Bermuda Şeytan Üçgeni ve Sırrı Nedir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bermuda Şeytan Üçgeni ve Sırrı Nedir?

bermuda şeytan

 

Bermuda Şeytan Üçgeni, dünya üzerinde insanlar arasında en çok bilinen esrarengiz ve gizemli bölgelerden biri. Onun için Bermuda Şeytan Üçgeni ve sırrı nedir sorusu hep merak edilmiştir. Bu bölgeye giren uçakların kaybolması, giden gemilerin gelmemesi gibi haberler bir yandan bölgenin gizemini artırırken bazı kaynaklar olaya komplo teorilerini de eklemeyi ihmal etmiyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni Ne Demek

Bunu anlayabilmek için öncelikle Bermuda Şeytan Üçgeni ne demek sorusunu cevaplamaktan başlamakta fayda var. Atlantik Okyanusu’nda gizemli olaylara konu olan, ilginç doğa olaylarının gerçekleştiği bir alan. Bermuda Şeytan Üçgeni harita üzerinde bakıldığında, tepe noktası Bermuda adı verilen, bir noktası Florida, diğer noktası Porto Rico olarak tespit edilen bölgedir. Bu üç noktanın arasında kalan alana Bermuda Şeytan Üçgeni adı verilir.

bermuda harita

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni kavramı ilk defa 1964 yılında bir dergi yazarı Vincent Goddis tarafında kullanıldı. Ama bu kavramın popülerlik kazanması, Bermuda Şeytan Üçgeni kitabı yazarı Charles Berlitz tarafından bu kitap sayesinde oldu. 1974’te kitap yazıldıktan sonra konu basında, televizyonlarda, radyolarda çokça yer aldı.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi hakkında, bugüne kadar hem bilimsel hem de mistik birçok iddia atıldı. Bunlardan bazısı Charles Berlitz gibi gizemli olayların sebebini o bölgede denizin altında olduğu iddia olunan batık şehir Atlantis ile ilgili olduğunu dile getirdiler. Başka yazarlar ise dünya dışı varlıklarla ilgili olduğunu söylediler. Buna ek olarak orada zaman kapısının yer aldığını da dile getirenler de var.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı ile ilgili mantıksal ve bilimsel olarak açıklamlarda bulunanlar da mevcut. Bunlardan kimisi, gizemli olayların nedenini orada yoğun bulunan metan gazıyla açıklıyorlar. Metan gazının dünyada doğal olarak her yerde bulunması ve başka yerde böyle bir sebebiyet vermemesi nedeniyle bu iddiaya itiraz edenler olsa da, kaybolan uçakların, geri gelmeyen gemilerin metan gazıyla ani bir patlamayla yok olduklarını dile getiriyorlar.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü

Bermuda Üçgeni ile ilgili gizemli iddialara da Avustralyalı bilim insanı Karl Kruszelnicki tarafından cevap verildi. Karl Kruszelnicki’ye göre Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı

, ne uzaylılarla ilgili ne de Atlantis’le. Hatta ortada sır bile olmadığını dile getiriyor. Basına yansıyan haberlerin tamamı olayın başlangıcının anlatıldığını sonucunun anlatılmadığını söylüyor. Kendisinin yaptığı olay incelemelerinde, olay tespitlerinin ilk başta eksik yapılmasının sebebi insan hatalarından, kötü hava koşullarından kaynaklandığını, bu yüzden olayın gizemlik kazandığını belirtiyor. Bu açıdan, olaya gizem katacak bir durumun olmadığını söylüyor.

Bir yorum bırakınız...

*

McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...
bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...