BMW M5 CS Beygir Gücü Ortaya Çıktı | Sonsuz Teknoloji

BMW M5 CS Beygir Gücü Ortaya Çıktı

bmw

Alman BMW şirketi bu sene içerisinde BMW M5 CS modelini piyasaya çıkaracak. Yılın son çeyreğinde çıkması beklenen araç hakkında önemli bir bilgi ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilerde aracın beygir gücü de yer alıyor. CS ailesine yeni katılacak olan model hakkında resmi detaylar henüz mevcut değil. Ancak araç hakkında özellikle iç mekânda beklenen bazı değişiklikler var.Yeni aracın iç mekânı beklentilere göre M5 Competition modelinden daha sportif olacak. Daha sportif hale getirilecek olan bu kısımda M5 Competition logoları yer alacak. Sizleri daha fazla meraklandırmadan aracın beygir gücünden ve beklenen detaylarından bahsedelim.

İlgili: Araçta Beygir Gücü (HP) Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

BMW M5 CS Yaklaşık 650 Beygir Gücüne Sahip Olacak

bmw beygir gücü

M5 Competition modelinden daha gelişmiş olan BMW M5 CS, 641 HP civarında bir motora sahipolacak gibi görünüyor. 650 PS civarı bir güce sahip olacak aracın torkunun ise 750 ile 800 Nm arasında olması bekleniyor. BMW M5 Competition modeline döndüğümüzde aracın beygir gücünün maksimum 617 olduğunu görüyoruz. Kısacası iki model arasında ki beygir gücü yaklaşık 30 civarlarında olacak gibi gözüküyor.

Bunun yanı sıra aracın sürüş deneyimde yeniden düzenlemeler yapıldığını da belirtmekte fayda var. Aracın diferansiyel kilidi kullanıcılara daha eğlenceli ve kaliteli sürüş deneyimi yaşatabilmek için yeniden düzenlenmiş. Ayrıca ağırlığının hafifletilmesi için ise üst kısımda CFEP tavan olması beklentiler arasında. Son olarak aracın oluklu disklerle beraber kompozit fren ve seramik fren seti seçeneklerini de bulunduracağını belirtelim.

BMW M5 CS Fiyatı Belli mi?

Sınırlı sayıda üretilmesi beklenen BMW M5 CS fiyatı hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2020 BMW M5 Competition modeline bakarsak biraz fikir sahibi olabiliriz gibi duruyor. 2020 Competition fiyatı 110 bin dolar olarak listelenmiş. Bu fiyata baktığımızda yeni modelin fiyatının bu fiyattan biraz daha yüksek yani 120 bin dolara yakın olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu fiyatların ABD için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Son olarak CS ailesine katılacak yeni modelin Competition modelinden daha sportif olacağını tekrar hatırlatalım.

Bir yorum bırakınız...

*