapabilirsiniz, ancak LastActivityView aracı ile bunu daha kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.

Bilgisayarda Bir Program En Son Ne Zaman Kullanılmış

lastactivity

LastActivityView’ı indirin. Sayfayı ziyaret ettiğinizde indirme linki sayfanın aşağı ortalarındadır. Programı indirdiğinizde kuruluma gerek yoktur. Sıkıştırılmış dosyadan exe dosyasını çıkarın ve çalıştırın. Programı çalıştırdığınızda program bilgisayarınızı tarayacaktır ve  bilgisayarınızdaki tüm faaliyetleri en son kullanıldığı zamanla birlikte listeleyecektir.

son kullanım

Liste kalabalık olacağından bulmak istediğiniz programı kolay bulabilmek için ‘Filename’ sütununa tıklayın ve program isimlerini alfabetik olarak sıralayın. Listeyi gözden geçirin ve en son etkin zamanını görüntülemek istediğiniz uygulamayı bulduğunuzda, ‘Action Time’ sütundaki zaman göstergesi değerine bakın.

LastActivityView, uygulamalar ile dosyalar ve klasörler için en son etkin veya en son görüntülenen / erişilen süreyi bildirir.

Bulmak istediğiniz programı üst çubukdaki arama simgesine program ismini de yazarak da hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Program bir yıllık kayıtları tutar.

Bir yorum bırakınız...

*