Epic Games Store’a İstek Listesi Özelliği Getirildi | Sonsuz Teknoloji

Epic Games Store’a İstek Listesi Özelliği Getirildi

epic games store

Epic Games, mağazasını kullanıcılara sunduğundan beri geliştirmeye devam ediyor. Steam ile kıran kırana mücadele eden firma son olarak rakibinden bildiğimiz istek listesi özelliğini getirdi. Steam platformundan bileceğiniz üzere istek listesine almak istediğiniz oyunları ekleyebiliyorsunuz. Bu liste de yer alan oyunları ise size başkaları alabiliyor yani hediye edebiliyorlar.

Epic Games Store kullanıcılarına artık hayal ettikleri oyunları istek listesine ekleme imkanı tanıyor. Daha önce kullanıcılarına sık sık ücretsiz oyunlar sunan firma bu sefer de basit ama kritik bir adım atmış gibi gözüküyor. Ayrıca yeni gelen istek listesinin ileri de geliştirileceği de firma tarafından doğrulandı.

Epic Games Store liste

Epic Games Store istek listesi nasıl kullanılıyor?

Epic Games, mağaza da ki istek listesi mantığını olabildiğinde basite indirgemiş. Bu listeye bir oyun eklemek için kendinize bir oyun belirliyorsunuz. Örneğin, For Honor oyununa tıklıyorsunuz ve sayfasına gidiyorsunuz. Bu sayfa da bulunan ‘Şimdi Satın al’ butonunun yanında ise bir kalp bulunuyor. Bu kalbe tıkladığınızda oyununuz istek listenize eklenmiş oluyor. İşte bu kadar basit bir işlem.

Epic Games Store’da bulunan istek listesi gördüğünüz gibi çok basit şekilde çalışıyor ancak bu durum şimdilik böyle. Çünkü firmanın yaptığı açıklamaya göre ile bu sadece listenin ilk yani başlangıç hali. Gelecekte bu liste üzerinde oldukça fazla değişiklik olacak ve yapılacak değişiklikler ile yeni özellikler eklenecek. Örneğin, yapılan indirimler vb. hakkında bilgilendirme mailleri alabileceksiniz. Son olarak istek listenizi nasıl görüntüleyeceğinizi de kısaca anlatalım. Listeyi görüntülemek için sağ üstte bulunan kullanıcı adınızın üzerine gelin ve çıkan seçeneklerden ‘İstek Listesi’ ne tıklayın.

Epic Games’in değişiklikler yapmaya devam edeceği düşünülüyor

Epic Games oyunculara verdiği ücretsiz oyunlarla onların kalbinde farklı bir yere sahip. Firma piyasaya girdiğinden beri bazı oyuncular için vazgeçilmez olsa da bazılarının hedefi haline gelmişti. Ancak gerek verdiği oyunlarla gerekse azmiyle ayakta kalan firma için gelecekte neler olacağı merak konusu. İstek listesinin gelmesiyle birlikte kullanıcıların merakı da bu yönde katlanmış durumda.

Store’a gelen bu değişiklik, kullanıcılara firmanın gelecekte daha radikal kararlar alabileceğini düşündürüyor. Çünkü Steam’ın oyun platformları arasında ki yerinin ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple Steam ile Epic arasında tabi ki bariz farklar bulunuyor. Örneğin, Steam’de bulunan yorum ve puanlama özelliği Epic Store’da henüz bulunmuyor.

Bu ve bunun gibi birçok eksik yeni platformun oyuncular üzerinde ki görüşlerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Dünya üzerinde inanılmaz sayıda oyuncu olduğunu asla unutmamak gerek. Bir kişi bazı şeyleri dert etmezken birçok kişi için aynı şey büyük problem oluşturabiliyor. Doğal olarak EpicGames’in de Steam’in tahtını sallandırmak için bazı radikal kararlar alması gerekebilir. Gelecekte bu iki dev firma arasında nasıl bir elektriklenme yaşanacak? Hep birlikte göreceğiz…

Bir yorum bırakınız...

*