İphone Şarj Etme Süresini Hızlandırma | Sonsuz Teknoloji

İphone Şarj Etme Süresini Hızlandırma

iphone şarj sorunu
Zamandan tasarruf etmek isteyen İphone kullanıcıları, cihazlarını yüksek hızda ve daha kısa sürede şarj edebilir. Herkes hızlı şarj yöntemini kullanmayabilir. Şarj hızı düşük olan ve bu hızı arttırmak isteyen kullanıcılar birkaç yöntem uygulayarak, şarj süresini hızlandırabilir.

İpad Güç Adaptörünü Kullanın

İpad kullanıyorsanız, İphone cep telefonunuzu şarj ederken İpad’ın güç adaptörünü kullanın. İphone cep telefonu şarj aletleri 5 waat güce sahiptir. İpad güç adaptörü 10 veya 12 waat değerindedir. Bu durumda 12 waat güç ile İphone cep telefonunuzu daha hızlı şarj edebilirsiniz.

Uçak Modunu Aktif Edin

İphone cep telefonu açık olduğunda, arka planda çalışan uygulamalar şarj harcar. Telefonunuzu şarja taksanız bile, biraz daha geç dolacaktır. Uçak modunu aktif ederseniz, uygulamalar çalışmaz. Şarjdan tasarruf etmiş olursunuz. Böylece cep telefonunuzu daha hızlı şarj edebilirsiniz.

Cihazınızı Kapatın

Bu yöntem birazda uçak moduna benziyor. Cihazınızı kapattığınızda, enerji ile bağlantısı kesilir. Cihazınız kapalı olduğu için internet ve uygulamalar çalışmaz. Şarjdan tasarruf ettiğiniz için, cihazınız daha hızlı şarj olacaktır.

Cep Telefonunuzu Serin Ortamda Şarj Edin

Yaz veya kış odanızın ortam sıcaklığını koruyun. Odanız ortam sıcaklığının üstündeyse, cep telefonunuz hızlı şarj olmaz. Cep telefonunuzu sağlıklı bir içimde hızlı şarj etmek istiyorsanız, oda sıcaklığı 20 ile 30 derece arasında olmasına özen gösterin.

Şarj Ederken Her Şeyi Kapatın

İnternet veya çalışan uygulamalar enerji tüketir. İnternetinizi ve arka planda çalışan uygulamaları kontrol ettikten sonra kapatın. Bu durum enerji tasarrufu sağladığı gibi cep telefonunuzun hızlı şarj olmasını sağlar.

Bir yorum bırakınız...

*