Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar? ∞ Sonsuz Teknoloji

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Apple TV

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi son zamanlarda akıllı televizyonlar oldukça yaygınlaştı. Birçok kullanıcı tarafından kullanılan bu televizyonlar günümüzün teknolojisiyle bağlantılı olarak gelişmeye devam ediyorlar.

Böylece kullanıcılar televizyonlarını daha fonksiyonlu şekilde kullanabiliyorlar. Ancak her ne kadar son zamanlarda akıllı televizyonların kullanımı artmış olsa da normal televizyonlarda hala tercih edilebiliyor. İşte bu tür eski birçok televizyonun akıllı hale getirilmesi içinde bazı çözümler bulunuyor.

Bazı cihazlar aracılığıyla birçok kullanıcı, televizyonlarını değiştirmeden birçok özelliğe kavuşabiliyorlar. Sizlere bahsedeceğimiz cihazda tam olarak bu cihazların arasında bulunuyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan cihazı birlikte daha yakından tanıyalım.

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Apple TV Netflix

Bu kısımda Apple TV nedir? işe yarar? Daha detaylı şekilde ele almaya çalışacağız. Ancak ilk olarak televizyonları akıllı hale getiren TV Box cihazlarından kısaca bahsetmek istiyoruz. Akıllı televizyonların içerisinde genellikle Android tabanlı işletim sistemleri bulunuyor.

Bu sayede kullanıcılar mağazadan birçok uygulamayı indirip cihazlarında kullanabiliyorlar. Örneğin, akıllı televizyonlar sayesinde kullanıcılar Netflix uygulamasını indirerek kolaylıkla film ve dizilerini izleyebiliyorlar. Akıllı olmayan LED, LCD gibi televizyonlar içinse bazı ekstra cihazlar bulunuyor.

Bu cihazların oldukça fazla tercih edilenleri ise Apple TV 3. nesil gibi TV Box olarak bilinen cihazlardan oluşuyor. TV Box olarak adlandırılan bu cihazlar, aslında küçük bir bilgisayar gibiler. Cihazların içerisinde Android vb. işletim sistemi bulunuyor.

Kablo aracılığıyla televizyona kolayca bağlanabilen cihazlar, kullanıcılara birçok imkân tanıyorlar. Örneğin, Android tabanlı TV Box kullanıcıları cihazın içerisinde ki Google Play Store mağazası sayesinde birçok uygulamaya erişim sağlayabiliyorlar. Böylece kullanıcılar akıllı televizyonlarda olduğu gibi mağazada bulunan Netflix gibi uygulamaları indirerek televizyonlarında kullanabiliyorlar.

Aynı zamanda bu cihazların birçoğunda tıpkı bilgisayar gibi tarayıcı bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar televizyonlarından web sitelerini de gezebiliyorlar. İşte Apple’ın ürettiği kutuda bu cihazlarla benzer işlevlere sahip. Cihazı televizyona bağladığınızda içerisinde ki birçok uygulamaya erişebiliyorsunuz.

Apple TV üyelik ücreti var mı?

Üstelik Apple TV üyelik ücreti bulunmuyor, yani cihazı satın aldığınızda aylık ücret ödemeden rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra cihazın içerisinde bulunan işletim sistemi diğer TV Box cihazlarına göre oldukça farklı şekilde karşımıza çıkıyor.

Apple’ın tvOS adlı işletim sistemini kullanan bu cihaz, kendine özel mağaza sayesinde kullanıcılara oldukça fazla imkân tanıyor. Bu cihaz sayesinde kullanıcılar televizyonlarında oyun oynayabiliyor, internette gezinebiliyor ve daha birçok şey yapabiliyorlar. Kısacası oldukça küçük olan bu cihaz, televizyonu adeta bir akıllı telefon gibi kullanabilmenize olanak tanıyor. Üstelik bunu diğer cihazlardan farklı olarak, Apple’ın kendi işletim sistemiyle yapıyor.

Apple TV’de Neler Var?

Yazımızda son olarak Apple TV’de neler mevcut? Biraz özet geçelim. İlk olarak cihazın içerisinde Youtube, Amazon Prime Video, Netflix, TV+, puhutv ve BluTv gibi uygulamaların bulunduğunu belirtelim. Bunların yanı sıra cihazın içerisinde AirPlay gibi Apple’a özel özellikler de mevcut.

Böylece kullanıcılar Apple ekosistemini rahatlıkla kullanabiliyorlar. 4K destekli modeli de bulunan cihaz, içerisinde birçok uygulamanın bulunduğu bir mağazaya sahip. Bu mağaza sayesinde kullanıcılar birçok oyun ve uygulamayı indirerek televizyonlarında kullanabiliyorlar.

Bir yorum bırakınız...

*

Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...
Excel Tablo Oluşturma

Excel’de Satırları Sütunlara – Sütunları Satırlara Dönüştürme

Excel’de yaptığınız bir çalışmada verileri dikey sütunlar halinde girmeye başladıysanız ve daha ...
Facebook Canlı Yayın

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 

Facebook canlı yayın özelliği, son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Söz ...