Deprem Anında Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar | Sonsuz Teknoloji Deprem Anında Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar | Sonsuz Teknoloji

Deprem Anında Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar

deprem mobil uygulama

Ülkemiz, ne yazık ki potansiyel tehlikesi oldukça yüksek deprem kuşağı içerisinde yer almaktadır. Bulunduğumuz coğrafi konumda her yıl onlarca deprem meydana gelmekte ve kimisi zaman zaman yıkıcı etkiye sahip olabilmektedir. Özellikle son dönemlerde meydana gelen yıkıcı depremlerde teknolojinin etkisi de oldukça gün yüzüne çıkmıştır. Enkaz altında kalan kişiler, mobil cihazlar vasıtasıyla dışarı ile iletişim kurmuş ve sağ salim bulundukları konumdan çıkarılmıştır. Peki, deprem anında kullanılabilecek mobil uygulamalar hangileridir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar;

5 Önemli Deprem Uygulaması

deprem uygulaması

Deprem anında kullanılabilecek mobil uygulamalar listesini sizler için özel olarak hazırladık. Son derece önemli olan bu listeyi dilerseniz gelin birlikte detaylı olarak inceleyelim.

1.      Güvendeyim

akut güvendeyim

AKUT Tarafından özel olarak geliştirilen Güvendeyim uygulaması, son dönemin en dikkat çeken mobil uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Söz konusu uygulama sayesinde gerek deprem de gerek ise diğer afet durumlarında sevdiklerinize baz istasyonlarını kullanmadan güvendeyim mesajı gönderebilirsiniz. Oldukça önemli olan bu uygulamayı telefonunuza indirmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

2.      eAfad

afad

eAfad uygulaması, deprem anında kullanılabilecek mobil uygulamalar listemizde yer alıyor. Son derece önemli olan bu uygulama sayesinde acil durumlarda yapılan uyarıları takip edebilirsiniz. Söz konusu uygulamayı mobil cihazlarınıza indirmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

3.      Bridgefy Offline Messaging

bridgfy

Bridgefy Offline Messaging uygulaması sayesinde, herhangi bir internet bağlantısına gerek duymadan acil durumlarda 100 metreye kadar Bluetooth üzerinden mesajlaşma yapabilirsiniz. Son derece önemli olan ve mutlaka her cihazda olması gereken bu uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

4.      Deprem Bilgi Sistemi

deprem bilgi sistemi

Deprem bilgi sistemi uygulaması sayesinde ülkemizde gerçekleşen tüm küçük ve büyük depremleri son derece hızlı bir şekilde mobil cihazlarınızda görebilirsiniz. Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerini aynı anda kullanan uygulamayı indirmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

5.      Whistle

wistle

Deprem anında kullanılabilecek mobil uygulamalar listemizde yer alan Whistle, kuşkusuz son dönemin dikkat çeken uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Enkaz altında kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde, arama kurtarma ekiplerine yerinizi oldukça kolay bir şekilde bildirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

  1. Avatar
    Fatma Sünnüyıldız
    22:30 4 Kasım 2020 22:30

    Şu dönemde enn çok faydalanabileceği mız ve ihtiyacımız olan bilgiler ve uygulamalar.Herkesin kesinlikle telefonunda bulunması gereken uygulamalar.Cok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...