Şarj Sorununa Son: 6000 mAh Bataryalı Telefonlar ∞

Şarj Sorununa Son: 6000 mAh Bataryalı Telefonlar

6000 mAh bataryalı telefonlar

Bazı kullanıcılar tercihini 6000 mAh bataryalı telefonlardan kullanmak isteyebiliyor. Bu cihazlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Akıllı telefonlarda bulunan her bir parça farklı amaçları temsil ediyor. Bir telefon alırken sadece ekran kalitesine veya işlemcisine bakmıyoruz. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde cihazı alıp almayacağımız konusuna daha rahat karar verebiliyoruz. Akıllı telefonlardaki önemli özelliklerden birisi tabii ki batarya.

Günümüzde powerbankler sayesinde şarj sorununun önemli oranda çözüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak, yine de bazı kullanıcılar yüksek batarya kapasitesine sahip cihazları tercih etmek isteyebiliyor. İşte bu noktada karşımıza 6000 mAh telefonlar çıkıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen yüksek batarya kapasitesine sahip birçok cihaz mevcut.

Telefonda Batarya Kapasitesi Kaç Olmalı?

Akıllı telefonların donanımları sürekli olarak ileri gidiyor. Donanımların güçlenmesiyle birlikte farklı imkanlara sahip olabiliyoruz. Telefonlarda karşımıza çıkan en önemli sorunlardan birisi şarj problemi olabilir.

Birçok kişi sırf şarj sorunu yaşamamak için yaklaşık 6000 mAh bataryalı telefonları tercih edebiliyor. Alacağınız telefonun batarya kapasitesinin kaç olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Çünkü kişisel ihtiyaçlar tamamen farklı olabiliyor. Ancak, yine de bu konuda sizlere biraz fikir vermek istiyoruz.

Günümüzde telefonların şarjı çok çabuk tükeniyor. Bu yüzden, minimum 4500 mAh batarya kapasitesine sahip bir cihaz tercih etmeniz doğru olacaktır. Hatta bu değerin bile oldukça düşük olacağını söyleyebiliriz. 4800 ve 6000 mAh aralığında bir cihaz tercih etmeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Eğer şarj tükenme problemi yaşamamak istiyorsanız, 6000 mAh bataryalı telefonları ve bu kapasiteye yakın cihazları inceleyebilirsiniz. Ancak tabii ki sadece batarya kapasitesine bakarak telefonun kullanım süresi hakkında fikir sahibi olamazsınız. Bu yüzden, alacağınız cihaz hakkında detaylı araştırma yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Yakın Zamanda Çıkan 6000 mAh Bataryalı Telefonlar

Son zamanlarda tanıtılan cihazların batarya kapasiteleri oldukça yüksek. Ancak, tüm bunlara rağmen 6000 mAh bataryalı telefonlar oldukça nadir. Bu yüzden, yazımızda yakın zamanda piyasaya sürülen ve 6000 mAh ve üzeri batarya kapasitesine sahip olan bazı cihazları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Böylece seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve listemizi birlikte inceleyelim.

Samsung Galaxy M14 5G

Samsung Galaxy M14 5G

Listemize yakın bir zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy M14 5G ile başlayalım. 2023 yılında piyasaya sürülen bu telefon, giriş seviye olarak tanımlanabilir. 4 GB RAM kapasitesine sahip cihazda Samsung Exynos 1330 yonga seti mevcut.

90Hz yenileme hızına sahip ekranla gelen Samsung Galaxy M14 5G, 6000 mAh batarya kapasitesine sahip. Ayrıca cihazın 15W hızlı şarj özelliğine sahip olduğunu da belirtelim. Bu cihaz, giriş seviye olmasına rağmen 6000 mAh batarya sunmasıyla dikkatlerden kaçmıyor.

Tecno Pova 4 Pro

Tecno Pova 4 Pro

2022 yılında piyasaya sürülen Tecno Pova 4 Pro, 6000 mAh bataryalı telefonlar arasında bulunuyor. Bu cihazda MediaTek Helio G99 yonga seti mevcut. 90Hz yenileme hızında ekrana sahip olan cihaz, 45W hızlı şarj özelliğiyle geliyor. Bu sayede cihazın şarj olma süresi oldukça kısalıyor.

Poco M3

2020’nin sonlarında tanıtılan Poco M3, 2021 yılıyla beraber 6000 mAh bataryalı telefonlar arasında yerini aldı. 6000 mAh bataryaya sahip olan bu cihaz, 18W hızlı şarj desteğiyle karşımıza çıkıyor. FHD+ ekrana sahip olan M3, Qualcomm Snapdragon 662 işlemciyle donatılmış.

Poco C40

Poco C40

Birçok yönden dikkat çeken Poco C40, 6000 mAh bataryaya sahip olan bir başka telefon. 2022 yılının ortasında piyasaya sürülen bu cihazın yonga seti JLQ JR510. Yani bu cihazın yonga seti diğerlerinden oldukça farklı. 60Hz yenileme hızında HD+ çözünürlükte ekrana sahip olan C40, 18W hızlı şarj özelliğiyle dikkat çekiyor.

Huawei Enjoy 60X

Huawei Enjoy 60X

Yakın zamanda duyurulan Huawei Enjoy 60X, en yeni 6000 mAh bataryalı telefonlar arasında gösterilebilir. 2023 yılında piyasaya sürülen bu cihaz, Qualcomm Snapdragon 680 yonga setiyle geliyor. Ayrıca, cihazın 6000 mAh kapasitesindeki bataryası 22.5W hızlı şarjla destekleniyor. Birçok yönden avantaja sahip olan cihaz hem tasarımıyla hem de özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51

Listemize 7000 mAh bataryalı telefon Samsung Galaxy M51’i de eklemek istiyoruz. Bu cihazın bataryası diğer birçok cihaza göre oldukça güçlü. 2020 yılında çıkışını gerçekleştiren M51, 25W hızlı şarj desteğine de sahip. Ayrıca, cihazın FHD+ çözünürlüğünde ekran bulundurduğunu belirtmemizde fayda var.

Bonus: Dooge S88 Pro

Dooge S88 Pro

6000 mAh bataryalı telefonlar listemize bonus olarak Dooge S88 Pro’yu eklemek istiyoruz. Ancak, bu telefon 6000 mAh değerinden çok daha yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip. Dooge S88 Pro, tamı tamına 10000 mAh bataryaya sahip bir cihaz. En fazla batarya kapasitesine sahip cihazlardan birisi olan bu telefon, 2020 yılında piyasaya sürüldü. Bu telefonda MediaTek Helio P70 yonga seti bulunuyor. Oldukça kalın bir telefon olan Dooge S88 Pro, 24W hızlı şarj desteğine de sahip.

Bir yorum bırakınız...

*

VALORANT sistem gereksinimleri

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023 Güncel

Son zamanların popüler oyunu VALORANT sistem gereksinimleri konusunda oldukça avantajlı. Bu oyun birçok sistemde rahatlıkla oynanabiliyor. Yeni nesil online oyunların ne kadar geliştiğini birçoğumuz ...
Core Web Vital

Core Web Vitals Nedir? Sitenin Performansını Ölçün

Website performans ölçümü için Core Web Vitals metriklerini kullanabilirsiniz. Core Web Vitals nedir? Birlikte öğrenelim. Bir site açmanın beraberinde getirdiği birçok sorumluluk mevcut. SEO ...
MSI Center Ne İşe Yarar

MSI Center Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarımızda bazı ayarları yapabilmek için MSI Center gibi programlara ihtiyacımız var. Bu programın oldukça kullanışlı olduğunu belirtelim. Bilgisayarlar için geliştirilen birçok yararlı program mevcut ...
Bootstrap Nedir Bootstrap Özellikleri ve Avantajları

Bootstrap Nedir? Bootstrap Özellikleri ve Avantajları

Bootstrap özelliklerinden faydalanarak tasarım süreçlerini hızlandırabilirsiniz. Bootstrap, HTML, CSS ve JavaScript dillerini içeren bir kütüphanedir. Yazılımcıların uzmanlık alanları tamamen farklılık gösterebiliyor. Birbirinden farklı konularda ...
İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir

İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir? WiFi Şifresi Değiştirme

Modem arayüzünden internet şifresi değiştirmek çok uzun sürmüyor. WiFi şifrenizi değiştirerek ağınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. İnternet çağımızın en önemli araçlarından birisi. Birçok farklı ...
Monitörlerde Ghosting

Monitörlerde Ghosting Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Özellikle sık oyun oynayanların ghosting nedir sorusunun cevabını öğrenmeleri şart. Çünkü bu problem, oyunlarda can sıkıcı olabiliyor. Teknolojik ürünler bizlere birçok noktada yardımcı olur ...
Microsoft Windows defender kapatma

Windows Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft Windows defender kapatma işlemini birçok farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, cihazınıza farklı bir antivirüs yükleyebilirsiniz. İşletim sistemlerine özel geliştirilen yazılımlar mevcut. Bu yazılımlar genellikle ...
VALORANT Vanguard hatası

VALORANT Vanguard Hatası için Çözüm Yolları

VALORANT Vanguard hatası Windows 11 ve Windows 10 fark etmeksizin karşımıza çıkabiliyor. Hatanın birçok çözümü mevcut. Yeni nesil oyunlar, birçok yönden cezbediciler. Online oyunlarında ...
AnyCast kurulumu

AnyCast Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kablosuz görüntü aktarımı için AnyCast kurulumunu yapmak oldukça önemli. Bu cihazın kurulumu düşündüğünüz kadar zor değil. Farklı amaçlar için geliştirilen cihazlar, hayatımızı önemli anlamda ...
Samsung Magician nedir

Samsung Magician Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Özellikle Samsung SSD kullanıyorsanız, Samsung Magician nedir diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu program, diskiniz için oldukça önemli. Yeni teknolojiler yeni yazılımlarla desteklendiğinde ortaya bambaşka şeyler ...