Google Profil Resmi Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji

Google Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

google profil

Google’da, tek bir hesapla çok sayıda web hizmetine ulaşılabilmektedir. Profil resminiz önemlidir, çünkü Google ile ilgili tüm hizmetlerinizde hesabınızda görünen resim görünecektir. Google’da sizi ifade eden resim olacaktır.

Gmailden Profil Resmi nasıl değiştirilir?

Gmail’i açın ve sağ üstteki küçük dişli çarkı tıklayın. Mevcut profil resminizin altında. Açılan menüden Ayarlar‘ı seçin.

gmail resim

Ayarlar sayfasında, “Genel” sekmesini seçin ve aşağı kaydırın. Mevcut Gmail profil resminizi gösterecek “Resimim” adlı bir bölüm bulacaksınız. Üstündeki “Resmi değiştir” seçeneğini tıklayın. Yeni bir fotoğraf için bilgisayarınıza göz atın, gerektiği gibi seçin ve kırpın ve işiniz bitti. Yeni resminiz senkronize olması ve değiştiğinin görülmesi biraz zaman alabilir.

Güncelleme: Profil resmini değiştirmek için Google Hakkımda sayfasına giderek Google ile ilgili profil resmini değiştirebilirsiniz.

Google +’dan Profil Resmi nasıl değiştirilir?

Gmail profil resminizi değiştirdiğinizde profil resminizin küçük resminin yer aldığı Gmail’in sağ üst kısmındaki resmin değişmeyeceğini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, bu, Google+ profil resminizdir. Bunu değiştirmek için sağ üstteki  profil resmini tıklayıp “Google+ Profili“ni seçmeniz gerekir.

google+

Google+ Profili sayfanızda “Profili Düzenle” düğmesini tıklayın ve ardından sol taraftaki küçük profil resminizi değiştirin. Bu resim, Gmail profil resminizi geçersiz kılacak ve diğer kişilerin bağlantılarıyla çok daha hızlı bir şekilde senkronize edilecektir. Bunun da sekronize olması zaman alacaktır.

Chrome’da Profil Resmi Değişmiyorsa

Chrome’un tercihlerini senkronize etmek için Google hesabınızı kullanırsanız, Chrome profil resmini değiştirme işlemi biraz daha uzundur.

Öncelikle Google + profilinizi ziyaret edin. Üstteki çubukta profil resminizin minik resmi tıklayın ve mevcut profil resimlerinden bir fotoğraf seçin. Kısaca yukarıda Google +’da anlattığımız işlemleri yapacaksınız. Ardından, Chrome hesabınızdan çıkış yapın ve hatta tüm cihazlardan çıkış yapın. Tüm cihazlardan tek seferde nasıl çıkış yapılacağına buradan

bakabilirsiniz.  Chrome’da hesabı açtığınızda resim halen değişmediyse Chrome’da hesabı tarayıcıdan tamamen kaldırıp  tekarar eklemeniz gerekebilir. Yeni Chrome kullanıcısında, Gmail hesabınızla oturum açın ve yeni profil resminizin eski yerine yeninin görünmesi gerekir.

Tüm hesapların bağlı olduğu profil resmi değiştirme merkezi “Google +” dır. Tüm bu profil resim işlemleri yapıldıktan sonra diğer kişiler veya sizin tarafınızdan hemen görünmeyebilir sekronize çerezlere de bağlı olarak  biraz zaman alabilmektedir.

Güncelleme:

Son güncellmeler ele alınarak güncellenmiştir. Google Profil resmini değiştirmek için  Google Hakkımda sayfasına giderek Google ile ilgili profil resmini ve daha bir çok temel bilgiyi değiştirebilirsiniz.

 1. Avatar
  hüseyin
  13:32 4 Kasım 2019 13:32

  Merhaba, Google My busibess da kayıtlı bir işletmeye yüklenen profil fotoğrafını kalıcı olarak nasıl siliyoruz, daha önce yapmıştım lakin dünden beri bulamadım işletmeyi yöneten gmail hesabının google+ sayfasındaki albümler diye hatırlıyorum ama orada silmek istediğim resimler yok

  • Avatar
   Sonsuz Teknoloji
   13:54 4 Kasım 2019 13:54

   “https://business.google.com” adresine gidip hesabınızla oturum açtıktan sonra sol tarafta bulunan fotoğraflar sekmesine tıkladığınızda google businee ile yüklü fotoğrafalarınıza ulaşabilir ve buradan silebilirsiniz.

 2. Avatar
  Köfteci kedi
  10:17 12 Kasım 2019 10:17

  o siteye nereden giriliyor (google hesabı fotoğrafı rengi için) linkini atarmısınız

Bir yorum bırakınız...

*